Jump to content

Moto Zajednica

Gume za Yamahu XVS650 DragStar (Pirelli route mt66 vs Pirelli Night Dragon)

Recommended Posts

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Kumanovo, Makedonija
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650

Vasha preporuka,iskustvo za gume na Yamahu DragStar

 

U dilemi sam izmedju Pirelli route mt66 i Pirelli Night Dragon ?.

 

Tu kod mene je Night Dragon malo skuplja, mislim da oko 50 eura je bilo razlika. Tako nekako

 

 

Hvala vam unapred za savetima,mislenja i preporukama

 

 

Pozdrav :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Cetinje
  • Motocikl: VESPA PX200 1988 BMW R1200GS 2015

I moja preporuka za Commander 2, odlicna guma u svakom pogledu. Imam dva Dragstara, vozio sam vise setova od Bridgestone, Pirelli i Michelin guma. Iako sam Pirelli fan, Commander 2 su se pokazale kao najbolje.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Michelin Comander 2, sto rece kolega zaboravis kad si ih stavio. Odlicno drze u svim uslovima - mokro, suvo, bele linije, mogu da se "obaraju", ja ih terao na EN 500. Ne drzi me za rec, ali koliko se secam kad sam ih ja kupovao, bila je prica da su po konstrukciji pravljene za teze bajkove od tvog, sto u smislu potrosnje gume i habanja i te kako ima veze, tj. smesno se trose. Pogledaj jos i Continental CM2, cini mi se bese oznaka gume, jbg. bilo davno kad sam kupovao. Pamtim da su one imale nekvu silikonsku smesu izlivenu u samoj gaznoj povrsini, zbog cega su pored Comander 2 na testovima bile najtrajnije.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Da se i ja nadovezem samo sa par pitanja. 

 

Gde kupujete gume i koja je okvirno cena tih Commander II? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Kumanovo, Makedonija
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650

Hvala vam na odgovorima i preporukama :)

 

hvala puno

 

Problem je u tome sto kod mene u Makedoniji do sada nisam nasao nesto drugo te dimebzije koje mi trebaju osven Pirelli te gore navedene.

 

Potrudicu se da nadjem na vashu preporuku Comander 2.

Ako ne nadjem, moracu Pirelli :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Verovatno i vi u Makedoniji ste slabo snabdeveni, ako ne i slabije nego mi u Srbiji. Kada sam terao en 500, s obzirom da su mu gume malo specificne velicine, ovde kod nas nisam mogao da nadjem nigde, ai bila je prica oko 350e, pa kao da narucimo, pa kad stigne i ako stigne, ti zovi, interesuj se, videcemo... Uglavnom tada sam gume uzeo u Sofiji, pozvao coveka, narucio mi, otisao po njih i to je to. Zajedno sa unutrasnjim su me kostale oko 250e cini mi se. Ako je problem da javno pisem o radnji i da ne reklamiram, mogu na pp da ti posaljem adresu, ime radnje, da ti tacno objasnim oko placanja... Pozdrav.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Kumanovo, Makedonija
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650
2 hours ago, JohnyBravo said:

Verovatno i vi u Makedoniji ste slabo snabdeveni, ako ne i slabije nego mi u Srbiji. Kada sam terao en 500, s obzirom da su mu gume malo specificne velicine, ovde kod nas nisam mogao da nadjem nigde, ai bila je prica oko 350e, pa kao da narucimo, pa kad stigne i ako stigne, ti zovi, interesuj se, videcemo... Uglavnom tada sam gume uzeo u Sofiji, pozvao coveka, narucio mi, otisao po njih i to je to. Zajedno sa unutrasnjim su me kostale oko 250e cini mi se. Ako je problem da javno pisem o radnji i da ne reklamiram, mogu na pp da ti posaljem adresu, ime radnje, da ti tacno objasnim oko placanja... Pozdrav.

Hvala puno

 

Gledao sam nesto onako blic po stranama u Srbiji.

Nesto je skuplje, night dragon mislim da je bilo razlika oko 3000-4000 dinara .

Kod nas nema nikakvog izbora, imao sam i takvu varijantu na umu. Bugarija.

Ali zbog nedostatka slobodnog vremena i slicno sam kao odlucijo da uzmem ovde kod nas.

Ipak do Bugarije to je put i sl,mozda i mogu da nadjem neko da mi to donese ali ne mogu sve to postici da organizujem i zato sam i odlucijo da uzmem tu kod nas.

Josh uvek sam na dva pameta :Joska:

 

Ipak poslajite ako vam nije tesko u pp link,kontakt radnje pa videcemo.

 

 

Hvala vam jos jednom

 

Lep dan 

 

Pozdrav 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Solun druze. Ako nema ono sto zelis da uzmes u Skoplju, onda Solun. Grk je fer lik i kad zatrazis tax free bez reci spusti cenu za 20%. Popi kafu na moru i bezi :).

Ranije sam uzimao u Sofiji, ali sada Solun. Mada i tamo je puno onih koji zele da te "zakolju" sa cenom, kao nemaju ali mogu obezbediti i naravno ...    Moje iskustvo sa OK Wheel je super.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Kumanovo, Makedonija
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650
5 minutes ago, Petre said:

Solun druze. Ako nema ono sto zelis da uzmes u Skoplju, onda Solun. Grk je fer lik i kad zatrazis tax free bez reci spusti cenu za 20%. Popi kafu na moru i bezi :).

Ranije sam uzimao u Sofiji, ali sada Solun. Mada i tamo je puno onih koji zele da te "zakolju" sa cenom, kao nemaju ali mogu obezbediti i naravno ...    Moje iskustvo sa OK Wheel je super.

Hvala

 

Solun jeste i opsto za motore,moto opreme.

Gledao sam proslo leto u moto marketu.

Izbor ima, VRTOGLAVO :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Cetinje
  • Motocikl: VESPA PX200 1988 BMW R1200GS 2015

Kod nas u Crnoj Gori su u toj dimenziji zastupljene Pirelli i Metzeler gume, Michelina skoro i da nema. Za cijenu Metzelera nijesam siguran a Pirelli kosta oko 310 evra set. Kao razlog jakoj cijeni navode da dobijaju samo tubeles setove, sto nama na zicanu felnu nista ne znaci, svakako mora ici unutrasnja.

 

Sad sam provjerio i cijene na sajtu u Hrvatskoj dje obicno porucujem gume, cijena za Pirelli i Michelin je priblizna, oko 2175 kuna (oko 290 evra). Ja tamo imam neki popust ako imaju gume na lageru, zatim imam povrat pdv od 25%, na kraju me set Commandera 2 kosta oko 200 evra.

 

@Slavoljubovski & @NoX2SR nadam se da sam pomogao...  :takoje:  

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Kumanovo, Makedonija
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650
On 3/17/2019 at 10:59 AM, marinero MNE said:

Kod nas u Crnoj Gori su u toj dimenziji zastupljene Pirelli i Metzeler gume, Michelina skoro i da nema. Za cijenu Metzelera nijesam siguran a Pirelli kosta oko 310 evra set. Kao razlog jakoj cijeni navode da dobijaju samo tubeles setove, sto nama na zicanu felnu nista ne znaci, svakako mora ici unutrasnja.

 

Sad sam provjerio i cijene na sajtu u Hrvatskoj dje obicno porucujem gume, cijena za Pirelli i Michelin je priblizna, oko 2175 kuna (oko 290 evra). Ja tamo imam neki popust ako imaju gume na lageru, zatim imam povrat pdv od 25%, na kraju me set Commandera 2 kosta oko 200 evra.

 

@Slavoljubovski & @NoX2SR nadam se da sam pomogao...  :takoje:  

Naravno,hvala . 

Dobro je znati kako se krecu cene u "susednim zemjama"

Ako je neka velika razlika da se narucuje od tamo :)

 

Kod mene na lageru za sad samo Pirelli, MT66 oko 270 eura.

A sto sam gledao iste gume u SRB su nesto malo skuplji.

 

Nazalost problem je sto nema izbor kod nas,ali to je to :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja