Jump to content

Moto Zajednica

Detailing motocikala

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ne vidjam ga vise ali koliko se secam sonax nano wax mi se bas lepo pokazao.
Lako se uklanja ako i koju ne farbanu plastiku " dohvatis".

Alekre, taj vosak nanosis rucno?

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice
On 6/15/2020 at 9:28 PM, N.F.S. said:

@Dudic90, drug, jedan savet ako si u mogucnosti...

Postoji li neka "jeftina" zastita sa sio2? Nesto manjeg ucinka a da mogu nemilice trositi i tako zadovoljiti svoju potrebu za "trljanjem"?

Pola litra Carpro reload-a placam oko 5000din, prskam redno, od felni do rezervoara :D, ne izdrzi ni mesec dana...

A kazu da 6 meseci traje :D 

Postoji li nesto lako dostupno da vec polirano odrzavam? Da bude hidrofobno i dobrog/prihvatljivog efekta... Da se aplicira rucno  i lagano brise :D

Koristih i motulov "shine and go" super je, cenom prihvatljiv ali ga vise nema nego ima...

Verujem da ce savet koristiti vecini koji temu posecuju.

Hvala unapred, Nenad.

Posle desetina sati gledanja uporednih testova (nisam probao, ali ako je dobar pro detailerima znači da je dobar i za mene i za ostale), ovo je sledeće što ću kupiti:

 

https://www.operi-avto.si/premazi-in-detailerji/3512-meguiar-s-ceramic-hybrid-wax-768ml-070382013837.html

 

Jedina začkoljica je što nisam video kod nas da ima. Ako ti nije frka, ja bih trebao u julu/avgustu da idem u Ljubljanu da polažem neki ispit, pa ti mogu kupiti pošto ću svakako ići sebi u redovnu nabavku...

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uhhh, hvala ali trazim nesto lako dostupno, kao sto napisah "da trosim nemilice"... 

U lokalnoj farbari gde se snabdevam "Spin company" me ubedjuju da cu biti prezadovoljan sa 3m 80345 i da je to ono sto trazim.

Drze komplet politure 3M, abrazive, sundjere, krpe... Dostupno "na meru".

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova

Ja imam taj Meguiars ceramic hybrid wax i probao sam ga na autu.

Nisam nesto odusevljen, prvi utisak kad se nanese je da je ceo auto nekako musav (pazio sam da ne nanesem previse sredstva), nije uopste lako da se utrlja to sredstvo.

Nekako mnogo bolji vizuelni efekat i lakse nanesem Meguiars quick wax ili ultimate detailer nego ovo kermicko njihovo.

Istina je da voda bezi sa auta ali to isto rade i ostala malo kvalitetnija sredstva. Nekako meni taj proizvod nije wooow kao sto ga reklamiraju.

Probaj , nemoj da ti ja kvarim merak ali ako ti se ne bacaju novci rado cu ti ja doneti da probas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zovu iz "spina"! Stigla pasta koju htedoh :D

Na rezervoaru imam od tank torbe otiske, uzeh "zeleni cep" fast cut pastu, za njome "crveni cep" i na kraju "roze" za uklanjanje svirlova...

Nemam vremena trenutno te samo na polu masci probah taj 3M-ov "crveni cep".

Koooja refleksija, nisam ni obrisao ostatke paste u krug kao sto se da primetiti, zurim da radim nesto :D

Cene su po 100gr od 320 do 420 din u zavisnosti od paste.

Pozdrav :D

0.jpg

20200618_124145.jpg

2.jpg

3.jpg

 

4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pre/posle!

Odavno se vise namucio nisam, tri nijanse crne na sebi ima, bocna plastika bez laka, farban sprej bojama...

Koriscen samo 3M, vise abrazivnosti, filer za sitnija ostecenja. 50eura politure i sundjera utrosih, pomenute sprejboje sam oprao sa 2L petroleja... 

Mat plastike oporavljene sretsvom koje par strana u nazad pokazah, na bazi amonijaka, smrdi samo tako ali ucinak dobar!

Farbao sam samo auspuh (tacnije zastitu izduva), resto poliranje.... 

1.jpg

2.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I integru sam radio, nemam slike pre! Ne setih se....

3M pate takodje, ovim redosledom.

Zeleni cep, zuti cep i svetlo plavi cep kao zavrsni na integri. Cena sve tri politure ako po 100ml uzimate je oko 2500dinara.

Svoj motor radite u hladu, detaljno opran pre zahvata... :D 

20200807_111821.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Svaka cast kolegama koje imaju vremena za ovo. Ja odvezem do usluzne perionice, prvo pranje, pa vosak, pa ispiranje, onda sve obrisem krpom i nista drugo ne radim, a valjalo bi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Posle svake voznje imam jos 2 sata posla! Dok drugi odmaraju ja vracam u stanje od pre kretanja... Nemam mir ako ostavim takav motor.... 

 

Evo trenutna fotka, uhvatila me kisa.....

....sredjeno! :D 

20200822_165754.jpg

20200825_203553.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@N.F.S. citam tvoj poslednji posto ovde. Pronalazim se 100%. Definitivno moram vise da vozim motor a manje da perem :)

 

@Dudic90 da li si u obevezama, da se dogovorimo.za jedan tretman pre zime. Detaljno pranje, i neki vosak dobar da stavis na Bandita :) crna boja motora, pod svetlima garaze se svirlovi lako vide

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice
19 hours ago, Markone88 said:

@Dudic90 da li si u obevezama, da se dogovorimo.za jedan tretman pre zime. Detaljno pranje, i neki vosak dobar da stavis na Bandita :) crna boja motora, pod svetlima garaze se svirlovi lako vide

Najverovatnije kraj oktobra/početak novembra bih trebao da budem jedno 7 dana na odmoru jer polažem neki ispit u Sloveniji pa da bolje spremim. Tada bih jedino mogao da uklopim ako odgovara. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
53 minutes ago, Dudic90 said:

Najverovatnije kraj oktobra/početak novembra bih trebao da budem jedno 7 dana na odmoru jer polažem neki ispit u Sloveniji pa da bolje spremim. Tada bih jedino mogao da uklopim ako odgovara. :)

Ja sam za. Za ovaj tretman ne treba ostavljanje motora preko noci, mozfa bi mogli u danu da zavrsimo :) samo da bude dan bez padavina :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Ima li neko preporuku za jeftinu polirku? Jasno mi je da one ne rade posao najbolje, ali ako je u rangu kao sto ja mogu da uradim sa rukom, a kosta tipa 20evra, a pri tom mi nece otpasti ruka, prihvatam. :)

 

Mozda nesto ovako?

 

https://www.kupujemprodajem.com/alati-i-orudja/za-farbanje-i-poliranje/polir-masina-za-poliranje-gv6010-600w-polirka/oglas/85228601?filter_id=650915791

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Nemoj ovo, ovo ce da ti se otima jer vise lici na busilicu nego na polirku. Polirka bi vise trebalo da lici na ugaonu brusilicu.

Cisto da znas na sta mislim, ne savetujem ti konkretan primerak ali gledas ovako nesto:

meta_image.png
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Preko 3 miliona oglasa, na jednom mestu!

E sad, imas ovakve rotacione i one su jeftine, al zavrsavaju posao solidno. Bitno je da imaju potenciometar za kontrolu obrtaja. Racunaj da za 50-ak evra moz da nadjes solidnu. Ja sam pre 6-7 godina kupio Womax u WobyHouse-u i jos uvek radi odlicno a radila je bogami dosta.

Naravno ako ces pravu stvar ,onda uzimas ovog oblika ali dual action, rotacionu i vibracionu u isto vreme, pritom sto laksu a sa sto jacim motorom. To ne racunaj da ces naci ispod 200 evra da valja.

PS: one dvorucne vibracione za 2500-3000 nemoj ni da gledas, smece.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 19.10.2019. at 21:23, đunta je napisao:

Kupljen pribor, "Makita" polirka za 25€, radi sasvim dobro, ima regulaciju brzine ali ne valja preko 2, pasta je uljna, al zaboravih proizvođača, gruba i fina i set navedinh diskova različite finoće. Ima tu još sortiment vodenih šmirgli i specifičnih abraziva koji su univerzalne namene, sve profi pribor osim mašine, relativno skup paket a sam posao višesatan, sumnjam da će vizir koji ide na prodaju, pokriti polovinu sve ukupno.

 

20191019_133311.jpg.9d4f539b202505709afdba5f2704298f.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ovakvog oblika sam i ja kupio polirku samo tada je bila u žutoj boji, cene se ne sećam davno bilo.

Vrši posao na manjim površinama sasvim korektno a jednom sam i haubu polirao.

Ima digitalni broj obrtaja. Ja sam kupio naknadno sunđere 3M za grubu, srednju i finu polir pastu

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

@đunta

Jel si to uzeo ovu kao sto sam ja linkovao/tako neku slicnu?

 

Kapiram da je ona rotaciona, da li moze da se onda za nekog ko je potpuni amater desi da zezne nesto? Znam da su one dual action bezbednije sto se toga tice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja