Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć oko izbora Trio Blade 50 ili Peda GP 50

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Sremska Kamenica

Pozdrav,

Treba mi vaša pomoć oko izbora novog skutera, trenutno se lomim između Trio Blade i Peda GP. Gledao sam oba i oba mi na oko lepo ozgledaju, GP malo lepše, ali me je prodavac u Pedi razočarao kada je rekao da Gp nema blokadu i da je 45 km/h to što motor daje. Blade daje još dodatnih 15km/h kada se skine blokada (mada se isporučuju sa skinutom blokadom, sa mogućnošću da se vrati ukoliko tehnički pregled pravi problem), a to ipak znači, mada je u pitanju isti agregat. Cenovno su veoma blizu.  Kopao sam po forumima ali ne nalazim neke konkretnije informacije za i protiv pa bi mi svaka preporuka dobro došla. Ideja je nov motor, ne mora nužno biti skuter do 50 ccm do 1200€, ali 2018/19 godište, pa ako neko ima preporuku...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Sremska Kamenica

Nisam još ništa, malo su mi se zeznule finansije pa moram sačekati malo. Ja nisam za polovno bez obzira na brend/marku, kad pogledam na oglasima šta se prodaje, većinu su terali klinci da nauče da voze i vadili dušu. Jednom sam već tako kupio motor pa je više bio kod majstora nego kod mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Ja sam bio juce...probao sam i pedu i blade.Blade mi se bolje pokazao.Brži je od Pede.Ali to je voznje nekih 400mZa sad Blade ima prednost.Pokusao sam da nadjem komentare i nema ih.Sad gledam polovnjake..totalno sam neodlucan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Sremska Kamenica

Ja kad sam obilazio prodavnice pitao sam u Triomoto čoveka u čemu je konkretno razlika, u principu su agregati isti (neka mala razlika samo), ali je velika razlika u tome što Peda ima rezervoar dole i pumpu koja nija baš kvalitetna (kaže prodavac Trio skutera  :) ), ali sa druge strane ima most i mnogo bolje izgleda od Blade-a, prednost Blade-a je i u tome što ima blokadu (skida se odmah) i izvlači oko 70 km/h dok GP nema i 45 km/h je maksimum maksimuma (po prodavcu iz Pede), mada mi je to jakoo sumljivo. E sad ono što je meni još zapalo za oko je Peda ET koji mi je lepši od Blade-a, a prodavac kaže da se može montirati 80cc kit kada izađe iz garancije i to sa malim posledicama pošto ima ojačanu radilicu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Sremska Kamenica

Gledao sam i to, ali tog modela nema kod nas, a da je Peda brend (mada su to sve kinezi iz iste fabrike). Pritom, kako kažu u Pedi, taj sajt je sa zastarelim informacijama pošto za GP kaže da može 70 km/h kada se skine blokada i da je 2t, mada bih ja pre rekao da ovi naši imaju stari kontigent motora pošto kako vidim ovo su skuteri za 2019 (Euro 4).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Ma nemam pojma.Ja bi uzeo Blade.Meni je lepsi a i ima mesta ispod nogu da stavim nesto a ima i.zastite za noge.Sve gledam ocu li videti nekog na motoru da ga pitam da li ima problema.Video sam na Bulevaru ispred Aleksandrove zgrade ima Peda GP parkiran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Kupio sam Agiliti city 50 2T,od prijatelja malo vozen.2010 godiste.Sa 16 kama gumama.Jako su retki.Izasao je jedan crni u Novom Sadu ako te interesuje.Odustao sam od kineza.

 

20190412_135129.jpg

20190412_135123.jpg

20190412_135112.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
Pa čestitam, neka te dugo i dobro služi default_2jee1.gif

Mada nisi odustao od kineza pošto je i Kymco kinez  ali samo neka služi. 

Немо' се вређамо, Кимко је чистокрвни Тајланђанин default_0a-smiley.gif

 

Осим ако не подржаваш политику "Једне Кине", онда је све косооко Кина :-)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Sremska Kamenica

Ma samo se malo šalim, samo neka on dobro služi, a što se Kimka tiče, svi znamo da će proći kao Htc sa mobilnima, na vreme su shvatili da je kvalitet presudan i svaka im čast na tome :)

Šteta što ti je skrnavo vreme napolju pa ne možeš da se vozaš :(

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Pa nije ni cudo kada je SF10 agregat 2T i 4T zapravo Hondin motor koji se ugradjuje u Kymco skutere.....bez zajebancije za blade i peda je klasa...bio sam i kod servisera reko mi je da se nedvoumim:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Sremska Kamenica

Ja iskreno nemam, ali sam jutros video u Kamenici da se jedan penje od crkve (pravac od Ledinaca) prema centru i natavlja za NS, čovek je bio malo ... pa je skuter išao sporije, ali sa druge strane to je i ozbiljno brdo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Sprint 50cc

Drugari, kako ste prošli? Šta je kupljeno od skutera?

Ja idem do TRI-a da vidim sa njima. Hoću nov da uzmem, hoću i da ih počastim, samo da mi omoguće 65-70 km/h. Aj pišite...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Sremska Kamenica

Ne moraš častiti :), svi Trio skuteri se isporučuju sa skinutom blokadom, a možeš naknadno da kupiš elektroniku ako te na tehničkom budu zezali što ti skuter ide brže od propisanog (naravno posle dve godine koliko si oslobođen tehničkog), koja košta ako se dobro sećam ~50€,  pa da stavljaš i skidaš po potrebi. Meni samo nije u celoj priči najjasnija priča ljudi iz Pede da GP ima samo 1 KS (3,4 ks) manje od Blejda (3,3 kw = 4,4 ks) i da tvrde da ne može da razvije više od 45km/h i da pritom nema nikakvih blokada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Sprint 50cc

BioNe znam, ali su u Pedi jako tvrdi po tom pitanju. Bio sam i u Yamahi i reče mi prodavac (vezano za aerox) da ne uzimam i ne trošim se, pošto su blokirani na 45km/h. A ranije, kaže, kako dođe aerox, tako ga prodaju. Sada im stoje motori. 
Treba mi malo brži i amin. Koji mi prodavac i serviser to ispuni, tog uzimam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Sprint 50cc

Bio sam u TRO Motorsu. Plastika jako loša, verujem i ostali delovi, ali imaju servis u NS što meni baš znači, da ne čekam mog majstora, koji radi Yamahe i Honde, kad će mi se smilovati. Delovi su jevtini i imaju ih na stanju. Matador 4T je nešto što mi se uživo dopalo. Ima ga po gabaritima, dva zadnja vešanja i obe kočnice pod diskom. Lakši preko 10 kg od Blade-a. Dao sam im zadatak da mi kažu još cenu kitovanja, pa da vidimo isplati li se (70+).  Inače, cena blokade je cca 10€, a ne 50€, kako kaže meni čovek. Ako ćemo kineza na dve/tri godine, ima smisla. Vozio sam Sprinta, ide to...dobrano. Još sa servisom...ihaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Kupio sam pedu et 50 4t, 2020 prosle godine, skuter je sve ok, ali imam problem pri uzbrdu negde nece ni da me izvuce a nisam tezak da li ima neka blokada ili nesto da uradim da ga ojacam

..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja