Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem Prikolicu za Motorcikl

Recommended Posts

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Savet.....šta god ti ko ponudio, pa čak i regitrovanu, traži potrvrdu o saobraznosti i uverenje o homologaciji. To je nešto što prati svaku prikolicu i naznačeno mi je od fabrike da fotokopiram jer originali su u MUP-u. privatni tehnički pregledi se ustručavaju da registriju istu. Eto čisto info radi, meni su tko rekli pa prenosim. Inače sam baš skoro prošao proces atestiranja kuke, generalno bez problema ali uz 16.000.- din troška i oko 200 km pređenih sa tri-četiri dana drkanja. Srećna kupovina. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 7 sati, BaneVuk58 je napisao:

Inače sam baš skoro prošao proces atestiranja kuke, generalno bez problema ali uz 16.000.- din troška i oko 200 km pređenih sa tri-četiri dana drkanja.

Možda bi mogao ukratko da opišeš proceduru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Saglasnost od uvoznika za tvoje vozilo da možeš da ugradiš kuku (cena I postupak se razlikuje od brenda do brenda, meni za fiat je bilo skupo, ali lako), papiri od servisa koji je izvršio ugradnju + atest proizvodjaca kuke, zakazivanje pregleda u amss, pregled, tehnicki (ne može u amss), nazad u amss, 3-5d čekaš na papir od abs, koji preuzimas opet u amss. I na kraju, zbog promene tezine vozila, promena saobracajne. 

 

Kod ovog zadnjeg sam već psovao I drzavu I kuku I sebe... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Možda bi mogao ukratko da opišeš proceduru.
Saglasnost proizvođača vozila( fiat 10.060.din), papiri od kuke koju bi trebao da imaš. Ako je nova dobijaš je uz kuku. Majstor koji ti je ugradio daje račun tj. kratak opet montaže. Znaju majstori o čemu se radi. Naravno mora da ima pečat tj. radnju. Zakažeš atest. U mom slučaju AMSS. Sledi slikanje.Ništa posebno. 3000.din za atest. 3000.din za potvrdu agencije. Na kraju ideš na teh. pregled. U mom slučaju pošto mi je isticala reg sačekao sam 15 dana da uđem u onih 30 dana ranije reg. da ne bih plaćao dva puta po 4000.din tehnički. Na tehnickom ti overavaju papir koji si dobio na atestu. Odnosiš taj papir ovima za atestu da se pokrene procedura u agenciji. Čeka se oko 7 dana. Izveštaj sa tehnickog pregleda ti ne uzimaju i on ti služi za registraciju auta. Ukupno sam dao 16.000.din bilo je oko 200 km tamo vamo i par dana jer ne zavrsavaš sve u cugu nego dodji tad, pa za par dana itd. Na me a u lično po potvrdu ....ne šalju poštom. Sve ovo je bilo u Bgd. Nadam se da sam ti bio od pomoći. Pozzz

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

@Severian
Ja nisam menjao saobraćajnu niti su mi spominjali to uopšte. Izgleda da svako drugačije tumači zakon.

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 6 minuta, severian je napisao:

Zavisi od mesta gde reg. Sačekaj sledeću godinu :D promenjena tezina navedena je u papirima sa pregleda u amss

Sledeće godine mi ionako gine promena tablica 7+2 godine.Ako ne promene nešto opet. Generalno šišanje naroda. Pokušavam da se ne nerviram............. opasno za moje godine :popovanje::popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
On 12.3.2019. at 14:19, Aleksa1020 je napisao:

Kupujem polovnu prikolicu za motorcikl. Molim ponude u inbox. Hvala.

 

 

  Moglo bi ovo i malo preciznije :

 

- Bočnu prikolicu za motocikl

- zadnju prikolicu za motocikl

- Prikolicu za transport motocikla 

  ? ? ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Covek ima jedan post... a i njega je zaboravio...
a vi se raspisali...
Nema veze nekome će info biti od koristi pogotovo ovo vezano za atest kuke oko koje se diže fama, a sve vrlo "jednostavno" ako imaš vremena i para

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Lakše prodati auto i kupiti drugi sa kukom:grr:
Ja se lomim kod Stila kad crkne sijalica da ga zavalim

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 3 minuta, pronto je napisao:

Naročito leva.

Ako misliš ona kod akumulatzora............. aku napolje, a unu čantru sam isekao stranice kako bih je savio koliko toliko gurnem šapurdu. Posle deset dan imam rasekotine kao da sam sekao vene >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
On 3/15/2019 at 8:11 AM, drumskalisica said:

 

 

  Moglo bi ovo i malo preciznije :

 

- Bočnu prikolicu za motocikl

- zadnju prikolicu za motocikl

- Prikolicu za transport motocikla 

  ? ? ?

 

U pravu si nisam o tome razmisljao :D potrebna mi je prikolica za transport motorcikla. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Postoji već tema o bočnim prikolicama pa ne vidim svrhu pokretanja teme zato se odmah pretpostavilo da se radi o trasportnoj varijanti

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
On 12.3.2019. at 22:29, severian je napisao:

Saglasnost od uvoznika za tvoje vozilo da možeš da ugradiš kuku (cena I postupak se razlikuje od brenda do brenda, meni za fiat je bilo skupo, ali lako), papiri od servisa koji je izvršio ugradnju + atest proizvodjaca kuke, zakazivanje pregleda u amss, pregled, tehnicki (ne može u amss), nazad u amss, 3-5d čekaš na papir od abs, koji preuzimas opet u amss. I na kraju, zbog promene tezine vozila, promena saobracajne. 

 

Kod ovog zadnjeg sam već psovao I drzavu I kuku I sebe... :D

Samo da potvrdim da si bio u pravu vezano za promenu težine, te sam "morao" da menjam tablice i saobračajnu, ali srećom to mi sledovalo zbog starosti istih.Srećom u Barajevu nigde žive duše te je sve prošlo za 5 minuta. Elem rezime cele akcije kuka 150€,montaža 30€, saglastnost FIAT-a 10.060.- din, atest AMSS 3.000.- din. Agencija 3.000.- din., taksa 300.- din.

Napomena: Auto prikolica kupljena na sajmu REMONT Bečej 2015 g. sva papirologija ispravna prikolika registrovana u Ljermontovoj. Sledeće tri godine registracija bez problema. Ove godine broj rešenja saobraznosti u medjuvremenu poništavano i dopunjavano i umedjuvremenu Remont menja ime tako da na papiru firma koja je proizvela prikolicu ne postoji. Moj tehnički me odbija i šalje kod kolega koji završavaju registraciju. Pitam šta je u pitanju jedan može a drugi ne....... kažu njih ne drkaju. E sad koliko će to da traje videćemo. Pozdrav svima 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja