Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Postovani,potrebna mi je pomoc.Kupio sam pre par dana skuter koji je bio registrovan do 2014 g i odjavljen je.Ima saobracajnu i kada se ocita pise marka Phantom i model lj50qt-4 ,a potvrdu sam narucio i dobio od predstavnika Sprint i napisali su onako kakobje na.ocitanoj potvrdi. Motor je Sprint ali nalepnice Phantom.Na tehnickom mi traze da umesto model Phantom stoji Sprint sto je i logicno.Kome ja da se obratim za ispravku,i kako da resim problem.Unapred hvala,Bojan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Telep
  • Motocikl: Honda NTV 650

J#$%§Ł bananawannabedržavu...  Mogu valjda da zalepim nalepnicu koju ja hoću na motor, pa makar na njoj pisalo Varta, Xiomi, Vartburg! Šta ako je motor/kola bio farban jer je bio slupan, udaren ili ogreban, ili jednostavno previše mator(MZ ili Jawa neka)? Hoću li morati da tražim originalne MZ nalepnice da bih ga mogao voziti? 

:maloljut:

Sve dalje što bih rekao bi dovelo ili do mog bana na forumu ili do kucanja policije na moja vrata, pa neću da ostavljam pisane dokaze...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Obicno se to tako zavrsi kada pokusas da zajebes drzavu i njen sistem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4791 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Burno reagujete na "clana" koji je bacio bombu sa vrata.

Na tehnickim ima svakakvih ali da je nalepnica merodavna a ne potvrda, malo kakimo ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade

Koliko sam ja razumeo, uopste nije problem u nalepnici.

 

Problem je sto u saobracajnoj pise "Phantom" kao proizvodjac umesto da pise "Sprint".

 

Idi gde god treba da izmene to u saobracajnoj (SUP, MUP...) i objasni njima sta se desilo i kazi da imas od proizvodjaca potvrdu i mislim da ce tamo pre da ti pomognu.

 

Izvrsice ti ispravku u saobracajnoj u SUP-u, ali to mora tehnicki ili proizvodjac da potvrdi i neko da kazem da "potpise" to. Ne znam 100% tacnu proceduru ali tako nesto ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Početak sezone, početak i tehničkih pregleda, naravno po novom zakonu. A i prilika da se odvoje kvalitetni tehnički pregledi od onih koji to nisu i nisu bili nikada. Takođe i ja imao problem danas. Odem na tehnički i prvo ustanove da nije upisan odnos masa / snaga, mora nova saobraćajna. Ja već kipim zbog tuđih grešaka, a onda vrhunac, ne slaže se jedna brojka u broju motora, umesto C upisana 0. Priča dalje sledi, moraš u MUP, bla, bla, bla. Odem u drugi tehnički, gde rade par momaka motorista (inače jedan moj lični prijatelj) i mirno mi kaže, šta si se iznervirao, polako. Uradiše tehnički, sve po propisu, valjci i td. slikaše broj motora gde se stvarno lepo vidi da je C umesto nule, koja je bila godinama upisana (a istina onako kroz oklope kada gledaš i jeste nula), ubaciše sve to u kompjuter i rekoše, eto gotovo, dobićeš novu saobraćajnu sa ispravljenim nedostacima. Kad sam se bolje razmislio, i treba tako, bar da se jednom srede sve te brljotine i da više nemam problema. Ali hteo sam da kažem, kada ti rade profesionalci na tehničkom, sve se brzo završi, naravno tamo gde je greška u kucanju, ili očitavanju očigledna. Gde ima muljanja, niko ti neće pomoći

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Početak sezone, početak i tehničkih pregleda, naravno po novom zakonu. A i prilika da se odvoje kvalitetni tehnički pregledi od onih koji to nisu i nisu bili nikada. Takođe i ja imao problem danas. Odem na tehnički i prvo ustanove da nije upisan odnos masa / snaga, mora nova saobraćajna. Ja već kipim zbog tuđih grešaka, a onda vrhunac, ne slaže se jedna brojka u broju motora, umesto C upisana 0. Priča dalje sledi, moraš u MUP, bla, bla, bla. Odem u drugi tehnički, gde rade par momaka motorista (inače jedan moj lični prijatelj) i mirno mi kaže, šta si se iznervirao, polako. Uradiše tehnički, sve po propisu, valjci i td. slikaše broj motora gde se stvarno lepo vidi da je C umesto nule, koja je bila godinama upisana (a istina onako kroz oklope kada gledaš i jeste nula), ubaciše sve to u kompjuter i rekoše, eto gotovo, dobićeš novu saobraćajnu sa ispravljenim nedostacima. Kad sam se bolje razmislio, i treba tako, bar da se jednom srede sve te brljotine i da više nemam problema. Ali hteo sam da kažem, kada ti rade profesionalci na tehničkom, sve se brzo završi, naravno tamo gde je greška u kucanju, ili očitavanju očigledna. Gde ima muljanja, niko ti neće pomoći
Mnogo to nesto jednostavno. Meni se nije slagalo jedno slovo rama sa saobracajnom. Od tehnickog sam dobio papir na kom je napisano sta je problem i iso sam u 29 na vestacenje. Ljudi pogledali upisali kako treba i dali potvrdu. Sa tom potvrdom se vratio na tehnicki i zavrsio sve. Zbog tog slova sam platio i novu saobracajnu za koju cu odmah na salteru da trazim da je ocita i da mi da papir sa podacima. Kad utvrdim da nisu pogresili uzimam saobracajnu. Sto ja da placam njihove greske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

@stilgar

Nema tu puno filozofije, svuda pa i kod nas broj rama ili šasije kod kola je najmerodavniji. U mnogim zemljama se i ne upisuje broj motora jer se smatra rezervnim delom. Kod mene lično, jasno se vidi sa fotografije da nema baš nikakvih tragova oko broja motora, ni jedan ris ili zagrebana crtica. Očigledna greška u ranijem očitavanju, a opet napominjem, i ja nisam primetio da je pogrešno slovo. Fotografija odštampana na A4 formatu je sve to lepo pokazala. A ima puno slučajeva pogrešno unetih podataka. Na žalost, tuđe greške moramo platiti sami, što je i izvor svih mojih nervoza. A kako se u ličnu kartu upisuje promena adrese, a u saobraćajnoj ne može, a obe imaju čip

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

problem sa mojim motorom i tim slovom je u sledecem. Prilikom kupovine sam prepisao podatke iz stare saobracajne, napravio ugovor uradio prvu registraciju dobio novu saobracajnu. Do sad nije bilo fotografisanja i samo su se prepisivali podaci iz ocitane saobracajne. Sad kad je pocelo slikanje, svi propusti igreske prilikom unosa u saobracajnu novu ili staru ce biti otklonjeni. Bilo je mnogo ljudi taj dan dole u Mup-u sa raznoraznim problemima. Mada sve to ne znaci nista ako salterusa koja popunjava ispravljene podatke u saobracajnu misli na ko zna sta dok izdaje saobracajnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
pre 1 minut, stilgar je napisao:

Mada sve to ne znaci nista ako salterusa koja popunjava ispravljene podatke u saobracajnu misli na ko zna sta dok izdaje saobracajnu.

Tu se slažem sa tobom u potpunosti. Sve su to njihove, a ne naše greške

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Motor je Sprint,tehnicka knjizica sprint,jedino je model Phantom sto je nalepljeno na motoru.2011-2014je motor registrovan umesto marka Sprint kao sto jeste i postoji u katalogu,registrovan je kao marka Phantom i sada u katalogu takva marka ne postoji da bi tehnicki prosao.Mene interesuje da li teeba AMSS da se obratim i njihovoj atest sluzbi ili gde vec.Sem saobracajne nemam drugih dokumenata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Kako ja da registrujem motor koji je kupljen 2013 na javnoj licitaciji carinarnice Kragujevac.Od papira imam potvrdu izdatu od carine da se vozilo moze registrovati.Ali na njoj nema tezina vozila.

Nema vozilo saobracajnu.Nikad registrovan u Srbiji.Homologovan je za EU.

Od papira imam tu Potvrdu,Zapisnik o javnoj prodaji,Racun.Kupoprodajni ugovor naravno.

Na svim tim papirima pisu podaci samo nije upisana tezina vozila i nosivost.Iako na plocici na ramu pise nosivost.

Sto je najgore javili mi iz Delta auto moto da mogu dobiti COC(100e) ali mi je i covek rekao da ti podaci sto je pisala ta carina su nacisto pogresni.Nije 11 kw nego 14,nije 88' vec 84.

Da li neko zna,dal ta carina moze ili je duzna da mi izda neki papir u vezi tog vozila?Recimo da se pozovem da je njihova greska sto nisu upisali sve podatke,zasto stoji pod stavkom tezina vozila u kg 0(nula)?

Ja sam ih danas zvao celi dan,al to su indijanci,javlja se neka zena fazon zovi posle nema nikoga tu trenutno ko se razume.Zovem celi dan,na kraju kaze zovi u ponedeljak.Jebem im sve po spisku,popizdeo sam.

Ovi u Vinci mi kazu ne treba da se radi ispitivanje ako imam COC jer je vozilo uvezeno 2013:stabre:

NA tehnickom ne znaju nista,a u agenciji za registraciju kako koja.U jednoj kazu da uzmem i COC i idem na ispitivanje,i sve zivo prevazilazi maltene vrednost samog vozila.

Citam onda treba ti COC da bi isao na ispitivanje...

Nista vise ne znam,kako je to vozilo uopste uvezeno bez dokumentacije normalne i podataka,i prodato tako na licitaciji Uprave Carina Kragujevac?

Meni jedino preostaje da probam nesto od Adobe programa na tim dokumentima,ne znam kako drugacije...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja