Jump to content

Moto Zajednica

Spaner faz laca cbr 1000 f

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Mene su savetovali, ako se lanac čuje samo dok je agregat hladan, a kada se motor zagreje, prestane da se čuje, da u tom slučaju ništa ne diram... ;)

Ja, inače, imam Hondu CB1000, sa istim problemom, tj. malo se čuje kuckanje lanca dok se agregat ne zagreje. Posle sve prestane i ništa se ne čuje. Zvao sam 3 majstora i (pored ostalih kolega koji se razumeju u ovaj model motora) svi su mi rekli isto: Vozi i ne diraj ništa... :D

Eventualno se sipa malko gušća gradacija ulja i to je to (kod mene se dosta bolje pokazalo 10w50 u odnosu na 10w40).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Mozes da proveris koliko mu je jos zivota ostalo po tome koliko je spaner istegnut.
Cela intervencija zamene lanca bregaste kosta oko stotinak evara i bolje zameni odmah i budi miran, nego da vozis i razmisljas dal ce da napravi neko vece sranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Posto jos uvijek imam isti problem, samo na cbr600, mogu da ti prenesem svoje iskustvo.

Isto tako se lanac cuo, samo obicno u voznji. Po malo, sve cesce. Ja narucim rucni spaner, sa alija. Sam zamijenim, dotegnem. Upalim, sve super, lanac ne zvrci. Presao 120-150 km kada se ponovo pocelo nesto cuti, ali nije bio isti zvuk. Ja se uplasim da sam ga pretegao. Otpustim malo. Vozim, zvrci. Otpustim jos malo, malo manje zvrci ali zvrci. Opet otpustim, pa polako dotezem dok motor radi i dok ne prestane da zvrci. Opet krenem, lanac zvrci. Kad sam odvezao motor majstoru, ne zbog toga, nego trebao cistiti karburatore, pa kad je rasarafao pola motora, pokazao mi da sam previse otpustio lanac. :) U prevodu, trebao sam ga dotegnuti, a ja otpustao... Poenta... Zamijeni spaner. Ali nabavi originalni hidraulicni. Moj hidraulicni stari nije se izlizao, nego vjerovatno semering u njemu otisao pa je propustao ulje.

Generalno, nece nista biti ako se malo cuje. ALi ako vec previse pocne da drnda, to vec nije dobro. Cijene svih tih dijelova za moj motor su ukupno oko 750 KM, odnosno oko 380 eura. Spaner, brtva spanera, lanac, oba klizaca. Nema kod nas nego sam provjeravao u Big Bike shopu u HR, u SLavnonskom Brodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja