Jump to content

Moto Zajednica

Agv

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova

Vozim zzr 250 skoro sam ga kupio nisam hteo da bacam pare za prvi motor,odlučio sam da malo dam i za opremu

Volim r motore  i sledeći je najverovatnije neki od 600 kubika 

Ne vozim trke tako da mi ne treba bas neka od karbona,može race kaciga ali i ne mora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5729 postova

Pisao sam ti i tamo gde pises o Rosijevoj opremi. 

 

Na zzr neces imati adekvatno provetravanje sa full race kacigom. Ne treba ti to. K5 je ok, mozes i ovu novu K1 ili neku drugog proizvodjaca svejedno. 

 

Sa race kacigom dobijas manju tezinu, vecu buku, vece vidno polje iznad nivoa ociju zbog polozaja u voznji a tvoj motor nije R ma koliko ti izgledalo tako. Tvoj motor je sport touring sa uspravnijim pozajem i treba ti kaciga koja u tom polozaju ima najbolju ventilaciju. Shoei Raid ili tako nekako, Scorpion 1200 ili 1400 mislim da je nov, shark speed r ili tako nekako ne znam bas modele tih kaciga ali izbor je velik

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

I te scorpion kacige mi se jako sviđaju 

Pošto vidim da se razumem u opremu

Koliko bi bilo sasvim dovoljno para za dobru opremu mislim na kacigu,jaknu,pantalone,rukavice i čizme 

Naravno ne mora da bude jakna od kengurove kože ili kaciga od karbona 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5729 postova

Zavisi hoces novo sve ili nesto moze polovno, da li kupujes ovde ili preko i da li juris nove modele ili rasprodaje. 

 

Pogledaj ovde sve i ako imas mogucnost da ti neko donese mislim da ces najjetinije proci

 

WWW.FC-MOTO.DE

FC-Moto ist Ihr Spezialist rund um das Thema Motorrad, Outdoor...

 

Bitno je da znas svoje velicine. Racunaj da dobru kacigu mozes da uzmes za 200 eur, jaknu isto, cizme isto, rukavice 70-130  pantalone, i ne znam sta jos pogledaj i naravno sve moze i za par desetina eur jeftinije po komadu pa ti je ukupna cifra za sasvim dobru opremu oko 700-1000 eur. 

 

Gledaj rasprodaje, poslednje komade, starije modele bude znacajnih popusta a svakako ce sve sto sad kupis za dve godine biti stariji model i na rasprodaji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Vidim da za 500e mogu da kupim dobru kacigu,jaknu i rukavice a ja sam samo hteo za kacigu da dam toliko.

Sve cu kupiti preko jer kod nas mislim da je sva oprema proslogodisnja i čak starija i plus skuplja nego preko

Ne smeta meni sto je proslogodisnja nego što je cena dosta veća od na primer sajta revzilla,fc moto i Louis 

 

Gledaj juče na ovom forumu neki bajker sa ktm ispravio krivinu i pao pod kamion(nije preživeo) a imao je dainese odelo i verovatno ne skupocenu kacigu

 

Tako da nije bitno dali je kaciga 1500e ili 100e nemaš veliku šansu da preživis pod kamion već je bitno da razmišljaš svojom glavom

 

Tako da sam odlučio da ne bacam pare na preskupu opremu kad mogu da dobijem sličan kvalitet za manje para

 

Hvala puno na pomoći 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5729 postova
pre 25 minuta, Dušan 12345 je napisao:

Vidim da za 500e mogu da kupim dobru kacigu,jaknu i rukavice a ja sam samo hteo za kacigu da dam toliko.

Sve cu kupiti preko jer kod nas mislim da je sva oprema proslogodisnja i čak starija i plus skuplja nego preko

Ne smeta meni sto je proslogodisnja nego što je cena dosta veća od na primer sajta revzilla,fc moto i Louis 

 

Gledaj juče na ovom forumu neki bajker sa ktm ispravio krivinu i pao pod kamion(nije preživeo) a imao je dainese odelo i verovatno ne skupocenu kacigu

 

Tako da nije bitno dali je kaciga 1500e ili 100e nemaš veliku šansu da preživis pod kamion već je bitno da razmišljaš svojom glavom

 

Tako da sam odlučio da ne bacam pare na preskupu opremu kad mogu da dobijem sličan kvalitet za manje para

 

Hvala puno na pomoći 

 

 

 

 

Nije juce nego pre godinu dana i moj prijatelj je bio a i bio je moj KTM 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Možes videti u drugoj temi Shark kacige. Ja sam uzeo Shark Vision R za oko 300e ali i D skwal oko 200e ljudi hvale. Vrlo dobre Kacige, za uložene novce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5729 postova
Pre 12 sati, Dušan 12345 je napisao:

Od ove 3 najverovatnije kupujem neku

Agv k5s

Nolan n87

Hjc rpha 11

I ta nije loša možda i nju uzmem

 

Budžet za kacigu mi je 500e

Ako smem da ti sugerisem pogledaj Shoei NXR ima ih na popustu u Louis-u za 350

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
Pre 1 sat, dvlns je napisao:

Ako smem da ti sugerisem pogledaj Shoei NXR ima ih na popustu u Louis-u za 350

Nju kupujem definitivno

Mnogo mi se svidja izgled i odlično se pokazala na testu Screenshot_2019-03-22-13-30-12.thumb.png.66636ad953c66185f434d413be0104a6.png

 

Kako da znam koja mi veličina odgovara?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Izmeri obim glave od cela do potiljka. Još bolje, odes u neku radnju i probas. Meni je recimo 59-60 cm glavudza što je uglavnom L veličina. I za skijanje sam uzeo istu veličinu pa znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Koliko vidim u Louisu je od veličina ostalo samo XS i  XXL. treba ih pozvati pa videti da li je tako, ali verovatno jeste inače ih ne bi toliko snizili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Motocikl: Malaguti Madison
13 hours ago, Nightrider Z said:

Kako da saznam da li sam ozbiljan bajker?

Ozbiljan u smislu da prepozna kvalitet...posto imam gomilu pitanja da li je kopija, kinez itd itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
Pre sat vremena, milosmc je napisao:

Izmeri obim glave od cela do potiljka. Još bolje, odes u neku radnju i probas. Meni je recimo 59-60 cm glavudza što je uglavnom L veličina. I za skijanje sam uzeo istu veličinu pa znam.

Obim glave mi je 56cm

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Verovatno M veličina, ali odi do bilo koje radnje pa bar probaj 2 Kacige da budes siguran. Još bolje bi bilo da probas i model koji kupuješ, mada pošto su to vrhunske Kacige koje razmatras, ne bi trebalo da ima problema samo da pogodis velicinu.

Ja sam kacigu uzeo bez isprobavanja na preporuku ovde sa foruma i zadovoljan sam, jedino bi probao sledeći put kacigu sa pin lockom. Vozim od februara do decembra a i zimi kada je iznad 5 stepeni. Pa mi se magli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Očeva kaciga je L i dosta mi je velika i probao sam jednu staru shoei kacigu xs veličina stegla mi glavu jedva sam izvukao glavu iz kacige

 

Danas cu da vidim dali neki drugar nosi m veličinu pa da probam

 

Pin lock služi da ne magli kaciga?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja