Jump to content

Moto Zajednica

Registracija mopeda od 1. aprila!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Bio sam pre neki dan do AMSS gde su mi ljubazno objasnili da od 1. aprila svi mopedi moraju ići na redovan tehnički i svake godine da se registruju. Napisao sam tekst o tome koji ću ujutro okačiti. Većina Tomosa će preći na A kategoriju.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Za "državu" su to pare koje se voze neoporezovano. Bez obzira što su Tomosi odavno muzejski primerci.

Registrovaće se i bicikli. Živi bili pa videli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

To je odavno tako, jedino ako vise nije dozvoljeno sa belim tablicama voziti, svi reg. na nove, zute idu redovno svake god.

Postoji i spisak Tomos programa sa max. brzinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8240 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kakav je status ovih e-skutera u ocima zakona? Evo po Kg se nude na rate, deluje mi zanimljivo i prakticno...

Kubikazu nema, sve resto kao kod skutera sa unutrasnjim sagorevanjem (signalizacija, osvetljenje, 40km/h ide)

Racunam ucesnik bih bio u saobracaju, sta sa osiguranjem, registruje li se i kako?

Hvala, Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ja imam apn 6 i jos pre par godina je registrovan prvo na zute, a onda je morao na bele jer je on motocikl, ide 48 kmh. 6cc6bf4dc4903526b2baa7860145be14.jpg

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Samo mi nije jasno i moraću negde da 'iskopam' obrazloženje kako sad stari zakon o trajnoj registraciji više ne važi :stabre:

 

Meni su davno objasnili da sve što je nekada trajno registrovano po tada važećem zakonu nikako ne može da se menja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 35 minuta, N.F.S. je napisao:

Kakav je status ovih e-skutera u ocima zakona? Evo po Kg se nude na rate, deluje mi zanimljivo i prakticno...

Kubikazu nema, sve resto kao kod skutera sa unutrasnjim sagorevanjem (signalizacija, osvetljenje, 40km/h ide)

Racunam ucesnik bih bio u saobracaju, sta sa osiguranjem, registruje li se i kako?

Hvala, Nenad.

Ko ti od prodavaca ponudi potvrdu o saobraznosti taj kupi, to je jedino sigurno da ces moci registrovati, sve drugo obilazi.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@PremieRacing nije usamljen slucaj krsenja ustava, menjanja istorije ... verujem da je pravnicima muka kada gledaju sta se radi (kao i psihijatrima kada slusaju neke a nisu kod njih na krevetu).

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Mene zanima koje osiguranje isplacuje odstetu ako motorcikl sa belom "trajnom" registracijom napravi prekrsaj, izazove udes? 

 

Oni ovim hoce, da se placa godisnja polisa od nekih 1000 dinara, bas iz razloga sto Jugoslavija vise ne postoji ,kao i trajna tablica iz tog vremena. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
pre 13 minuta, DaliborBP je napisao:

Mene zanima koje osiguranje isplacuje odstetu ako motorcikl sa belom "trajnom" registracijom napravi prekrsaj, izazove udes? 

...

Vrvtn ni jedno, zato što bela tablica i nema osiguranje.

 

Ali postoji onaj fond za isplatu štete i siguran sam da bi svako kome je učinjena šteta od strane bicikla sa motorom koji je registrovan u skladu sa važećim zakonom i propisima kada je registrovan kao motorno vozilo za upotrebu u saobraćaju i dobio belu trajnu tablicu, mogao da se naplati.

 

btw, svaki vlasnik može samoinicijativno da kupi polisu osiguranja za treća lica ukoliko želi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Cudno je sto su i dosad dozvoljavali trajne tablice, jer su tako gubili sigurne pare. Sada ce vlasnici samo za tp da daju oko 3-4.000 plus registracija, polisa..... oko 7.000 ce sigurno morati da placaju godisnje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
automotive-bike-ducati-1309668.jpg
BJBIKERS.COM

Od ove godine najveći udar doživeće vlasnici mopeda za koje je Obavezna registracija za sve mopede od 1. aprila ove godine

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

ja sam se prvi najedio. Posedujem 3 ljubimca Tomosa koja volim redovno da vozim. Jedan od njih svakodnevno vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 2 minuta, PremieRacing je napisao:

Pa da. I sad bi trebalo 3 x cca.50eur (ako ne i više) da ti izbiju iz džepa...   :grr:

Vala neće. Rešio sam samo jedan da registrujem, a ova dva da totalno restauriram i počnem da pravim mali muzej Tomosa. Kontam da će biti dosta jeftinih tomosa na oglasima uskoro :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 4 sati, N.F.S. je napisao:

Kakav je status ovih e-skutera u ocima zakona? Evo po Kg se nude na rate, deluje mi zanimljivo i prakticno...

Kubikazu nema, sve resto kao kod skutera sa unutrasnjim sagorevanjem (signalizacija, osvetljenje, 40km/h ide)

Racunam ucesnik bih bio u saobracaju, sta sa osiguranjem, registruje li se i kako?

Hvala, Nenad.

Gledao sam zakon i ništa mi nije jasno za te E skutere izgleda da još nisu tačno definisali zakon o e motorima. Voleo bih da nam objasni neko malo bolje ovo oko E motora i skutera. Pošto koliko sam video u zakonu uglavnom se navodi maksimaln dozvoljena snaga u Kw. Tako da kontam da bi ti E skurečići trebalo da se voze sa AM kategorijom. Opet, ništa mi nije jasno :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ma ima tu debilnih stavki...ako imaju slike kako treba da izgledaju mopedi zašto nemaju i bazu sa brzinama nego mi da ih tražimo od proizvodnača. Pa ugradnja brzinomera se kosi direktno sa tim da mora izgledati fabrički a da ne kažem da ugradnja na oldtajmeru narušava originalno stanje...opet se neki de*il kao Okanović i ABS zaigrali sa predlogom zakona...

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 4 minuta, Interceptor BP je napisao:

Ma ima tu debilnih stavki...ako imaju slike kako treba da izgledaju mopedi zašto nemaju i bazu sa brzinama nego mi da ih tražimo od proizvodnača. Pa ugradnja brzinomera se kosi direktno sa tim da mora izgledati fabrički a da ne kažem da ugradnja na oldtajmeru narušava originalno stanje...opet se neki de*il kao Okanović i ABS zaigrali sa predlogom zakona...

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Za oldtajmere važi drugačiji zakon o registraciji, ali da, ima nelogičnih stvari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Zna li se kako bi bio tretiran Tomos T12?

Ušao bih u proces restauracije, jer je i sada u voznom stanju....i naravno da se ne vodi  na mene, ali poseduje i saobraćajnu i tablicu sa petokrakom.

Bio bi napravlje  da se vozi,m a ne za ukras.

Ako se ne varam, po važećem zakonu na mopedima nije potreban sistem rasvete za pokazivanje pravca...ima li govora o tome. Meni apsolutno ne pada na pamet da pravim migavce.

Dajte info ili linak ka pravilniku. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 48 minuta, pronto je napisao:

Zna li se kako bi bio tretiran Tomos T12?

Ušao bih u proces restauracije, jer je i sada u voznom stanju....i naravno da se ne vodi  na mene, ali poseduje i saobraćajnu i tablicu sa petokrakom.

Bio bi napravlje  da se vozi,m a ne za ukras.

Ako se ne varam, po važećem zakonu na mopedima nije potreban sistem rasvete za pokazivanje pravca...ima li govora o tome. Meni apsolutno ne pada na pamet da pravim migavce.

Dajte info ili linak ka pravilniku. Hvala.

Ne treba migavci ukoliko fabrički nije posedovao. Raspitivao sam se za Tomose dosta pošto ih imam Xy, a među njima i T03 (t12) sa sve petokrakom i 79.000 pređenih koje je lično moj deda prošao za života.

 

Znači sve što je fabrički na motoru mora da bude i pri registraciji, osim brzinomera sa odometrom koji mora biti ugrađen. Isto važi i za sve motocikle, ali će o tome biti drugi tekst u sredu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Ne mogu nigde da nadjem zvanicno ovu vest. Daj neki link
Pravilnik o podeli motornih vozila, sve pise.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N

Premda se ovde provlači priča da će trajna registracija (bela tablica) prestati da važi (što je trenutno slučaj samo prilikom izmene podataka u saobraćajnoj), i ja bih link do nekog kredibilnog izvora?

 

1. april se otprilike poklapa sa godišnjicom stupanja na snagu zakona o izmenama i dopunama ZOBS-a ("Sl. glasnik RS", br. 24/2018). Je l nam nešto promaklo tu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

sad će biti skutera u kanalu pored puta a delovi za čačkalice.Pre 3 godine sam kupio nov skuter samo zato što su polovnjaci 50 ccm ko da su ih izvadili iz bunara za 350 evra i to 2006-7-8 ,2009 ni nema a ako se pojavi odma se proda.

Mesecima sam gledo i možda je bilo 2-3 komada sa žutim taablicama.Svi su hteli sa belim a skoro nijedan nije imao overen ugovor i registrovan na sebe .Sve 2-3 vlasnik a naravno bez COC-a.Prvi vlasnik više nema pojma ništa ni o čemu.E sad ko se vozao vozao videćemo dalje...traženje prvog vlasnika ,coca .....ja sam zvao tako par prvih vlasnika i rekli su da ih njihov bivši motor više neinteresuje jer su ga prodali pre 7 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja