Jump to content

Moto Zajednica

Registracija mopeda od 1. aprila!

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Morala bi ona imati ugovor da pravi sa njom, ovako napravi sa njim a svakako se porez ne placa na moped.

Pretpostavljam da i amss ima pristup bazi abs.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

pod uslovom da su devojka i lik sa saobracajne izgubili papir,napravi novi sa onim cije je ime u saobracajnoj.Moli boga da bivsa devojka nenadje ugovor i pocne da ti pravi probleme

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Niko nema taj papir, a ja da ga trazim ne planiram, saobracajna je na njegovo ime.. kontam.da je htela.da pravi sranje do sad bi vec pravila, proslo je 1.5 god od tada, a i nije neka zver, da je aprilija sr 50 ili nesto drugo ko zna sta bi bilo.. hahaha. Hvala svima, javljam sta ce biti.
Imam neko predosecaj da ce biti jos pitanja " kako,zasto, gde"

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ako znaš gde je overavala taj ugovor - kod kog notara, oni bi trebali da imaju jedan primerak. Odeš kod njih, pa da ti kopiraju i odmah overe da je kopija originala .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Ne znam , nisam bio tu tada a posle nisam ni pitao, a i posto ona nije prevela to na svoje ima, saobracajna je na njegovo ime, pa mislim da ce svakako on morati da vrati tablice i odjavi skuter.
I onda mi dodje na isto,i da ima ona ugovor , da potpisem sa njom opet se vracamo na prvog vlasinka na koga je saobracajna dozvola-bez njega ne mozr se odjavi .
Secam se kad ssm potpisAo ovlascenje za kola u agenciji nekoj ovde oni su naveli stavku da njih prodavac ovlascuje dA odjave kola i vrate tablice... posle nije bilo protrebe da vlasnik dolazi kad su se odjavljivala sve su uradili ljudi iz agencije.
A koliko se secam ugovor koji je ona s njim poptisaala je bio samo "da moze da ga reg na svoje ime i da je tog i tog dana predata suma novca od 20% ukupne sume". Proforme samo...
Medjutim regstracija, prevod , nova saobracajna ni tablice nisu izvadjene sve je ostalo isto kao sto je bilo do trenutkA kupovine/prodaje.



Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

drugarica danas registrovala viraga 535. morala da skine dustancere za bisage i sussybar...onda su skontali dan joj specificna snaga ili sta je vec nije dobro izracunata i da mora nova saobracajna....elem, 3 godine poseduje motor. kad ga je kupila, nova saobracajna...sledece godine opet nova zbog zeznutog broja osovina, sad opet nova zbog ovo broja...

 

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

nisam skontao sta, spomenula snagu, neke decimale...bem li ga...u svakom slucaju, cemu kartica sa chipom, ako ne moze nista da se izmeni?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Sve zavisi i od tehnickog ,danas odoh sa drugom ,u jedan servis  malo van ,grada.Kaze im da nema kratko svetlo na skuteru ,samo mahnuse rukom.Sedite tu ,oko 20 minuta citasmo novine ,ajde kaze ,pogledase brojeve sasije i motora ,slikase ga 3 4 puta i gotovo.Odmah plati ,spremise papire i odosmo u sup ,dobismo ,tablicu ,i nalepnicu odmah ,saobracajna se ceka neko vreme ,dobi papir da moze da ga vozi i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 25.3.2019. at 22:42, bdada je napisao:

A gde ces to da dizes galamu?

 

Mi uglavnom dizemo galamu tamo gde netreba a gde treba cutimo, kao poslednje pi@ke (Alekre mislim generalno, ne na tebe), izigrani smo za hiljadu stvari i uvek otcutimo, kulturno i uctivo.

Sta bi sa periodicnom registracijom?

Mi trazili, oni dali sprdnju nevidjenu i nikom nista, jos mi ispasmo krivi, ne uzimamo a dali nam ljudi posteno.

O tehnickom se prica samo kada svakom ponaosob naidje vreme za reg. u medjuvremenu beremo svako svoju brigu.

 

Apropo slika, citiracu inspektora "slike cuvajte na vise mesta, nemojte na jednom pa da rikne komp i slike nestanu, u tom slucaju smatrajte da ste zatvoreni, necemo da mislimo hoce li neko namerno izbrisati".

bilo bi bolje da mi njih zatvorimo

i to o njihovom trošku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 14 sati, zlig0r je napisao:

nisam skontao sta, spomenula snagu, neke decimale...bem li ga...u svakom slucaju, cemu kartica sa chipom, ako ne moze nista da se izmeni?!?

Greska u odnosu snage i mase vozila, nije u cipu nego odstampano na zadnjoj strani (pod Q) zaokruzuje se na prvu decimalu, podatak bitan kao jedan od uslova za voznju A2 kategorije.

Velika vecina ima pogresno upisano jer je prvi program na kome je vecina tehnickih radila imao pogreso unesene zadate vrednosti, stajalo masa/snaga umesto snaga/masa pa su i rezultati bili pogresni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
pre 7 minuta, bdada je napisao:

Greska u odnosu snage i mase vozila, nije u cipu nego odstampano na zadnjoj strani (pod Q) zaokruzuje se na prvu decimalu, podatak bitan kao jedan od uslova za voznju A2 kategorije.

Velika vecina ima pogresno upisano jer je prvi program na kome je vecina tehnickih radila imao pogreso unesene zadate vrednosti, stajalo masa/snaga umesto snaga/masa pa su i rezultati bili pogresni.

  I sad zbog greške u programu svi mi treba da ispaštamo, plaćamo nove saobraćajne, pravimo posao firmi koja ih pravi, neko će na konto toga da priča kako nam raste taj neki BDP . . .    A trebalo je da kazne onog ko im je napravio pogrešan program.  

  Možda bi trebalo tužiti državu po tom pitanju ( ne pojedinačno več već grupno - kao asocijacija, udruženje vozača . . . ) pa nek vide šta će . Da izvinete - nas prcaju za kojekakve gluposti ( ko tu devojku za distancere za bisage ), a kad oni nešto zaseru ( taj pogrešan program ) - opet nas prcaju i mi moramo da plaćamo njihove greške ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Tu nije drzava kriva, oni su poslali uput za popunjavanje reg. lista koji je bio tacan, program ne secam se ko je instalirao a gresku nije niko primetio jer smo se prvi put sreli sa tim podatkom.

U sustini greska na teh. koju placaju korisnici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Generalno nije greska dok je dobro izracunato tj snaga/masa ali nisu joj smeli samo zbog toga menjati saobracajnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Sve te slucajne greske u saobracajnoj /broj osovina,odnos mase i snage,sifra boje /su namerne da se izvuce dodatnih 1500 d i sve to puni budzet.Sve te akcije policije kao zbog bezbednosti,camere za brzinu i zutu traku,saobracajne nove i ostali nameti su smisljeni da otmu pare i pune budzet koji je prazan.Jednog dana bice kasica na svakom cosku,i moracemo da ubacimo kintu da prodjemo

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Stace ti agencija, odjavi tablicu, overi ugovor i sve mu posalji nazad.

 

edit: pardon, treba ti ne overen reg.list za odjavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja