Jump to content

Moto Zajednica

Potrebna potvrda proizvođača za BMW K100

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW K100RS

Pozdrav braći po gvožđu! Pre desetak dana sam od rođaka iz inostranstva nabavio BMW k 100 rs iz 1985. godine. Bio je na carini i svi papiri su završeni osim potvrde agencije za bezbednost saobraćaja. Kažu da još nisu imali slučaj da neko uvozi ovakav motor (?!!), pa je potrebno da im dostavim potvrdu proizvođača. Naravno, pozvao sam "Delta motors", zvaničnog BMW uvoznika, a oni su me lagano otkačili, u smislu da je to stari model, ne znaju da li mogu da izdaju takvu potvrdu i je znaju koliko to može da košta...da zovem od nedelje. Molim vas da mi pomognete, ako znate nekoga ko je u proteklih par godina uvezao k100. Pozdrav svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Umesto potvrde proizvodjaca mozes da im dostavis potvrdu o saobraznosti ili CoC (certificate of conformity), ako je imas.

 

Odakle je uvezen bimer?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

E,svasta! Kako je to iskomplikovano,te agencija,te potvrda proizvodjaca...I mene zanima ova tema,na primer, kada bih kupio neki stari engleski motor iz inostranstva, kako bih dostavio potvrdu od proizvodjaca koji odavno vise ne postoji?A taj stari motor se vozi i registrovan je u EU? ...U tvom slucaju,mislim da treba da kontaktiras fabriku BMW,trebalo bi da ti oni  posalju potvrdu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW K100RS

Uvezen je iz Švajcarske. Nemam C.o.c.

Pomoglo bi mi ako znaš da je neko uvezao takav motor, pa da oni mogu da potraže takvu potvrdu u bazi...ako sam dobro razumeo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Koliko pise da ima kw u papirima? Jer ako ima manje od fabrickih tesko ces ga registrovati na zalost, 

inace super motor, prva Bengula koja valja, K serija je zakon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Lepo ti kaže čovek,ako  ima manje kw nego fabrički teško ćeš registrovati.

Agencija sigurno ima taj model u bazi,ali sa podacima o snazi koje je deklarisala fabrika. Sa drugačijim brojem kw nećeš registrovati ukoliko od fabrike ne dobiješ napismeno da su oni taj model i proizvodili. To što je za neko tržište uradjena serija sa slabijim motorom, kod nas ne prolazi. Nisi ti jedini. Brdo motora iz Svice ćuti po garažama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

@ZoranBogdan  posalji mi sliku ID plocice i saobracajne na mejl: darko.stevanovic@dekra.com  . 

Ne brini nista, ako nije menjana snaga resicemo to vec u ponedeljak. 

Pozdrav

Darko 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750
Pre 8 sati, bdada je napisao:

Inace C.O.C. za 1985 ne postoji, ako se ne varam tek s' kraja 90 tih pocinje.

 

Ne varas se, tako je. Coc postoji od '93 a obligatoran je od '96 godine (my bad...)

 

ABS je osetljiv na Svajcarce, zato sam i pitao odakle je uvezen.

Ne prihvataju motocikle (L1 i L3)kod kojih se u prilozenoj dokumentaciji snaga motora razlikuje od podatka iz odgovarajuce baze ili potvrde proizvodjaca a najcesci primeri jesu sa svajcarskog trzista, kao sto ti i svi ostali ovde kazu...

 

Hvala @Darko Floyd

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Ova drzava te bukvalno tera da muvas i varas...ja da sam na tvom mestu bih napravio taj papir sa sve pecatom BMW i odneo im, ionako to niko nece proveravati, ionako ih nista ni ne zanima, ionako se sve radi preko one stvari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Znam da je policija imala modele K 75, ako su imali i model K 100 - trebalo bi da imaju podatke i za njega .  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Ne lazirajte potvrde kao sto rece kolega @bdada nisu glupi. Poslace je na proveru (cesto se desava) a onda cete da popasete i krivicnu prijavu. Svaka potvrda ima ima svoj serijski broj i zna se ko je i kada izdao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja