Jump to content

Moto Zajednica

Тест половних мотора - тест вожња

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 52 minuta, djo je napisao:

Svi motori koji su ponuđeni su oni nižeg cenovnog ranga.To je i logično jer nije realno da ti neko da noviju skupu mašinu na dobar dan,na tek tako.

A koji je to prag za prelaženje u viši cenovni rang? Pitam, da znam koliko da tražim u banci kredita, pa da mogu da se kurčim kako vozim motor iz višeg cenovnog ranga i naravno, da ga onda nikom neću dati na probu jer se to, Bože moj, ne radi na "dobar dan"...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 11 minuta, ThePainkiller je napisao:

A koji je to prag za prelaženje u viši cenovni rang? Pitam, da znam koliko da tražim u banci kredita, pa da mogu da se kurčim kako vozim motor iz višeg cenovnog ranga i naravno, da ga onda nikom neću dati na probu jer se to, Bože moj, ne radi na "dobar dan"...

Brate ti treba da promenis nick.

The brainkiller.:takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1560 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
1 hour ago, djo said:

Svi motori koji su ponuđeni su oni nižeg cenovnog ranga.To je i logično jer nije realno da ti neko da noviju skupu mašinu na dobar dan,na tek tako.

Ljudi, samo 1 stvar da rascistimo, covek nece s motorom na Navak da forsira vreme ili na ulicne trke, za pola sata voznje postoji mogucnost da ispadne sranje, ali je ta mogucnost veoma mala, drugo, decko je vec odradio neke testove i tu se videlo da ne divlja. Ko hoce, nek ponudi, ko nece, naravno da nije u obavezi, taj sto ima dozvolu i legalno vozi motor jaci od 80 konja, verovatno ima dovoljno godina i intelekta da i sam skapira da se sranja desavaju i da postoji minimalan rizik da se sranje desi, ali da verovatno do toga nece doci.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 25 minuta, milomir22 je napisao:

 taj sto ima dozvolu i legalno vozi motor jaci od 80 konja, verovatno ima dovoljno godina i intelekta da i sam skapira da se sranja desavaju i da postoji minimalan rizik da se sranje desi, ali da verovatno do toga nece doci.

https://forum.bjbikers.com/index.php?/forum/19-crna-hronika/

Reci to ovim kolegama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Desilo mi se da kupim motor i odmah sutradan kolegi propadne ćopava u zemlju, njegov motor padne na moj, a moj na sledeći parkiran. Šta da radim, da mu iskopam oči :neznam: Slegnem ramenima i teraj dalje. Od tad sam ih promenio jedno 5, 6 komada i svaki mi je pao u mestu, neki i u vožnji. Jedan je pretrpeo totalnu štetu.

Da se nerviram oko tih stvari, odavno bih završio u Kovinu.

 

@Svaler kad registrujem mašinu, možeš slobodno probati. I jedan i drugi, a možda i treći ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
1 hour ago, mradomir said:

Desilo mi se da kupim motor i odmah sutradan kolegi propadne ćopava u zemlju, njegov motor padne na moj, a moj na sledeći parkiran. Šta da radim, da mu iskopam oči :neznam: Slegnem ramenima i teraj dalje. Od tad sam ih promenio jedno 5, 6 komada i svaki mi je pao u mestu, neki i u vožnji. Jedan je pretrpeo totalnu štetu.

Da se nerviram oko tih stvari, odavno bih završio u Kovinu.

 

@Svaler kad registrujem mašinu, možeš slobodno probati. I jedan i drugi, a možda i treći ;)

E u tom grmu i leži zec ! Da je moj motor pao na tvoj - ja bih ti nadoknadio svu štetu u ovlašćenom servisu sa novim fabričkim delovima i dao ti moj motor da vozis dok se tvoj ne sredi.

 

Da je na moj motor pao tvoj - ja isto očekujem od tebe. A ako se ti praviš lud po sistemu "nisam hteo" - izvini ali treba da platiš jer nisi pazio. 

 

A da se ne bi ulazilo u ovakve zavrzlame - eeee zato je @sashac i postavio pitanje.

Vlasnik koji brine o svom motoru, o sebi i drugima, istu vrednost vidi u motoru od 1000eur i u motoru od 10000 ili 20000.

Moj motor na primer ne dajem nikome-osim par baš dobrih prijatelja i dobrih ljudi.

Koji neku štetu i da naprave - sami bi to rešili začas.

Isti odnos je bio kad je motor vredeo ništa i kad vredi 10k.

 

Voleo bih da vidim ove vlasnike motora koji sad daju na test bez reči - da li bi tako davali novu Afriku, novog GS-a, ili novog Stroma... ili bi bilo aaa ne mogu danas a ni sutra...ali dacu ti 31 februara ništa ne brini.

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 18 minuta, nik_sa015 je napisao:

E u tom grmu i leži zec ! Da je moj motor pao na tvoj - ja bih ti nadoknadio svu štetu u ovlašćenom servisu sa novim fabričkim delovima i dao ti moj motor da vozis dok se tvoj ne sredi.

 

Da je na moj motor pao tvoj - ja isto očekujem od tebe. A ako se ti praviš lud po sistemu "nisam hteo" - izvini ali treba da platiš jer nisi pazio. 

 

A da se ne bi ulazilo u ovakve zavrzlame - eeee zato je @sashac i postavio pitanje.

Vlasnik koji brine o svom motoru, o sebi i drugima, istu vrednost vidi u motoru od 1000eur i u motoru od 10000 ili 20000.

Moj motor na primer ne dajem nikome-osim par baš dobrih prijatelja i dobrih ljudi.

Koji neku štetu i da naprave - sami bi to rešili začas.

Isti odnos je bio kad je motor vredeo ništa i kad vredi 10k.

 

Voleo bih da vidim ove vlasnike motora koji sad daju na test bez reči - da li bi tako davali novu Afriku, novog GS-a, ili novog Stroma... ili bi bilo aaa ne mogu danas a ni sutra...ali dacu ti 31 februara ništa ne brini.

 

 

Naravno,to jeste poenta.Postavio sam pitanje u ime svih kolega,da bi ljudi znali na cemu su.Kolege koji bi to tako olako davali,jednostavno ne cene svoje motocikle,iz mnogih razloga.Ali verujte mi da dodje do ostecenja,promenili bi retoriku drasticno,do sasvim druge krajnosti.Ja licno bih kao i ti Niksa,platio sve novo i cakum pakum,ali ja imam mogucnosti.Pitanje je da li Svaler ima te mogucnosti,i o tome je rec.Zelje su jedno,mogucnosti drugo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
2 minutes ago, sashac said:

Naravno,to jeste poenta.Postavio sam pitanje u ime svih kolega,da bi ljudi znali na cemu su.Kolege koji bi to tako olako davali,jednostavno ne cene svoje motocikle,iz mnogih razloga.Ali verujte mi da dodje do ostecenja,promenili bi retoriku drasticno,do sasvim druge krajnosti.

Tada obično na motoru iz 78god traže da im se kupe nove plastike iz fabrike - a prethodne krpljene 12x. 

Poznata mi je retorika...

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Upravo sada, nik_sa015 je napisao:

Tada obično na motoru iz 78god traže da im se kupe nove plastike iz fabrike - a prethodne krpljene 12x. 

Poznata mi je retorika...

 

I ja govorim iz iskustva,a prepoznao sam formu ponasanja tih u ovom postu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8244 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

OFF ali dobra prica...

Kupim Srbendinog MZ250  kada mi je 17godina bilo, on razbusen na 300ccm, imao rep namenski radjen, zastitu diska... Kostao ga je neverovatno puno a mene u tom trenutku milion eura (toliko mi je delovalo, prodao gitaru i pojacalo).

Pre njega (mz-a) vozio sam NSU pretis 175, grdoba ali na dva tocka.. I tako, stojimo pred Srbendinom zgradom, jos na motor nisam ni jedan put seo dam ga poznaniku na probu (trazio cim ga je video), on je tada oko 25god imao... Zalete se covek pred nama i u dobroj brzini udari u zgradu!!! Mi u neverici gledamo... Zavrsio u bolnici, prosao dobro, par ogrebotina i lomova...

Stisalo se sve, ja se "ohladio", za popravku nemam!

Sve sto sam uspeo da izvucem je jedan pejdzer, to je od vrednosti imao!

MZ je kasnije bacen, od Rausa iz KV kupih rezervoar i prednji kraj, ispostavilo se da greda pod rezervoarom vise nije prava...

Kooooooliko sam tuzan bio, dva coveka smeju uopste i sesti na moj motor, mnogi i nelagodu osecaju dok parkiraju kraj mene, reakcija je uvek burna do ekstrema ako mi se motor okrzne!

Ne dam, mo"e!!! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
2 hours ago, mradomir said:

... Od tad sam ih promenio jedno 5, 6 komada i svaki mi je pao u mestu, neki i u vožnji. Jedan je pretrpeo totalnu štetu.

Da se nerviram oko tih stvari, odavno bih završio u Kovinu.

 

Nemoj da se nerviras, to sigurno nece resiti problem, ali u slucaju da nisi malo preterao i da je boldovano stvarno tacno... ja bih se zapitao sta se desava i u cemu je caka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

I meni pao motor pre neki dan u mestu, dogadja se. Istripovao da sam spustio copavu, a nisam, samo se strovalila konjina, nisam ni razmisljao:) Bas me briga za motor, nego mi je prikljestio zglob na levoj nozi i tad mi je bilo zao sto nisam imao adekvatnu obucu.

 

Posto mu je estetika lošija nisam se brinuo dal se nesto ogrebalo (a nije jer ima crash barove). Sacekao 15 min da se malo stabilizuje, upalio I vozi dalje... 

 

Dok on pada u mestu, dobro je. Samo da ne pada u saobracaju... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200
Pre 1 sat, nik_sa015 je napisao:

E u tom grmu i leži zec ! Da je moj motor pao na tvoj - ja bih ti nadoknadio svu štetu u ovlašćenom servisu sa novim fabričkim delovima i dao ti moj motor da vozis dok se tvoj ne sredi.

 

Da je na moj motor pao tvoj - ja isto očekujem od tebe. A ako se ti praviš lud po sistemu "nisam hteo" - izvini ali treba da platiš jer nisi pazio.  

  

 

 

 

sve rečeno.... zaje.eš, treba da ispraviš čak i da ti niko ne traži

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 1 sat, sashac je napisao:

Naravno,to jeste poenta.Postavio sam pitanje u ime svih kolega,da bi ljudi znali na cemu su.Kolege koji bi to tako olako davali,jednostavno ne cene svoje motocikle,iz mnogih razloga.Ali verujte mi da dodje do ostecenja,promenili bi retoriku drasticno,do sasvim druge krajnosti.Ja licno bih kao i ti Niksa,platio sve novo i cakum pakum,ali ja imam mogucnosti.Pitanje je da li Svaler ima te mogucnosti,i o tome je rec.Zelje su jedno,mogucnosti drugo.

A odakle tebi pravo da tvrdiš ovo boldovano u svom izlaganju? To što bih pozajmio motor prijatelju, drugaru ili Svaler-u za snimanje recenzije, po tome ti to zaključuješ?

 

˝Ja licno bih kao i ti Niksa,platio sve novo i cakum pakum,ali ja imam mogucnost...˝

A mislim da je ovo ustvari tebi poenta pisanija ovde, da se dokažeš kako (opet ti) imaš love i mogućnosti... Svaka čast, Sašac, drago mi je zbog tebe što si uspeo u životu i što imaš mogućnosti, pa nama to ovde naturaš na nos u skoro svakoj temi...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 4 minuta, ThePainkiller je napisao:

A odakle tebi pravo da tvrdiš ovo boldovano u svom izlaganju? To što bih pozajmio motor prijatelju, drugaru ili Svaler-u za snimanje recenzije, po tome ti to zaključuješ?

 

˝Ja licno bih kao i ti Niksa,platio sve novo i cakum pakum,ali ja imam mogucnost...˝

A mislim da je ovo ustvari tebi poenta pisanija ovde, da se dokažeš kako (opet ti) imaš love i mogućnosti... Svaka čast, Sašac, drago mi je tbog tebe što si uspeo u životu i što imaš mogućnosti, pa nama to ovde naturaš na nos u skoro svakoj temi...

 

pre 5 minuta, ThePainkiller je napisao:

A mislim da je ovo ustvari tebi poenta pisanija ovde, da se dokažeš kako (opet ti) imaš love i mogućnosti... Svaka čast, Sašac, drago mi je tbog tebe što si uspeo u životu i što imaš mogućnosti, pa nama to ovde naturaš na nos u skoro svakoj temi...

Brainkiller,kazem ja.:tras2:

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 6 minuta, sashac je napisao:

 

Brainkiller,kazem ja.:tras2:

E neka si nam ti objasnio...

 

Uostalom, neću više da se prepirem u ovoj temi.

Odo da se vozim na svom motoru iz nižeg cenovnog ranga...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1560 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
1 hour ago, nik_sa015 said:

Tada obično na motoru iz 78god traže da im se kupe nove plastike iz fabrike - a prethodne krpljene 12x. 

Poznata mi je retorika...

 

To ne mozete znati, zato je ruzno pominjati uopste, mene je covek pokupio dok sam cekao da pesaci predju pesacki, pa ga nisam odrao zivog, platio mi je stetu na skuteru bez izlaska policije. Svi smo mi ovakvi ili onakvi, a najbolje se vidi ko je kakav kada su pare u pitanju, samo bez etiketiranja, molim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
3 hours ago, nik_sa015 said:

Voleo bih da vidim ove vlasnike motora koji sad daju na test bez reči - da li bi tako davali novu Afriku, novog GS-a, ili novog Stroma... ili bi bilo aaa ne mogu danas a ni sutra...ali dacu ti 31 februara ništa ne brini.

Kad kupim novog, videćemo :)

 

Jedino što ne bih nikome dao u ruke je Honda Rune, a teško da ću doći u posed iste.

 

A sad ozbiljno. Ako želim da se moj stav po nekom pitanju poštuje, onda treba i ja da poštujem tuđ. Tako važi i u ovom slučaju. Nisam nešto lovaran, čak sada ni ne radim, ali nisam ni vezan za materijalne stvari. Za mene je to samo motor, iako je jedino prevozno sredstvo. Lično verujem u dobro u ljudima, i ako mogu nekako pomoći, rado ću to učiniti. Verujem da bi se prema mojim stvarima drugi odnosili pažljivo, i ako bi nekim slučajem (pu pu puuuu) došlo do problema, ljudi smo, rešili bi to u duhu najboljih odnosa.

 

I zato, ko hoće, to je OK, a ko neće, i to je OK. Nema potrebe za raspravom ko je u pravu, jer su obe strane u pravu :)

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

E nek si mu vala rekao, tu se nesto raspisao, a tamo gdje treba ni slova! Ziv nisam jel mi se zema vratio kuci ili ga je tamo neki Dalaj Lama izrostiljao i dal je Vladi zena ukinula sankcije na motor? Sto pitanja, odgovora nema

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako uzmemo da se ovde voze motori u rasponu cena 300-20000€ onda mu i Sashcov dodje iz nizeg cenovnog ranga.

U startu nisu postavljene stvari na svoje mesto, Svaler je zamolio javno, znaci celu zajednicu ali malo ljudi zna njegovo finansijsko stanje.

Ipak je trebao navesti, makar i malim slovima (kao ugovor u banci) da postoji neka garancija za obestecenje, bilo bi mnogo ozbiljnije i profesionalnije.

Kako izgleda nekom ko vozi Diavela da da krug Svaleru zbog hobija?

@Svaler ovo je dobronamerna sugestija, sto vise napredujes (a progres je ocigledan) moras se sve profesionalnije odnositi prema celoj stvari.

Izasao si iz "svog atara" zato pamet u glavu, mlad si pa poslusaj starije. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Koliko vidim niko mu nije trazio izvod iz banke ili slicno,vec je neko pitao sta se desava ako slucajno osteti testirani motor.Do tog trenutka sve je bilo smireno i bez nervoze.Posle se motoras naljutio pominjao racun u banci ,a pojedinci su odgovorili istim tonom.

Bez dizanja tenzije mene stvarno interesuje kad neki drugi test vozac,ne ovaj nas gore pomenuti ,a youtube ih ima polupa nehoticno tudjom greskom nekom motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

U startu nisu postavljene stvari na svoje mesto, Svaler je zamolio javno, znaci celu zajednicu ali malo ljudi zna njegovo finansijsko stanje.


Znaci svaler nam je punisa :D



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 7 minuta, cezarpa je napisao:

Koliko vidim niko mu nije trazio izvod iz banke ili slicno,vec je neko pitao sta se desava ako slucajno osteti testirani motor.Do tog trenutka sve je bilo smireno i bez nervoze.Posle se motoras naljutio pominjao racun u banci ,a pojedinci su odgovorili istim tonom.

Bez dizanja tenzije mene stvarno interesuje kad neki drugi test vozac,ne ovaj nas gore pomenuti ,a youtube ih ima polupa nehoticno tudjom greskom nekom motor?

Pa ima nekoliko modela:

1.Dobar covek,ima kintu=sredice

2.Dobar covek nema kintu=nece srediti

3.Los covek,ima kintu pa ga boli k.=nece srediti

4.Los covek nema kintu...=nece srediti

Jbg samo je jednan model pozitivan ishod...

Ako pitas kad i da li se desilo...ooo desilo se veruj mi,cak i sa smrtnim ishodima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Као што сам и написао горе, али једноставно нико не ферма мој одговор него се и даље протеже да сам прећутао и да је због тога све јасно.

 

P.S - Стварно ми је жао. Заборавите да сам ишта писао и питао. Чим је почело да се протеже "дал имаш кинте" "дал немаш" "колико ће да заради" "он је пуниша" могу да замислим где ће се одвијати тек. А није да ми је једино место где могу пронаћи мотор. Мислим, није да немам базу која ће ускоро бити већа од овог форума

 

b622dd8dcbd3fc683d969edb87fa1c76.jpg&key=bcf4c5b46e937887c7978757a08dd914acfc34f2f05f78b25cf4c15b53d56063

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja