Jump to content

Moto Zajednica

Detailing motocikala

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
1 minute ago, Interceptor BP said:

Možeš zezniti sa bilo kojom.Vežba i praksa je potrebna za obe.Orbitalna je bezbednija ali za sve treba vežba.

Znaci da se drzim ja desanke direktno bolje... Jer bas da se vezbam na motoru koga volim vise nego leba, ne bih :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 26 minuta, filipfg je napisao:

Znaci da se drzim ja desanke direktno bolje... Jer bas da se vezbam na motoru koga volim vise nego leba, ne bih :lol3:

Prvo probas nesto drugo da ispoliraš, što nije motor... Da se uvežbaš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
On 3/17/2019 at 9:17 PM, Alekre said:

Ja sam počeo tako što sam kupio ajde kao neki sprej za spoljašne plastike da prskam kofer. Onda sam prskao sve plastike i gume. Posle, ajde kao neki vosak pa sam gledao na Youtube razne stvari i sad sam se navukao. Kako mi se šta troši, tako gledam da kupim naredne količine ali neke kvalitetnije preparate. Ovo je trenutno stanje:

Sve u svemu, pucajte sa predlozima, tehnikama, itd :)

Gledam fotografiju sa svim preparatima za ulep`savanje motora.
Da li si probao da u istu kutiju stavi`s sredstva koja koristis za kosu, kožu,nokte, zube...

Čisto poređenja radi, dal više pažnje posvećuješ sebi ili motoru :dilema:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 2 sati, filipfg je napisao:

@đunta

Jel si to uzeo ovu kao sto sam ja linkovao/tako neku slicnu?

 

Kapiram da je ona rotaciona, da li moze da se onda za nekog ko je potpuni amater desi da zezne nesto? Znam da su one dual action bezbednije sto se toga tice

Ista. Pod poliranje spada i šmirglanje, kad je to potrebno, znači, ne uvek. Šmirglanje samo rotacijom jeste opasno, zato se koriste orbitalne ili vibracione roto mašine. Poliranje koje ide pastama i adekvatnim sunđerima, ne može ništa da zezne, jedino da stoji mašina na istom mestu dugo. Rezultat poliranja zavisi od početne pripreme, da li se želi da se izvuku risevi, ili je dovoljno da se malo zablaže i napravi površina sjajnom, ili sjajnijom nego što je bila. Tad je dovoljno ovom mašinom sa par diskova i jednom pastom preći i biće vrlo zadovoljavajući rezultat. Odlična je mašinica, može jednom rukom da se radi. Žuta polirka za iste pare je samo različita u ergonomoji, pa kom koja više paše. Doduše, trgovac sa KP od koga sam uzeo mi reko, "zelenu" i ja uzeh "Makitu".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
2 hours ago, ThePainkiller said:

Prvo probas nesto drugo da ispoliraš, što nije motor... Da se uvežbaš...

Aj da probam na puntu, on je i onako u otpadnom stanju, ne moze vise na njemu ni da se zajebe vise nista

 

1 hour ago, drs said:

Ma do sada je sigurno uvežbao ... usavršio   :lol2:

Uvek ima mesta za unapredjenje :jee:

 

48 minutes ago, đunta said:

Ista. Pod poliranje spada i šmirglanje, kad je to potrebno, znači, ne uvek. Šmirglanje samo rotacijom jeste opasno, zato se koriste orbitalne ili vibracione roto mašine. Poliranje koje ide pastama i adekvatnim sunđerima, ne može ništa da zezne, jedino da stoji mašina na istom mestu dugo. Rezultat poliranja zavisi od početne pripreme, da li se želi da se izvuku risevi, ili je dovoljno da se malo zablaže i napravi površina sjajnom, ili sjajnijom nego što je bila. Tad je dovoljno ovom mašinom sa par diskova i jednom pastom preći i biće vrlo zadovoljavajući rezultat. Odlična je mašinica, može jednom rukom da se radi. Žuta polirka za iste pare je samo različita u ergonomoji, pa kom koja više paše. Doduše, trgovac sa KP od koga sam uzeo mi reko, "zelenu" i ja uzeh "Makitu".

 

Kod mene je ova varijanta, malo da se zablaze risevi i da se ucini povrsina sjajnom, tako da bih koristio masinu specificno samo nanesem pastu i udri sa njom. Bitno mi je da mi neko potvrdi da je masina ok, u smislu ako lagano kruzis sa njom po porvrsini sa nanetom pastom, da nece nesto da unisti... Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
32 minutes ago, Interceptor BP said:

Pazi nije isto polirati lim i plastike.Pazi da plastike ne zagreješ puno vrlo lako mogu kod poliranja da se pregreju a onda ode sve u k...

Ok lagano cu, u nekim intervalima po 10-15 sec, valjda je to ok. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kod Igora Automtove u Ustaničkoj u Beogradu, može se naći kompletan reparacioni materijal, vrhunski pravi PPG boje, hoće da tonira i to radi dobro, što inače većina neće, već isključivo kako ispadne po receptu. Svi artikli su vrhunskog kvaliteta, mahom profi, ali većinu prodaje na gram, mene sramota da uzimam manje od 50gr bilo čega i to je prednost. Takođe, jako puno zna o problematici i uvek hoće valjan savet da pruži. Skoro kad sam bio, okačio je na kasi tabelu sa uticajem nekih faktora na nijansu boje pri špricanju, recimo, niži i viši pritisak, to retko ko zna, ni ja nisam znao sve fazone.

 

Ima pun izbo ri  za poliranje, veliki raspon diskova na komad, više raznoraznih  pasti,... ja sam uzeo prepustivši izbor njemu, dao mi je 2 po pedeset grama ne znam koj, finu i grubu, mada je i ona fina pod prstima. Naravno, svaki put natrčim na nešto novo i potrošim koji Dinar više, sad sam naišao na jako fine polire koji su se tek pojavili. I, pravi boju u spreju sa aktivatorom, to neće baš svakome zbog ograničenog vremena upotrebe, al kad se malo "ubedi", napravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Ja vec bar 15 godina reklamiram Igora po raznim forumima, jos od kad je bio u V Stepe. 
Sve za farbanje i poliranje kupujem kod njega.

Znajuci njega verovatno ti je spakovao Scholl gold pastu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ah, kolko puta se verao na galeriju u Vojvode Stepe, tu je držao literaturu a je sve preparate upotrebljavam isključivo po fabrikim uputstvima. Radio sam Lesonal pre mnogo godina, on je ko retko ko a da zna toliko o celokupnoj problematii, zato prihvatam njegovu preporuku bezuslovno, što mi inače nije svojstveno.

 

Što se tiče poliranja, uzeo sam mislim 7 diskova kod njega, a imao već neka dva, pastu nisam ni gledao šta mi sipao, samo sam video brojke 1 i 2. Polirao sam skoro neku livenu plastiku, znači, koja nije farbana i niti potpuno glatka, krzneni disk je napravio odličan rezultat sa grubljom pastom. Farbana plastika se tretira kao ofarbani metal, nema razlike. Letos polirana šoferka, ja sam samo probao, tu već hoće da dođe do ozbiljnog zagrevanja stakla a i same mašine, doduše, zavisi ko kako radi, kod nekoga može ceo dan da se vrti a da ne dođe do pregrevanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Jeste da nije detailing motocikla, ali jeste vežbanje... ;)

 

Poliranje ćaletovog auta... Lak je bio prilično matirao od sunca i ostalih spoljnih uticaja, pa sam pokušao (i uspeo) da mu vratim stari sjaj... Na slikama je rezultat 5 sati rada... :)

 

BxnlcNy.jpg

cdAosII.jpg

83Y5lsE.jpg

gMzDYyd.jpg

2DUuZjD.jpg

Promenio član ThePainkiller
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Kad si već sve to odradio, a s obzirom da mene čeka isto na ćaletovom i ženinom aftomobilu, de reci šta si kako radi i koristio. Fala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pošto na autu nisu postojale neke ozbiljnije ogrebotine već samo matiranje laka od strane spoljnih uticaja, nije bilo potrebe za šmirglanjem i za grubom pastom. Koristio sam 2 vrste paste, jedna malko grublja u odnosu na drugu, ali su inače obe deklarisane kao završne paste. Prva je bila Formula 1 pasta za poliranje u crvenoj boji, a druga Sonax za fino poliranje. Sunđer na mašini je za fino poliranje, a posle njega 2 ruke magičnih krpa... :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 19.10.2019. at 21:23, đunta je napisao:

Dobijeno zeleno svetlo za Mafru, asortiman ponude  uvećan kao i same raspoložive zalihe u Srbiji i nije ni malo lako se snaći. Dobiću neka interna usmerenja, ali nebi bilo loše da neko iznese iskustvo ili link jer se ipak radi o profi proizvodima i malo ih ima među "sam svoj majstor"-ima.

 

 

Ko što najavih, "urađen" vizir koji je požuteo nakon pranja u nekoj brzoj perionici, a imao je i tragove zuba vremena:

 

20191019_133103.jpg.d6bd1b12840612c5fb9ba01a5393960d.jpg

 

20191018_093523.jpg.f56ef7c5db348afc2d7384cf8af29a40.jpg

 

Neka gruba i dublja oštećenja su izvučena ciklinom pa potom sve prebrušeno na suvo malom vibracionom brusilicom šmirgom na mekanoj podlozi, deklarisane na 400 ali je praktično analogna hiljadarci na mokro:

 

20191018_135127.jpg.79d07487ce19f7339f95f60f29d2b602.jpg

 

Drugo brušenje sa istom ali nazivnom 600:

 

20191018_140822.jpg.1758d0cd07614c29d13d9d125c2ad906.jpg

 

Potom vibracionom na mokro sa vodenim brusnim papirom 1.500 pa 2.000, zatim ručno vodenom 2.000 i 2.500, pa tek onda pastama. Prvo ide "grubo" brušenje, dva puta  diskom od oštre jagnječe kože, potom izrezbarenim belim sunđerastim, potom brisanje vizira pa sa finom pastom i ljubičastim diskom 2 puta, tad se vide promašaji pa korekcija i na kraju završni, crni disk, pa brisanje detailnig mikrofiber krpom. Dodatno je nanet lak vosak, ali izgleda da ga nisam dovoljno istrljao, blaga zamućenost zato. Ima strukturnih linijica unutar samog materijala od samog zamora, vide se pod nekim uglom ali su funkcionalno nesmetane. Ostala je nijansa žutog na beloj pozadini:

 

20191019_132922.jpg.d9076be94125b916622132870c2b1609.jpg

 

I vidi se razlika uporedno, mada je ta zamućenost od voskiranja:

 

20191019_133103.jpg.d6bd1b12840612c5fb9ba01a5393960d.jpg

 

Kupljen pribor, "Makita" polirka za 25€, radi sasvim dobro, ima regulaciju brzine ali ne valja preko 2, pasta je uljna, al zaboravih proizvođača, gruba i fina i set navedinh diskova različite finoće. Ima tu još sortiment vodenih šmirgli i specifičnih abraziva koji su univerzalne namene, sve profi pribor osim mašine, relativno skup paket a sam posao višesatan, sumnjam da će vizir koji ide na prodaju, pokriti polovinu sve ukupno.

 

20191019_133311.jpg.9d4f539b202505709afdba5f2704298f.jpg

 

U međuvremenu me drugar zarazio za problematiku, kupivši vrlo lep i novkast auto, a meni ne treba mnogo, pa sam se bacio na edukaciju i zahvaljujući jednoj grupi, podosta naučio i morao da idem dalje. Vizir mora da se radi na isti način kako se rade farovi automobila i koji požute i postanu zamućeni. (Na gornjim slikama se vidi kako je vizir žućkast, po rečima bivšeg vlasnika, oprao je motor u perionici na žeton i posledica se javila. Inače, perionice jako puno degradiraju sve, zbog korišćenja veoma agresivnih sredstava, jer je to način da budu efikasne.) Da bi se žutilo uklonilo, potrebno je upotrebiti dosta grubu šmirglu, ponovo sam započeo postupak i to po uzoru na vršne detailere i sledeći njihove instrukcije:

 

001.jpg.c66817e7fe5c89141d8fc42132b57fd9.jpg

Prebrušen  vizir šmirglom gradacije 400, orbitalnom brusilicom.

 

002.jpg.6bb4e9412b453dd86bf2cb42564a4db9.jpg

 

003.jpg.37c4c6464a9ae3fdde3d521102dfba04.jpg

 

004.jpg.f0d6f007149ab1c9488d9fd8d5a82383.jpg

 

Sledi  brušenje sa postepenim povećavanjem finoće, 500, 600, 800 i 1000, sve na suvo, jeftinim brusnim papirima i uz korišćenjeKovax  jako mekanog sunđerastog umetka koji je neophodan za zakrivljene površine i koje imaju pregibe. Takođe na suvo se radi sledeći korak Kovax papirima, 800, 1200, 1500 i na kraju sa 2000, oni su  skupi jer su specifični i efikasni, skidaju kao da su grublja granulacija, a daju finiš bolji, od nominalne. Potom je poilran vizir Menzrena pastom 400, takozvana "cut", krznenom podloškom i na kraju sa "ultra fine 3800", sve sa malom, takozvanom DA polirkom, vrti u krug i eksecentrično sa pomakom od 9mm. Menzerna paste su na vodenoj bazi, nemaju nikakav miris, ne praše ni malo, mogu se razrediti vodom i površina obrisati mikrofiber krpom. Prednost šmirglanja na suvo je upravo što je sve neuporedivo elegantnije i odmah se vidi rezultat kako se odvijuaju koraci. Međutim, vidi se na slikama da postoji mala mlečnost i vide se ponegde risevi, zato sam jedno parče ponovio i zaključio da može još bolje:

 

005.jpg.3e1943f5d26021e32513563a1696418b.jpg

 

006.jpg.d2c3678ddf04011c697d733eeb3e3ec9.jpg

 

007.jpg.6c0d006d563b5ff3f2678cce7f79a006.jpg

 

Ponovljeni su svi stepeni šmirglom, ali laganije, pažljivije i sa više prolaza. Zatim je umesto DA polirke, upotrebljena rotaciona na najmanjoj brzini, što je prilčno brzo ipak, ali taman i tek tad se pojavio željeni rezultat i onda je ceo vizir tako odrađen. Pređeno je rotacijskom mašinom krznom i "cut" podlogom, bela, nisam uočio razlik, tako da je dovoljno samo krznenim diskom preći. Potom ljubičasati srednje grubi disk i isto cut pasta na rotaciji, onda istim diskom i pastom sa DA, možda mali neki napredak, ali je diskutabilno da li je neophodan. Naime, rotacija ume da ostavi holograme i zato se koristi DA mašina, barem na kraju, što je i učinjeno, pasta ultra fine 3800 i sivi disk koji je isto fin. Na gornjim slikama se jasno vidi razlika, pored svih navedenih činjenica, najveću kvalitativnu razliku pravi upotreba roto mašine, umesto DA, koja čim se malo pritisne, ne rotira već samo vibrira, ona jednostavno ne može brzo da ukloni tragove koji ostaju posle šmirgle. Postoje suvi diskovi finije granulacije, vodeni tek, ali je preporuka da se završi sa 2000 Kovaxom i potom pastama.

 

20220903_134256.thumb.jpg.c9e01e8f3cc760fda47aa0a0690435e9.jpg

 

Pomenuti sortiment, u asotrimanu imam i još stvari koje su nepohodne za kompletan detailing automobila, ovo je dovoljno za dva točka. Womax je 125, šmirgle 150, a mali diskovi 75 do 100mm.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja