Jump to content

Moto Zajednica

Detailing motocikala

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

TEKTION.RS

Idealno sredstvo za poliranje akrilnog stakla i plastike Uputstvo za upotrebu Dobru očistiti podlogu i dodati malo paste Mekanom i čistom pamučnom krpom polirati izgrebanu povrsinu 2-3 min Kod dubljih ogrebotina postupak ponoviti više puta Jako izgrebane površine treba prethodno obraditi


Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Licno, nekim od nano hard voskova... Prirodna karnauba ima najdublji sjaj ali je i skuplja...

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Ja sam koristio ovaj za plastike, nanesem pa posle par minuta trljam krpom dok se ne ujednaci

Black-Flash-300.jpg
TEKTION.RS

Vraća originalnu boju i sjaj delovima od plastike i gume...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 45 minuta, el_marco je napisao:

Ja sam koristio ovaj za plastike, nanesem pa posle par minuta trljam krpom dok se ne ujednaci

Black-Flash-300.jpg
TEKTION.RS

Vraća originalnu boju i sjaj delovima od plastike i gume...

 

Za to sam citao negde da je isto dobro, ali navode par nedelja (2-3) da je efekat.. Jel tako bilo i kod tebe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Od prilike tako, samo sto sam se prvi put zajebao pa ostavio duze da deluje, stisla se masa na povrsini, jedva sam razmazao posle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja koristim Koch Chemie. Odličan je. 

 

https://images.app.goo.gl/PWQ3XDu7iE3oDDNt6

 

Za lakirane površine Collinite 845, za metal Collinite 850. Imam i neke varijante za lak i plastiku u spreju za nepristupačna mesta. 

 

Baš juče sam oprao motor i još uvek zaštitita vidno odbija vodu. 

 

Zeza me jedino što nemam jak pritisak za crevo. Moraću da nabavim neku blagu mašinu. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700
Pre 3 sati, N.F.S. je napisao:

Ovo je sretstvo koje "oboji" crnu plastiku, "presto" ne koristim ga na svojim vozilima, kupih "da imam" ali drustvo uveliko dovozi masine da osvezimo :D 

Valja koristiti rukavice pri nanosenju, smrdi samo tako i tesko se sa ruku spira...

 

20200405_090450.jpg

20200405_090458.jpg

Na ovo sam mislio kada sam pricao o plastic restoreru na bazi farbe.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Danas sam se igrao sa onim preporučenom preparatom za osvežavanje plastika.. Deluje da deluje.. :)

Slike su losije, jer sam izgleda pipnuo staklo kamere s masni prsti.. :)e911e280d112f2e8ed8aac713d6b4679.jpg18c39b9adee2968a55553c73dc99b174.jpg4de8942f560a30a8bc8c3e7c74cbdb98.jpg0e300aa2a5e5bf900b793d4eed20d091.jpg9d7ef86c4e5eea646a6b6e498c3cbecf.jpgf611992e7e19a9cfec56feba6d721997.jpgb0ad5eea9d9bdb96320d03558fd7a984.jpg53cc50e12c751c93bdb386f93e03cffd.jpg7e70aec4af5744f66d7d323928a27458.jpg

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Budi uporan u prvih par dana tretmana... Narednih par dana po jednom "predji" plastike, kada primetis da vise nema funkciju i ne menja nijansu ka tamnijem prekini :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

@ProMaster koje sredstvo koristiš? 

Na mom transalpincu se nalazi više detalja(štitnici za ruke, blatobranu, lancobran...) Sve je rađeno od iste plastike i sva je pobelila. Vrteo sam po internetu vidim da je to "normalna pojava" za moj model pa i za varadera. Nikada nisam obraćao pažnju na sređivanje tih detalja, pa nisam upoznat sa materijom. Jedan momak mi preporučio Motip Silicon sprey, ubeđuje me da će plastika vratiti svoju "prirodnu" crnu mat boju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
@ProMaster koje sredstvo koristiš? 
Na mom transalpincu se nalazi više detalja(štitnici za ruke, blatobranu, lancobran...) Sve je rađeno od iste plastike i sva je pobelila. Vrteo sam po internetu vidim da je to "normalna pojava" za moj model pa i za varadera. Nikada nisam obraćao pažnju na sređivanje tih detalja, pa nisam upoznat sa materijom. Jedan momak mi preporučio Motip Silicon sprey, ubeđuje me da će plastika vratiti svoju "prirodnu" crnu mat boju.
Ovo, a koliko će držati, saznacemo uskoro, što se mene tiče mesec dana je ok.. Jako bitna stvar, ne lepi se prašina, kao kod nekih drugih sprejeva ili šta već..5e3c93e3d2d1a1ec83c557e781c468a4.jpg

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11
Pre 12 sati, ProMaster je napisao:

Ovo, a koliko će držati, saznacemo uskoro, što se mene tiče mesec dana je ok.. Jako bitna stvar, ne lepi se prašina, kao kod nekih drugih sprejeva ili šta već..5e3c93e3d2d1a1ec83c557e781c468a4.jpg

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk
 

Gde si narucio, hocu i ja :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Gde si narucio, hocu i ja :jee1:
WWW.DETAILINGOPREMA.RS

Premaz/sretstvo za spoljne plastične površine. Vraća tamnoću i fabrički izgled plastikama već posle prvog nanošenja. Vrlo jednostavan za upotrebu i brzo daje zadovoljavajuće rezultate.


Evo ga..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Јел имате неку препоруку за ручно полирање, хтео бих освежити лакиране пластике?

 Хвала!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice
21 hours ago, bracabgd said:

Јел имате неку препоруку за ручно полирање, хтео бих освежити лакиране пластике?

 Хвала!

Ja imam - nemoj. Napravićeš više štete nego koristi. Već postojeće ogrebotine i swirlove ćeš popuniti pastom (koja ima filere), biće ti WOW efekat dok ne budeš oprao 2-3 puta i isterao to što si nagurao u ogrebotine i swirlove. Dodatno, ćeš napraviti još swirlova jer nećeš koristiti sunđer za poliranje (jer kada bi koristio, našao bi i polirku pa bi radio mašinsko poliranje ili bi za taj novac platio nekome),  i ruka nema tu brzinu da bi skinula sloj lošeg laka.
Bolja opcija za traženi rezultat ti je vosak. Dobićeš bolji sjaj, dužu zaštitu, nećeš napraviti (toliko) štete a prošao si jeftino.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

@Dudic90

Ок,хвала на савету. јел може онда препорука који восак?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja bih išao sa prirodnom karnaubom. Ima dubok sjaj i nije zahtevan za rad.


Mogu da ti preporučim K2 vosak. Ima ga skoro svuda. Jeste jeftin, nije neki brend ali ima lepe rezultate na oko. Daje dubinu. Nije da baš traje dugo kao na primer Collinite 845 ali lako se aplicira.

 

Izvinjam se što sam uleteo u prepisku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice
Just now, bracabgd said:

@Dudic90

Ок,хвала на савету. јел може онда препорука који восак?

Da ti ne fantaziram bezveze jer je zaštita laka odavno već "nauka" za sebe (vosak, sealant, keramika, keramički vosak...) a samim tim i baš skupa. Preporuka ti ide isključivo od strane sopstvenog novčanika.  Skuplji vosak ćeš naneti na početku i sredini sezone posle detaljnog pranje, jeftiniji posle svaka 2-3 pranja/kiše/duže vožnje... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Dudiću, jel sme Collinite 845 na površine tipa vizir, viljuška felne, plastificirani delovi? Znam da vosak nikako ne sme da dotakne plastiku.

 

Još uvek se mučim da lepo operem donji deo motocikla. Neki problem imam. Verovatno nedovoljno jak pritisak u crevu. Možda mi i nanošenje sredstva za pranje nije dobro. Koristim klasičnu pumpicu. Moram da probam sa onom pumpom što pravi pritisak u boci pa samo držiš... Treća stvar može biti samo sredstvo za pranje. Imam Procycle čistač iz Louisa, boca od 5 litra. Ono ne bi trebalo da deluje na vosak?

 

FAM ima nešto interesantno.

 

FAM.CO.RS

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja