Jump to content

Moto Zajednica

Registracija mopeda od 1. aprila!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150
On 11.3.2019. at 11:47, Jovan Ristic je napisao:

Gledao sam zakon i ništa mi nije jasno za te E skutere izgleda da još nisu tačno definisali zakon o e motorima. Voleo bih da nam objasni neko malo bolje ovo oko E motora i skutera. Pošto koliko sam video u zakonu uglavnom se navodi maksimaln dozvoljena snaga u Kw. Tako da kontam da bi ti E skurečići trebalo da se voze sa AM kategorijom. Opet, ništa mi nije jasno :D 

AM mozes da vozis moped samo do 45kmh i moras imati potvrdu ako prlazi 45kmh moras imati A1 dozvolu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Tomos A35L
Pre sat vremena, kosta66 je napisao:

у југославији је то ишло овако:

 

томос аутоматик 49 цц фабрика декларише брзину до 40 кмх - ПСП (данашњи АМ) трајна таблица СО забрана кретања по ауто путу седиште ЈЕДНО (не сме да има каиш преко седишта и региструје се на једну особу) мигавци не постоје дуги и средње светло обавезно

 

томос апн томос 14, 15, крос јуниор етц од 49 цц ако желите на СО таблицу и ПСП скидате каиш и региструјете трајно на једну особу

ако желите за двоје каиш остаје региструје се на А годишња класика фабрика декларише брзину до не знам колико

 

томос електрон и све изнад 49 цц А категорија седиште за двоје

 

ко је тад регистровао томос на СО таблицу - трајна таблица - та таблица важи заувек и то је оно стечено право ако се не варам и ако вам кажу да не важи то је до србије и људи који не признају законе а законима се баве

Izvinite, u kojoj to Jugoslaviji? U Jugoslaviji iz osamdesetih (na teritoriji Vojvodine) nije išlo tako. Automatici su išli fabrički 45-48. Samo automatici i APN-ci su išli na PSP, jer im je fabrička brzina bila manja od 50 km/h. Ostalo od 50 ccm i više su išli na A kategoriju. Imao sam par Tomosa u to vreme pa znam kako je bilo. Zakon je bio jasan: sa PSP do 50 ccm i max. brzina do 50 km/h. Mada isto to mogu da kažem i za sedamdesetih jer sam imao rodbinu koja je vozila 14-ke i 15-ke sa NS, SU tablicama.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Ne traze vise potvrdu o brzini.A evo kolega sa posla registrovao apn 4 ,krajem marta ,kao i ja svoj skuter,i dobio zute table kao moje i vec godinu dana vozi sa b kategorijom,i vise puta su ga zaustavljali i sve prolazilo ok ,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Tomos A35L
Pre 6 sati, kosta66 je napisao:

СФРЈ моја зелена четрнаја је имала СО таблицу регистрована на ЈЕДНУ особу плава четрнаја исто друга плава четрнаја исто апн6 исто четири аутиматика исто крос јуниор исто само су ми мз и бмв били на БГ осамдесетих полагало се на четрнаји и за ПСП и за А на полигону код базена кошутњак тј ко шта има ал ко има мза јаву нешто веће зајаше нечију четрнају да се лакше положи дал беше црвени сигнал не знам заборавио сам фора је била у седишту тј каишу на седишту за једног на СО за двоје на БГ само електрон није мого тако због кубикаже а бтх цтх атх нису постојали

 

 

како год СО таблица је трајна таблица и мора да важи заувек тј док постоји возило или док се не одјави исто као што су сад увели заувек саобраћајну и таблицу за возило па ајде нек за 10 година неко то одјебе и опет измисли нешто пето и посере се у своју реч - закон

 

сад ћу да ти дам трајно па ћу да ти узмем кад ми затребају паре па тако да јебе у круг - србија

 

шакијев цтх и дан данас има СО таблицу возио га на ПСП

 

свим старим возачима (југославија) су приликом замене дозволе за Б уписали тај АМ тј ПСП само вама новима (србија) тај АМ нема у Б категорији него полажете ПОСЕБНО петнес милиона подкатегорија као да сте од папира а не нормални људи е то је то стечено право које је неко споменуо а вам а вамасу измислили гомилицу да вам узму паре ми смо са 18 возили шта смо хтели са А категоријом и ћао неко јаву нако бмв 600 неко банку јапанца ко је шта имао без много мудрости и филозофије о безбедности новчаника

Za PSP se nije polagalo na motoru. Polagalo se samo test i važio je za bicikl sa pomočnim motorom, motokultivator, a sa napunjenih 16 godina i za radne mašine. A to sa kaišem na sedištu nije imao nikakav utecaj za kategoriju. Zakon je bio jasan (jasniji od današnjeg), ali neki ni onda nisu poštovali. Video sam i ja 14-ku i na "male" tablice,  ali sve je to bila neka muljačina.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Tomos A35L
pre 42 minuta, kosta66 je napisao:

јесте побрко сам лончиће псп беше само два листа тестова иначе цео београд се возио на со таблице и буразерова априлија рс 50 имала со таблице него вама у војводини треба да врате таблице на бицикле много вас има а то је суви кеш и то што си ти видео ми смо возили цео живот

 

јеси ти онај бечејац пандуровићев друг што је довлачио чопере из америке на ону ливаду

 

то са каишем на мотору је имало сав утицај на категорију но добро ти си у праву

Ne, nisam taj bečejac. Što se tiče bicikla, ovde bi trebalo uvesti polaganje za njih. Malo otišao van tema. Evo, prekidam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja