Jump to content

Moto Zajednica

Problem kod homologacije

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Yamaha tzr50

Uvezo sam Yamahu tzr 50 iz Svajcarske i nakon placene carine ostalo mi je da ga vozim na masinskom fakultetu u Nisu da se izvrsi ispitivanje kako bi dobio uverenje od AMSS-a... Naisao sam na problem sto mi je upisana maksimalna brzina motora na 65km/h u svajcarskoj saobracajnoj dozvoli (to sam video samo kod njih da stoji), ja sam uzeo potvrdu iz Yamahe da motocikl ide 65 km/h i tako poslao...Nakon obrade podataka od strane AMSS-a dobio sam negativan odgovor i odbijanje izdavanja potvrde jer motocikl po njihovim kriterijumima ne prelazi 45 km/h i motocikl mi tako stoji 2 godine neregistrovan... Imam takodje i puch pony express koji jeste igracka ali na ravno kad se zaleti moze da razvije dobrih 55-60 km/h, skuteri 90% prelaze tih 45 km/h a registrovani su u toj AM kategoriji i sad vidim mora da se vecina motocikala prevede od 1. aprila na A1... Kad sam ja trazio NIJE MOGLO ali tek kad isplacao sve moguce dazbine, takse, carine itd... a sad mora. U ovoj zemnlji vecito narod nije u pravu a izmislioci Zakona jesu. Sta sad da radim, ima li neko odgovor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Ništa.

Ti svakako nećeš moći da ga registruješ ni 1. aprila. 

Motor ti ili nije rađen za EU tržište, ili su rađene dorade u CH. I u jednom i u drugom slučaju nema ti pomoći. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd

Tuga a bitno da su pare za sve uzeli, a sada ne moze da se smisli jedan moguci nacin da se unese u saobracajnu da su izmene te, te i te i cao. Pa cemu sluzi cip kada ni broj motora ne moze da se unese izmena nego svaki put nova. Jednostavno govnrska zemlja a takvi i zakoni. Sa srecom sta da ti kazem.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Oa nista trazi opet potvrdu id yamahe na 45, pa idi na homologaciju.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd

A sta ako ga na tehnickom stave na one tockice i poniste Yamahin papir. Sada koliko msa cuo imaju pravo i na to.

 

JA sam imao kitovan 50ccm sreca pa sam ka udomio isao je 90kmh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nemoze on prici tehnickom bez potvrde.

A Yamahin papir se moze "ponistiti" samo u slucaju da je izdat na 45km/h a valjci izmere 60 km/h, ali to onda nije do Yamahinog papira.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

@brdy,@bdada, nisam bas pratio oko registracija,imas motor 50ccm i max.brzinu 65km/h i potvrdu proizvodjaca da je tako,to se vozi sa A1 kategorijom,gde je problem?Sta sam propustio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Gore naveden slucaj ne verujem da ima original Yamahinu potvrdu, cim baza podataka kaze drugacije, neko je hteo "poravnati" sa saobracajnom ali nije proslo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja