Jump to content

Moto Zajednica

Тест половних мотора - тест вожња

Recommended Posts

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Велика већина Вас овде зна шта волим да радим у слободно време - снимам клипове о моторима и моторашима на Јутјубу.
У центру дешавања су свакако савети за младе почетнике у вези вожње мотора.
А оно што ја волим највише да радим и снимам јесу управо рецензије и тест вожње разних мотора и ту бих Вас питао за помоћ.
 
Уколико неко жели да помогне како мени, који ћу да снимим клип, тако и неком другоме ко би желео да чује утиске и рецензију одређеног мотора на нашем језику и вољан је да уступи свој мотор на 20-30 минута снимања, нека ме слободно контактира овде у теми или у приватне поруке.
 
Доле у потпису можете пронаћи линк ка мом каналу где можете видети како су тестови мотора изгледали прошле године, ове године имам у плану нешто другачији концепт који би, како сматрам, требао бити бољи него до сад default_0a-smiley.gif
 
Уздравље


  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Pošto se spremam za neke preglede, naredne tri nedelje sigurno ni ne sedam na motor. Od sredine juna neću mesec dana.

A šta ćeš da mu snimaš 30 puta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 58 minuta, mrle je napisao:

Pošto se spremam za neke preglede, naredne tri nedelje sigurno ni ne sedam na motor. Od sredine juna neću mesec dana.

A šta ćeš da mu snimaš 30 puta?

Mislim da je kolega Svaler mislio na 20-30 minuta snimanja... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550
pre 5 minuta, sashac je napisao:

Imas ti kite da platis opravak ako se olupas?:takoje:shit happens.:moto2:

 

tesko da bi neki vlasnik pristao da mu tako nadoknadi stetu :lol2:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Да ли то примећујем овде малу дозу завиривања у туђи џеп?


Јавно желим свима да се извиним свима што у почетној поруци нисам окачио извод из банке о тренутном стању и свим задужењима, тако некултурно од мене... Извините још једном ево.

  • Sviđa mi se 6
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 40 minuta, Svaler je napisao:

Да ли то примећујем овде малу дозу завиривања у туђи џеп?


Јавно желим свима да се извиним свима што у почетној поруци нисам окачио извод из банке о тренутном стању и свим задужењима, тако некултурно од мене... Извините још једном ево.

Izvinjavaj se ti kolega koliko hoces,i zajebavaj. Ja te ozbiljno pitah,,,Uzmes neciji motor i olupas ga...koje garancije dajes...?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kolega Svaler nije profesionalna firma koja, uz ugovor o pokriću pri mogućoj nastaloj šteti, pozajmljuje iliti iznajmljuje motor za potrebe snimanja klipova. Čovek je lepo postavio molbu da, ko je zainteresovan, ustupi svoj motor na test i recenziju. Onaj ko ne zeli da pozajmljuje svoj motor, to i ne mora da čini i niko ga na to ne prisiljava. Ne vidim razlog zašto trolovati čoveku temu o tome. 

Ja sam jednom pozajmio svoj motor kolegi Svaler-u, on je uradio recenziju, svi zadovoljni. To ću uraditi i opet, čim bude prilike da se vidim sa njim. Prvo što dečko ne uzima tuđ motor da bi divljao po gradu , niti da bi nešto nekom dokazivao, već kulturno da proba motor, provoza malo i kaže koju reč o tome. 

Ako se i tako olupa...to se sigurno neće desiti njegovom krivicom, u smislu da je prošao kroz crveno svetlo ili sekao neku krivinu ili obilazio preko duple pune... Može (ne daj Bože) da ga neko drugi olupa, ali je to nešto na šta niko ne može da utiče i takav rizik postoji svaki dan, svakom od nas kad sednemo na motor. 

Ja sam, do sada, svakom prijatelju davao motor, ukoliko je hteo da proba da vidi kako ide i to, tako da bih svakako to i Srdjanu (Svaleru) ustupio. 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 49 minuta, cezarpa je napisao:

U Srbiji vlada misljenje da : zenu,auto i motor se nedaje

Ima istine i u tome, ali normalnom čoveku, koji nema zle namere i koji ima potrebno znanje o vožnji motora (da nije juče dobio dozvolu), nema razloga da ne ustupim to zadovoljstvo da proba drugu (drugačiju) mašinu, a pogotovo ako je to moj prijatelj...

Pa eto situacija, pre nekih deset godina, ja imao Jawu 350 (pre nje samo APN) i drugar kupio Suzuki FreeWind 650. On mi sam ponudio motor da probam. Nije bilo veće sreće u mom životu nego kada sam provozao tu jednoklipnu divlju mašinu koja skače na zadnji točak samo zavrtanjem ručice gasa. To je i bila prekretnica u mom životu po pitanju motora, jer sam upravo od te vožnje počeo da realizujem planove da imam ˝veliki˝ motor... I eto me danas na 1000 kubika... ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750
Pre sat vremena, cezarpa je napisao:

U Srbiji vlada misljenje da : zenu,auto i motor se nedaje

 

A u kojoj to zemlji vlada drugacije misljenje - da treba davati zenu i svoja vozila? Molim te javi mi jer me jako zanima ta informacija.

 

izvinite na off-u

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 2 sati, ThePainkiller je napisao:

Kolega Svaler nije profesionalna firma koja, uz ugovor o pokriću pri mogućoj nastaloj šteti, pozajmljuje iliti iznajmljuje motor za potrebe snimanja klipova. Čovek je lepo postavio molbu da, ko je zainteresovan, ustupi svoj motor na test i recenziju. Onaj ko ne zeli da pozajmljuje svoj motor, to i ne mora da čini i niko ga na to ne prisiljava. Ne vidim razlog zašto trolovati čoveku temu o tome. 

Ja sam jednom pozajmio svoj motor kolegi Svaler-u, on je uradio recenziju, svi zadovoljni. To ću uraditi i opet, čim bude prilike da se vidim sa njim. Prvo što dečko ne uzima tuđ motor da bi divljao po gradu , niti da bi nešto nekom dokazivao, već kulturno da proba motor, provoza malo i kaže koju reč o tome. 

Ako se i tako olupa...to se sigurno neće desiti njegovom krivicom, u smislu da je prošao kroz crveno svetlo ili sekao neku krivinu ili obilazio preko duple pune... Može (ne daj Bože) da ga neko drugi olupa, ali je to nešto na šta niko ne može da utiče i takav rizik postoji svaki dan, svakom od nas kad sednemo na motor. 

Ja sam, do sada, svakom prijatelju davao motor, ukoliko je hteo da proba da vidi kako ide i to, tako da bih svakako to i Srdjanu (Svaleru) ustupio. 

 

Brate,ti u svemu vidis trol.Dosadan si.Postavio sam coveku konkretno pitanje,ocekujem konkretan odgovor.Da ti je taj neko od drugara olupao motor,verovatno bi ga zvao na kafu,idruzenje?Ajde prestani da branis drugare po forumu,ili se javljas da ti, ne daj boze, amortizujes nastalu stetu.Posto si drugar.

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

citiram:

To je i bila prekretnica u mom životu po pitanju motora, jer sam upravo od te vožnje počeo da realizujem planove da imam ˝veliki˝ motor... I eto me danas na 1000 kubika... ;)

 

 

kolega bi stigao do 1000ccm ovako ili onako,verovatno mu je predodredjeno :).

Nemam lose misli samo se salim:takoje:

Inace ni ja ne dajem zenu i vozila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 21 minuta, sashac je napisao:

Brate,ti u svemu vidis trol.Dosadan si.Postavio sam coveku konkretno pitanje,ocekujem konkretan odgovor.Da ti je taj neko od drugara olupao motor,verovatno bi ga zvao na kafu,idruzenje?Ajde prestani da branis drugare po forumu,ili se javljas da ti, ne daj boze, amortizujes nastalu stetu.Posto si drugar.

A ti prestani da glumiš velikog brata ovde...

I da, da mi je neko od drugara olupao motor, bilo bi mi bitnije da li je on ok i živ i zdrav... A ne da li će da mi nadoknadi štetu zbog gomile gvožđa.

Sad se tek vidi kakav si ti u stvari... Tu poklanjaš kao šatro neke stvari po forumu, skupljaš srca, a vamo ti je bitno ko će da ti plati tog žutaća kojeg toliko hvališ po forumu. Pa vidi Sašac, na taj tvoj motor ne bi seo ni da me moliš da ga probam. Zadrži ga slobodno za sebe, u sobu ga unesi i urami...

Ljudi kao što su Svaler imaju neku poentu, a ti samo troluješ...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Opet nemate pametnija posla ???

 

Čovek pitao - ko hoće neka da motor...

Ko neće i ne mora. 

Lični stav: Staviš novce u moj džepić pa probaš. I to ako imam vremena da se zezam s tim.

Jer nisu ni malo prijatne situacije kad samo malo prokliza i samo malo se ogrebe motor star godinu ili dve ili možda 10. 

Tu nema ni prostora za ljutnju. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pitanje sašsca se odnosilo na odnos svalera prema test vozilima koje bi mu bila ustupljena. Realno je očekivati da može neato da se desi tokom vožnje kao sto se redovno i dešava. Najverovatnije ne bi se desilo, valjda ne bi, možda ne bi... a pitanje je, a šta ako se ipak desi.
Ocekuje se odgovor, mada je to bilo zgodno staviti odmah u opening post, da će dotični test vozač biti garant za svu nastalu štetu tokom vožnje. Ne treba nikakav izvod iz banke niti slično. Ko se odluci da pozajmi motor može garanciju uvek da utanaci sa doticnim.

Nema potrebe za dizanjem tenzija oko sasvim legitimnog pitanja jer nisu svi drugari mesjusobno na tom nivou. A i to drugarstvo koje si pomenuo...prvih par sati bi ti bilo drago sto je on živ i zdrav a onda bj krenulo dalje (možda ne naglas) - a kako je mogao da previdi crveno svetlo..kako nije video onoliki kamion..planirao sam na godišnji na more sa motorom a sad neću imati para ni da ga okrpim. Jebiga..neka je on živ i zdrav i kud mu i dadoh motor :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

‘U šta je gledao, usta ga...’
‘Motor u prvoj farbi..’
‘Mora da ga je zavrtao u crveno...’

Ma neka je on živ i zdrav ... kud mu i dadoh motor?!


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Поставио сам тему информативно, као што сам и напоменуо у горњем посту, ако неко жели да уступи мотор... Претходне године ми се још пар људи поред Бориса и Милоша добровољно јавило, без икакве моје иницијативе - "гледао сам те, све кул, свиђа ми се, волео бих да помогнем тако што ћу то дати мотор на тест вожњу". Неки нису дозволили ни пиће да платим.
Ово сам поставио да би се евентуално јавио неко ко би желео, а можда није упознат са ситуацијом а не да би ме неко питао крајње културно "клинац јел имаш ти кинте у џепу ако се олупаш са тог мотора".

Ако до тога и дође, што не би требало из разлога што возим крајње дефанзивно, поготово на туђем мотору, али и ако дође сигурно нећу остати дужан и побећи од одговорности.

Из разлога што имам образ и према једном човеку пред ким стојим а не пред минимум 26.000 људи. Кажем минимум, пошто је за мене чуло и далеко више људи од тог броја али се толико њих одважило да кликне "запрати".
Сигурно нећу да ме 26 хиљада људи опањкава са "олупао туђи мотор и побегао".

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
Pre 2 sati, cezarpa je napisao:

U Srbiji vlada misljenje da : zenu,auto i motor se nedaje

Menjam bivšu ženu za motor, i ovako je bivša :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja