Jump to content

Moto Zajednica

Registracija mopeda od 1. aprila!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre sat vremena, joca12 je napisao:

Trebalo bi da je to

fb_vesti.jpg
WWW.PARAGRAF.RS

Zakon o izmenama i dopunama Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima

 

Ne, kako su mi rekli to su odložili jer su se traktoristi bunili.

 

6dKk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b
WWW.BLIC.RS

Izmene i dopune Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima donete 3. aprila 2018, trebalo je da stupe na snagu nakon godinu dana, što znači da bi od danas vozače očekivali...

 

Čeka se nova izmena koja bi trebalo da izađe uskoro. Tako da opet ne znamo tačno na čemu smo :( 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Znaci li to da necemo morati da jurimo proizvodjace skutera za potvrdu?
Ja sam u Cacku pitao u AMSS za registraciju mopeda, oni to ne rade uopste...haha,divnoo.

Sto se tice ovoga oko registracije i belih tabli, pre neki dan sretoh saobracaJnog policajca i pitah, kaze: "mi o tome za sad nista ne znamo, nismo dobili nalog da kaznjavamo bele table.. ima neka uredba truc truc, ali ne znam dal je usvojeno ili nije , trebalo bi a msm da nije jos, proveri jos negde"...
-Hvala vam, dovidjenja...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 6 minuta, zolaman03201 je napisao:

Znaci li to da necemo morati da jurimo proizvodjace skutera za potvrdu?
Ja sam u Cacku pitao u AMSS za registraciju mopeda, oni to ne rade uopste...haha,divnoo.

Sto se tice ovoga oko registracije i belih tabli, pre neki dan sretoh saobracaJnog policajca i pitah, kaze: "mi o tome za sad nista ne znamo, nismo dobili nalog da kaznjavamo bele table.. ima neka uredba truc truc, ali ne znam dal je usvojeno ili nije , trebalo bi a msm da nije jos, proveri jos negdeemoji849.png"...
-Hvala vam, dovidjenja...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

E to su i meni rekli u iz saobraćajne. Kao ovaj zakon je odložen, još nemaju zvaničnu uredbu da to kažnjavaju, da pratim zakon pa kad bude zvanično onda će i oni kažnjavati

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Tomos A35L
pre 43 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Ne, kako su mi rekli to su odložili jer su se traktoristi bunili.

 

6dKk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b
WWW.BLIC.RS

Izmene i dopune Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima donete 3. aprila 2018, trebalo je da stupe na snagu nakon godinu dana, što znači da bi od danas vozače očekivali...

 

Čeka se nova izmena koja bi trebalo da izađe uskoro. Tako da opet ne znamo tačno na čemu smo :( 

 

 

Sve sto je navedeno vec se nalazi u novom ZOBS-u. 

Za probne dozvole: Clan 4. (na dnu stranice). Za bicikle sa motorom: Clan 351. st9. Za traktore: Clan 351. st13. Sto se mopeda tice glasi ovako: Potvrde o registraciji vozila na motorni pogon izdate za bicikl sa motorom, prestaju da važe nakon isteka jedne godine od stupanja na snagu ovog zakona. U teoriji to bi znacilo da jos godinu dana moze na bele tablice.

 

propisi.jpg
WWW.PARAGRAF.RS

Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima ("Sl. glasnik RS", br. 41/2009, 53/2010, 101/2011, 32/2013 - odluka US, 55/2014, 96/2015 - dr. zakon, 9/2016 - odluka US, 24/2018, 41/2018...

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

To odlaganje na dve godine opet nije resenje problema, sta vise ...

Posto se cesto frljaju datumima u dopunama zakona resenje bi trebalo da glasi od prilike: sva vozila vrste moped prvi put registrovana u rep. Srbiji pre 01.01.2000 to i ostaju, tj ne menjati vrstu.

To je jedini nacin da Tomos program ostane reg. kao moped (koji to zaista i jesu jer imamo i BT na belim tablicama) , 90% vlasnika APN 4-6 nema A kategoriju gde se ljudi teraju u ozbiljan prekrsaj, ali kao sto je poznato ovoj bagri nije strano menjanje istorije, ipak istu pise "pobednik".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

1. Glupost da se dize max. brzina mopeda na 50 km/h jer je u celom svetu 45 km/h a jedino resenje za Tomos program sam naveo u postu iznad, kao sto postoji datum za vozila kojima nije potreban pojas na prednjim sedistima i jos X primera koje su resili datumom prve registracije.

2. Sada ce masa dolaziti sa okacenim bisagama recimo na teh. pregled i napakovani kao da idu na moto skup, pa rekli su na SAT-u, sto recimo onemogucava tj usporava pregled zadnje suspenzije.

3. Nisu se dotakli pitanja kres barova, nosaca kofera ... 

4. Tehnicki pregled je provera tehnicke ispravnosti vozila i stoga ne vidim ni jedan razlog doci na isti sa dodacima koji olaksavaju putovanje, taj dan neka bude rezervisan za proveru vozila a ne opreme.

 

Iskreno, sve mi je licilo na razgovor ispod satre, ipak, nacionalna televizija, predstavnici velike organizacije, moglo je, pardon, trebalo je bolje, konkretnije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

u ministarstvu saobracaja nista nevalja treba smeniti sve od okanovica do ovih malih bogova na tehnickom pregledu.Sve je okrenuto ka nekim zabranama i ogranicenjima,sto rezultira da izvuku pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
3 minutes ago, Motorcyclist said:

Dobro je videti da je mladi Alvirko ok prema motoristima itd. za razliku od caleta koji mi je uvek delovao nezainteresovan za iste.

Taman sam htjeo da ti uputim kritiku ali eto sam si se ispravio. On bar pokusava da ukaze koliko su glupi zakoni koji su donijeti:stabre:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Ma bre sve su to botcine i dok se ne oteraju govnjivom motkom mozemo mi ovde da palamudimo do 2056 godine,zivi bili pa videli.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Drugari drzimo se mi tematike nase sto nas muci,ovo ostavimo za neku drugu temu...

I sta sad, i dalje teramo na bele ili ne??


Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Tek mi sad nista nije jasno .Kako su mom drugaru onda registrovali  stari ap 4 ,na zute table kao moped.Samo su mu trazili brzinometar.Sad ispada da to nije legalno ili jos nije doneta odluka .I ko je kriv ako ga uhvate kao nelegalnog ,tehnicki ili on ili...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@joca12 MUP je poslao zvanican dopis o max. brzinama Tomos programa svim teh. pregledima pre bar 4 godine, tu je navedeno za APN-4 48 km/h a za APN-6 49 km/h, tako da taj problem traje odavno i svako ko je prevodio na svoje ime MORAO je na bele tablice da registruje, ljudima koji nemaju A kategoriju smo savetovali da ne prevode (ipak naprave kupoprodajni ugovor i overe) dok ne budu morali, u nadi da ce neko prepoznati problem, kao sto vidis nista do sada.

Tvom prijatelju mogu da poniste registraciju a teh. da zatvore.

Inace, posle dopisa iz MUP-a sam poslao mail Tomos-u i zamolio za spisak max. brzina njihovog programa u nadi da je greska u pitanju, poslase mi spisak i vecina premasuje 45 km/h ali dobih i odgovor da je tadasnji zakon imao limit od 50 km/h i zato su tako konstruisani,  sada postoji i njihov sajt "tomos arhiv vozil".

Meni licno je ovo trenutno desavanje smesno, taj zakon je na snazi vec 4 ako ne i 5 godina, a sada su se setili da "reaguju" , toliko o moto organizacijama/asocijacijama i ostalim dusebriznicima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Napisao sam u temi ; registracija APN-a o ovom problemu, pa samo da ponovim i ovde. U AMS u novom sadu nisu hteli da mi registruju jer nisam prosao tehnicki pregled (kod njih) zato sto moj APN proizveden 1983g ima rezervoar  od APN4, duplo sediste,zadnje fuzastere,niklovane amortizere i nazad partreger, tako da planiram da isti poklonim ministru. U pitanju je APN6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 14.4.2019. at 15:30, cezarpa je napisao:

 

žao mi je svih koji imaju problema ali ja sam to rešio na biciklu sa pomoćnim motorom pa pretvoren u moped još 2010 .

I to po zakonu jer je do 31.12.... važile bele tablice.Ja krajem novembra dok su bele još važile otišao preregistrovao  i potrošio više stotina evra do danas na registraciju.

IZ mog ugla ja sam kreten što sam to radio i potrošio oko 400 evra do danas na registraciju po mopedu a da nisam morao.

Pošto 90 % mopeda vredi oko tih 400 evra slobodno možete da ih rashodujete i da računate da ste na nuli.

Ovo što sam napisao se sigurno neće nikom svideti osim nama kretenima što poštujemo zakon oko registracije

a šta sad mi da radimo ,kome da se žalimo što nas je država stavila u neravnopravan položaj  i nije sprovodila zakon do kraja nego uredbu stopirala.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Nazalost Sasa ns nije jedini ,pojedinci koji postuju zakon su platili bez veze preregistraciju na zute tablice.I sad opet se odlaze preregistracija.Danas vozim vidim tomos apn sa zguzvanom starom belom tablicom,i razmisljam da nesmem danas ni da kupim tomos i slicno sa belom tablicom jer vecina nemoze da prodje teh. pregled,ili nema sredjene vlasnicke odnose.Ljudi su odlagali promenu tablica,godine prolaze ,a vlasnici dal su jos zivi?to dodatno komplikuje situaciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja