Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem Biciklu

Recommended Posts

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

krajnje je vreme da kupim nekog dvotockasa sa jednim konjem. em sto sam se ugojio, em sto konacno imam gde da ga drzim...treba mi bicikla za grad, da krenem sa nekom fizickom aktivnoscu, a predalanje je jedina aktivnost koju volim. bajs mora da ima mogicnost da se na njega montira neko sediste kako bih neko od omladine mogao sa mnom...u ovo se slabo razumem, te svaki vid pomoci oko toga sta meni ustvari treba, od vrste, modela , do opreme i velicine je dobrodosao...visok 186, kontam da je to bitan podatak...takodje, nemam nameru da za ovo dam neko bogatstvo, ali naravno nemam nameru ni da kupim krs...pa eto...ako neko moze da pomogne nekim uputstvima sta da gledam, ili ima u garazi dvotockasa koji mu stoji, neka pise...hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

U principu, na svaki bajs može da se montira dečije sediše... bilo napred, bilo nazad. Ima raznih varijanti, kačenje na ram, kačenje na pak-treger, kačenje na lulu, itd...

Ovo je, recimo, sedište koje ima kačenje na ram bicikla (nije na prodaju... :D ).

1pI5kSW.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Mislim da će ti klasicno gradsko biciklo zadovoljiti sve potrebe. Uzmeš neko sa par brzina i npr amortizerom napred i sa dobrim sedištem kako bi povecao sebi udobnost a tako produžio boravak na bajsu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Taj tip je odličan i za duže vožnje. Ne vidim lepo na telefonu ali čini mi se da dotican primerak i nije bas Bog zna šta, rekao bih da su mj vile zardjale a možda samo i liči tako.
I možda da pogledaš neki model gde su brzine u glavčini umesto na zupcanike.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

@Savan kontam, znaci mislis na nesto poput ovoga...taj mislim sa ima sve sto si nabrojao da je bitno...

 

@JevtaNS, ako nadjes, prosledi mi...ako ne nadjes, opucaj koju pa prosledi ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ranije sam vozio biciklu. Puno. 

Prestao sam kada sam poceo da imam utrnula 00 . Iz nekog razloga od jednom su pocela 00 da mi trnu i kao da mi se onaj kanal unutar .!. Oticao i osecao sam neprijatnost u toj regiji. 

Kupi sediste kao sto Pony bicikl ima. Ova sedista sto ti udju u bulju kao tange nisu bas dobra. 

Ne znam kako ostali voze sa njima ali ja sam bas imao problem. Vozio zam oko 10-15 godina u kontinuitetu svaki dan. Sada imam problem sa donjim delom ledja, cesto se kocim, nesto je tu sabijeno i lose,valjda od milion vibracija i udaraca koje je kicma primila tokom tog perioda, a kada je krenulo to sa 00. Tad sam zavrsio sa biciklom. 

Eto mog saveta- siroko sediste.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
2 minutes ago, bdada said:

Ili redovno praznjenje, jesi imao tada devojku? :lol3:

Pa im'o, nem'o, praznjenja je bilo.... :D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
[mention=32893]Savan[/mention] kontam, znaci mislis na nesto poput ovoga...taj mislim sa ima sve sto si nabrojao da je bitno...
 
[mention=1915]JevtaNS[/mention], ako nadjes, prosledi mi...ako ne nadjes, opucaj koju pa prosledi

Po meni je taj bajs odličan za allround upotrebu po asfaltiranim putevima kao i za kratke deonice utabanog zemljanog puta.
Na kraju se ipak svodi na onog sto okreće pedale i njegov mentalitet koliko će km uspeti da ispedala.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ranije sam vozio biciklu. Puno. 
Prestao sam kada sam poceo da imam utrnula 00 . Iz nekog razloga od jednom su pocela 00 da mi trnu i kao da mi se onaj kanal unutar .!. Oticao i osecao sam neprijatnost u toj regiji. 
Kupi sediste kao sto Pony bicikl ima. Ova sedista sto ti udju u bulju kao tange nisu bas dobra. 
Ne znam kako ostali voze sa njima ali ja sam bas imao problem. Vozio zam oko 10-15 godina u kontinuitetu svaki dan. Sada imam problem sa donjim delom ledja, cesto se kocim, nesto je tu sabijeno i lose,valjda od milion vibracija i udaraca koje je kicma primila tokom tog perioda, a kada je krenulo to sa 00. Tad sam zavrsio sa biciklom. 
Eto mog saveta- siroko sediste.

Imaš muška sedišta gde se muške stvari uklope u kanal.

@zligor
Nije loše uložiti malo para i u garderobu. Dobar sorc ili one helanke sa takodje sunđerima sa unutrasnje strane se nose bez gaća ispod, znaci na golu guzicu. Ali dosta uvecavaju komfor a samim tim ćeš duže da voziš p će i prag da ponovo sednes na bajs biti puno niži u odnosu na to ako si pre toga imao jako neudobnu vožnju gde su ti se npr butine ojele.

Rukavice / slem je dosta korisno jer prvo padas na ruke.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Nije bitno da li je sedište široko ili "tanga" nego da je kvalitetno, tj. oblikovano kako treba. U stvari, sedište je najvažniji element na bicikli, mnogo bitniji nego marka menjača i ostale pizdarije.

 

@zlig0r  kupi bajs sa 27,5" točkovima, najbolje sedište koje si spreman da platiš i vozi Miško.

 

I da, ovo što Savan kaže; šorc sa uloškom i da te bog vidi  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

odem da vidim taj giant, u NSu je...mada po njihovom size chartu meni na moju visinu treba L, a ovaj u oglasu napisao XXL (koji Giant u svom size chartu uopste nema)...no ok, za pocetak bar znam sta da vijam...hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Unutrašnji menjač !  Možda je samo predrasuda ali ja bih od toga bežao kao đavo od krsta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Postoji decenijama. Pre tridesetak godina to qrcu valjalo nije. Ne znam danas kako se kotira ali je u svakom slučaju daleko komplikovanije za servisiranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Veličina rama je bitna. Kolega, iskusni bajker, me je savetovao da je bolje broj manji ram nego broj veći. Ne radi se samo o visini nego i o razmaku izmedju sedišta i guvernale. Jbg, kad kupujes polovan to je sve teško uklopiti ali eto da znaš.

Taj unutrašnji menjač je u danasnje vreme odličan. Nemaš održavanja, nema ukrštanja lanca a mozes i da salata ispred semafora dok čekaš na zeleno.

Kažu da je najbolje kvalitetno kožno sedište. U početku je tvrdo i bolno pomalo ali kad ae jednom oblikuje onda paše 100% na bulju i bude najudobnije.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

I ja već neko vreme gledam za sebe “city bike”. Čačak je poprilično ravan grad, tako da mi i tih 8 brzina koje većina gradskih bicikala ima, je dovoljno. 

 

Čitao sam dosta i o tim menjačima u glavi. Koliko nekad nisu valjali, toliko sad hvale te Nexus menjače. 

 

Baš taj Giant sam pratio na oglasima, ali čak i na kojih 193-194cm visine je taj ram ogroman. 

 

Ima tablica na netu da se nađe, koja veličina rama za koju visinu ide. Drugar ima biciklu 60cm ram i meni je visoka, bilo bi bolje da je niža. 

 

Ja tražim za sebe neki bajs u XL ramu, tj. 57-58cm. 

 

I da, većina toga što valja je teško ispod 200€…a ja kontao da će me bajs koštati 100€ maks…

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Najrelevantnije za meru rama je da izmeris duzinu noge sa unutrasnje strane. Bos i razmaknutih stopala(15cm) izmeris dužinu od stopala do mesjunozja. Pomnožiš sa 0,68 i to je neka mera za ram.
Čitam malopre da ako bajs ima oprugu ispod sedišta u stubu da treba da uzmeš 4cm manji ram nego inače. A ako se dvoumiš izmedju 2 mere, uzmi manji za sportskiju namenu a veći broj za gradske bicikla.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Za tvoju visinu se hvata MTB koji je 20" ili 50cm. Mnogo veci izbor bicikla imas na Cikloberzi.
Ako nisi vozio cesto, svako ce ti sediste u pocetku biti tvrdo. Ja sam uzeo Selle Royal Respiro, i jako sam zadovoljan.
 

WWW.2BIKE.RS

Vaš vodič kroz biciklizam. Biciklizam, mali oglasi (cikloberza), takmičenja, vesti, vožnje, diskusije, vođenje dnevnika treninga,..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

ja sam 190 visok i dugo sam tražio pre par godina bicikl do 200 evra nov,točkovi 28 coli i veći ram od klasičnog planinca.Nisam hteo siti zbog izgleda ali je on u principu najbolji za vožnju a možeš i šire sedište.Malo uže gume,uspravno sedenje ne umara i širi sic.Ja sam na kraju moro u madjarsku pa sam tamo kupio za oko 70 evra jeftinije nego kod nas.Bili su ovde oko 220 ,preko 180 i afa nazad.

Trebaćeš mi nešto privatno ali čućemo se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
Pre 2 sati, nikvuksa je napisao:

I ja već neko vreme gledam za sebe “city bike”. Čačak je poprilično ravan grad, tako da mi i tih 8 brzina koje većina gradskih bicikala ima, je dovoljno. 

 

Čitao sam dosta i o tim menjačima u glavi. Koliko nekad nisu valjali, toliko sad hvale te Nexus menjače. 

 

Baš taj Giant sam pratio na oglasima, ali čak i na kojih 193-194cm visine je taj ram ogroman. 

 

Ima tablica na netu da se nađe, koja veličina rama za koju visinu ide. Drugar ima biciklu 60cm ram i meni je visoka, bilo bi bolje da je niža. 

 

Ja tražim za sebe neki bajs u XL ramu, tj. 57-58cm. 

 

I da, većina toga što valja je teško ispod 200€…a ja kontao da će me bajs koštati 100€ maks…

 

 

  Imao sam dosta bicikala. Vozio i trkačke i mountain i fixgear itd.

  Inače vozim bicikl svakodnevno tokom cele godine, do posla, po gradu.

  Ako ćeš po gradu da voziš batali mountain i amortizere i slične rabote. U Amsterdamu sam video 100000 bicikala gradskih i jedan mountain bike. Neću puno da dužim niti da ulazim u dalje diskusije. 

  Blesavo mi kad vidim babe po Novom Sadu da voze mountain bike onako pogurene.

  Za grad ti treba city bike i to je to. “Amsterdamski model” bajsa ne preporučujem. Tu se sedi pod uglom 90 stepeni i tu ti treba široko sedište sa federima da amortizuje udarce odozdo. Imao sam i gel sediste i Brooks itd. Tu hoće dupe da boli,makar meni nije odgovaralo i udarac se prenosi na celu kičmu.

  Meni vise odgovara blago povijen položaj napred (oko 60 stepeni) gde je opterećenje malo na ramenima i rukama al je kicma i dupe rastereceno. Ovde sediste nije siroko nego je malo uže i bez federa.

  Ja sam na KP kupio Pežo bajs gradski za 150 eura. Ima blatobrane, brzine 6 u Nexus glavi i prezadovoljan sam. Hteo sam da izbegnem spoljasnji menjač,prlja se i ne svidja mi se način prebacivanja brzina. Ovo u glavi je super, zasticen je menjač, za grad i ne treba više brzina, samo vozi...

  Izuzetno je precizan menjač, bicikl ima uže gume od mountain bike i u principu sam puno brži u gradu od pomenutog.

————

  Za Zlig0r, javi se da vidiš moj bajs, probaš ga pa ćeš videti dal ti odgovara tako nešto.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja