Jump to content

Moto Zajednica

Detailing motocikala

Recommended Posts

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 23 minuta, ThePainkiller je napisao:

Imam jedno pitanje... Obzirom da motor držim na pokrivenoj terasi, svakodnevno (neminovno) pada prašina na njega. Negde sam pričitao da nije dobro brisati prašnjav motor suvom krpom jer dolazi do efekta šmirgle, tj. vremenom se oštećuje lak. Pranje motora svaki drugi-treći dan ne dolazi u obzir (pogotovo ako je samo malko prašnjav). Postao sam popriličan perfekcionista (od kad sam počeo da "lickam" svoje motore) pa mi ta prašina stvarno "bode" oči... Hteo bih da se motor svaki dan sija, a da ne oštetim lak. Čime bi vi i kako obrisali prašinu sa motora, a da se ne pere...?

Iz tog razloga sa terase kompresor ne sklanjam, duvaljka uvek na njemu... "Oduvam" prasinu samo... Pre bilo kakvog ciscenja takodje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ili pokrivaj motor necim kad ga parkiras. U mojoj garazi dosta duva i za jedan dan je motor prasnjav. Sutra samo gas i prasina se sama skine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6812 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ako pokrivaš prljav motor, izgrebaćeš ga. Svako čišćenje na suvo je abrazija. Najbolje je kompresorom da ga izduvaš, pa ga peri po potrebi. Nekad je bolje da "ne diraš".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pošto nemam kompresor (još uvek, ali je to prva sledeća stavka koju ću da pazarim), za sada onda ostaje varijanta da ništa ne diram, eventualno pranje kada se više isprlja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 3 sati, Savan je napisao:

Dobro ga ispoliraj da se ne hvata prašina.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Posle svakog pranja nanesem tečni vosak i dobro ga uglancam. I pored toga napada prašina kroz par dana stajanja... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Par pitanja za "bolesnike" sa ove teme.. :)

1. Gde nabaviti i koji sprej za "osvezavanje' plastika, a da vam se do sad pokazao kao najbolji.


2. Da li ona sredstva za poliranje stakla ( OVO ), mogu da rese sitne ogrebotine na PLASTICNOM viziru, verovatno nastale usled pranja prvo felni, a posle i vizira istim sundjerom :grr: (da, da tako je na moje oci, lik u perionici oprao moj prethodni motor i umolo nije bio ubiveN)?


3. @Dudic90 - Da li radis ovaj posao jos uvek? I ako radis, da li je izvodljivo da kada ti dovezem motor i ostavim ga na 2-3 dana, skinem sediste kako bih mogao da ga odnesem na prepravku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

1. Na koje plastike mislis? Crne mat ili farbane i lakirane?

2. Plasticni vizir NIKAKO ne poliraj pastom za staklo. Staklo je za razliku od plastike jako tvrdo pa mu je posebna posebna pasta koja delje mnogo vise od obicnih. Za plastican vizir ti je potrebna srednja ili meka pasta savisno od ostecenja koje imas. Kakve su ogrebotine na tom plasticnom viziru? Ogrebotine dublje ili swirlovi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@francuz69

1. Plastika ispod sedista, evo i slike.. Mislim da to nije farbana plastika...

 

2. Tako sam slicno i ja razmisljao, ali nisam bio siguran. U pitanju je jedna malo dublja ogrebotina, nju i ne ocekujem da resim, ali ima dosta swirlova, koji me nerviraju... Tu mozda moze da se upotrebi ona pasta koju koriste za poliranje farova?

 

b17c1241e135400d08ef4b075f0c02b5.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Sto se mat crne plastike tice, sta god od sprejeva da koristis, kratkotrajno je resenje. Manje vise, sve je na bazi silikona i trajace do prvog ozbiljnijeg kvasenja. Za trajnije rezultate moras da koristis neki restorer na bazi boje. Bilo je ranije po dobro snabdevenim radnjama za auto kozmetiku neka pastica sa sundjerom za nanosenje koja je cinila cuda na mat plastikama. Doduse, dugo to nisam video. Druga stvar je farbanje bumper sprejem ali mi se cini da kod tebe ta plastika nije dosla do stadijuma da mora da se farba.

Imas i foru sa osvezavanjem mat plastike uz pomoc industrijskog fena. Grejes malo po malo, cm po cm i verovao ili ne vraca se crna boja. Samo moras da budes jako pazljiv i da ne priblizavas industrijski fen mnogo blizu da ne bi pocela da gori plastika.

 

Sto se tice pasti za plasticni vizir... ja za takve stvari kao sto rekoh, koristim neku mid gradaciju ako je malo jace zaguljeno ili slabiju za swirlove. U zadnjih par godina koristim Scholl paste, Nemacke. Ta srednja gradacija bi bila Scholl gold, a mekana za swirlove Scholl-ov sintetik sealent koji ako se nanosi masinski sasvim lepo zezne swirlove.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Izbegao bi grejanje i farbanje sprejem..

Eventualno sta mi mozda ostaje ako ne upale ova sredstva je da preko zime skinem plastike i ofarbam ih u belo, posto je motor u beloj boji, a ova bledunjava plastika me tako nervira.. 

Potrazicu, pa i na kraju, kupiti, 2,3 vrste sprejeva ili mazalica, pa da vidimo sta ce biti..

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@ProMaster, pre par godina pretstavih na forumu ovaj gel, "SONAX XTREME Plastic restorer gel exterior", do sada nista bolje nasao nisam.. 10ak eura je tuba, plastici "koju je sunce dohvatilo" vrati crnu boju i sjaj, postojanost izuzetna....

 

Pozdrav Nenad.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 30 minuta, N.F.S. je napisao:

@ProMaster, pre par godina pretstavih na forumu ovaj gel, "SONAX XTREME Plastic restorer gel exterior", do sada nista bolje nasao nisam.. 10ak eura je tuba, plastici "koju je sunce dohvatilo" vrati crnu boju i sjaj, postojanost izuzetna....

 

Pozdrav Nenad.

Upravo sam porucio ovo sto si mi rekao. U utorak bi trebalo da bude kod mene, pa javljam rezultat.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Odrzavam ne farbane plastike na motorima njime, super je, promuckaj dooobro pre upotrebe. Ume da se odvoji transparentni gel od neke sedefasto bele emulzije unutar tube...

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I da! Pri prvom tretiranju nanesi deblji sloj i ostavi malo da odstoji, ne na suncu, 15ak min... Prebrisi pa nanesi ponovo...

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 30 minuta, ProMaster je napisao:

Upravo sam porucio ovo sto si mi rekao. U utorak bi trebalo da bude kod mene, pa javljam rezultat.. 

Odakle si naručio? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 1 minut, WoodyRider je napisao:

Odakle si naručio? 

plastic-restorer-gel.jpg
WWW.DETAILINGOPREMA.RS

Premaz/sretstvo za spoljne plastične površine. Vraća tamnoću i fabrički izgled plastikama već posle prvog nanošenja. Vrlo jednostavan za upotrebu i brzo daje zadovoljavajuće rezultate.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.

Ja koristim ovo za plastiku. Nije za to direktno namenjen, ali odradi i obnovi izgled. Bezbojan je pa može na sve vrste plastike. No vek trajanja par meseci, pa se mora ponoviti proces.

Nema ni jednog sredstva koji obnavlja dugotrajno. :)

2092387363_Screenshot_20200404-232756_SamsungInternet.thumb.jpg.e478b82d6222f1ba096a12c0de792db3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Za crne plastike a bas izbledele/pobelele imam neko sretstvo koje blago "ofarba" iste... Svaki sledeci sloj doda po nijansu tamniji izgled.

Nanese se sundjerom pa prebrise... Tako osuseno trpi vodu bez problema i blago agresivne deterdzente. Pisah vec, ultra jeftino, smrdi na amonijak :D

Nemam sliku pre/posle ali podnice pre tretmana, plastika oko km sata i resto ne farbanih plastika su imale sa gornje strane skoro belu pa na dole sve nijanse sive boje... Sada je to lepo, ujednaceno mat crno...

20200229_165823.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovo su neki od mojih motora :D,

svi tretirani gore navedenim sonax gelom... Crna plastika je zdravo crna, siva takodje... Sjaj se skine magicnom krpom posle nanosenja, dobije se izgled novog.

Da ne navedem nekoga u zabludu, ono sto je deceniju zapustano ne moze se povratiti! Tacka.

Ovim se odrzava u top stanju i eliminise blaaagi diskolorit nastao delovanjem suncevih zraka....

IMG_20190926_160917356_HDR.jpg

20181013_122031.jpg

20181101_125342.jpg

IMAG0008.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovo je sretstvo koje "oboji" crnu plastiku, "presto" ne koristim ga na svojim vozilima, kupih "da imam" ali drustvo uveliko dovozi masine da osvezimo :D 

Valja koristiti rukavice pri nanosenju, smrdi samo tako i tesko se sa ruku spira...

 

20200405_090450.jpg

20200405_090458.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja