Jump to content

Moto Zajednica

Registracija mopeda od 1. aprila!

Recommended Posts

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
1 hour ago, sasa ns 1 said:

IZ mog ugla ja sam kreten što sam to radio i potrošio oko 400 evra do danas na registraciju po mopedu a da nisam morao.

 

Nije to prvi put a verujem ni poslednji.Tako sam i ja nekad bio kreten što sam redovno plaćao porez a neplatišama država oprostila,ja redovno plaćam struju da ostvrim i popust a neplatišama se radi reprogram duga,ja redovno plaćam komunalije a neplatišama se oprosti da krenu sa gomilanjem duga od nule,ja redovno plaćam...mogu tako još dugo. Znam da ti ovo ne umanjuje "bol" ali jednostavno živimo u takvoj tvorevini ge se kao u narodnoj poslovici "tera konj koji vuče a ne onaj koji zabušava"...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Evo iz mupa poslali dopis, da ne moraju vise da imaju potvrde o max brzini, ko nema moze da prodje ali da mu se skrene paznja da za neku god ce se se meriti max brzina na tp.7cd67bf2248c57a06ec1509b10a5ec21.jpg1b638a56f4a76dfcfa2404fd38b7b8c7.jpg

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Hoce li sad kada ne traze potvrdu o max brzini moci oni silni tomos apn sa 48km/h da prodju tehnicki ?Neko rece treba brzinomer ,a fabricki nemaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R
Pre 13 sati, brdy je napisao:

Evo iz mupa poslali dopis, da ne moraju vise da imaju potvrde o max brzini, ko nema moze da prodje ali da mu se skrene paznja da za neku god ce se se meriti max brzina na tp.7cd67bf2248c57a06ec1509b10a5ec21.jpg1b638a56f4a76dfcfa2404fd38b7b8c7.jpg

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 

Ajde povecaj to da i mi stariji nabodemo neu recenicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: XL 1000V

Nije stvar u nepoštovanju zakona, već nepoznavanje istog. Postoji nešto što se pravno zove "stečeno pravo". Ja nisam pravnik, ali su mi objasnili poznavaoci, da nema nista od preregistacije zbog toga.

Isto tako je bilo i kad su uvodili žute tablice. Rekli da moraju svi, a posle nekog vremena ipak oni sa belim moraju samo prilikom promene vlasnika.

Svaku uredbu, zakon koji donesu, meni se čini, da računaju na neznanje naroda i otimaju kintu.

A u ovom vremenu kvazi doktora i stručnjaka, advokata pod mišku, pa onda postupanje po slovu zakona.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Закон каже на доњем делу визира или на равном делу изнад фарова.

Можеш да изгуглаш тачну дефиницију...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Juce sa drugarom pricam na temu max. brzine i sta ako prelazii granicu, trazis merenje brzine na valjcima, u karburator iznad sibera stavis cevcicu koja gas limitira na 2/3 ili stavis nazad 3 zuba veci lancanik nazad, odradis testiranje brzine i imas potvrdu... :stabre:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

dok kao u Cro (bar mi je tako receno) panduri ne dobiju mobilne valjke, pa te zaustave, i ne odradis test na licu mesta...pod pretpostavkom da ce covek posle tehnickog da vrati sve u normalu...ko nece, resenje ima smisla :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 2 sati, zlig0r je napisao:

dok kao u Cro (bar mi je tako receno) panduri ne dobiju mobilne valjke, pa te zaustave, i ne odradis test na licu mesta...pod pretpostavkom da ce covek posle tehnickog da vrati sve u normalu...ko nece, resenje ima smisla :)

Ja kad sam pitao ove u saobraćajnoj policiji u vezi valjaka, pogledaše me bledo. Posle su mi rekli da nisu čuli da će dobiti  takve valjke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ма, код нас све то иде преко ноћи, нико не зна ништа о томе и једно јутро се појави у магацину!
Без икакве обуке, идите, преузмите и радите са тим средствима!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Tomos A35L
On 16.4.2019. at 8:48, brdy je napisao:

Evo iz mupa poslali dopis, da ne moraju vise da imaju potvrde o max brzini, ko nema moze da prodje ali da mu se skrene paznja da za neku god ce se se meriti max brzina na tp.7cd67bf2248c57a06ec1509b10a5ec21.jpg1b638a56f4a76dfcfa2404fd38b7b8c7.jpg

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 

I sta ovo tacno znaci? Da APN 4 iz 1982 godine, koji je javno proglasen motociklom zbog brzine od 48 km/h, nece moci da se registruje jer po Pravilniku o podeli ne poseduje propisane uredjaje i opremu (brzinomer sa odometrom, pokazivace pravca....)? Da moj Tomos A-35 iz 1991 nece moci da se registruje jer ne mogu preuzeti podatke iz prilozene potvrde o registraciji, posto u njemu nema podataka o snazi i tezini? A na osnovu tih podataka iz neke "budzene" potvrde o registraciji moci neki Fangling od 125ccm iz 2008 da legalno bude proglasen mopedom? Sve mi se cini da cu opet dobiti odgovor na tehnickom:   "Izvini, druze, al necu da rizikujem da firma izgubi licensu zbog nekog prdavca."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

A kako ovo da se resi???

Imam skuter sa Tajlanda,

Yamaha od 110ccm.

Kod mene je vec 11god i registrovan je na 50ccm (zute table)

Kada je bila preregistracija sa belih zbog vec pomenute frke pre par godina,registrovan je normlano dok je poslednje 2god zbog onig silnih potvrda od proizvodjaca o max brzini,registrovan uz pomoc stapa i kanapa.Sta sad? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
A kako ovo da se resi???
Imam skuter sa Tajlanda,
Yamaha od 110ccm.
Kod mene je vec 11god i registrovan je na 50ccm (zute table)
Kada je bila preregistracija sa belih zbog vec pomenute frke pre par godina,registrovan je normlano dok je poslednje 2god zbog onig silnih potvrda od proizvodjaca o max brzini,registrovan uz pomoc stapa i kanapa.Sta sad? 
 
Kad se unese broj sasije i uradi TVV, gde se vidi da prelazi kubikazu, ide na motocikl.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Ne treba da ide na motocikl nego na krivičnu prijavu. Neko je svesno prekršio zakon i upisao pogrešne podatke za vozilo to ti je isto kao da za BMW X5 upišeš 1300 ccm i uživaš u registraciji od 15.000 din.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2808 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Da li je neko ima iskustva oko registracije motrora koji je bio registrovan pre 10+ godina ,nije nikada odjavljen i sada treba da se registruje.Ima saobraćajnu i tablice ali stare'

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako se registruje u istoj opstini nece biti problema jer imas pravo odjaviti vozilo (vratiti staru tablici.) na osnovu ugovora, msm i u drugoj opstini mozes isto uz ugovor ali mora tamo da se vrati tablica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25
On 4/18/2019 at 12:53 PM, Darko Floyd said:

Ne treba da ide na motocikl nego na krivičnu prijavu. Neko je svesno prekršio zakon i upisao pogrešne podatke za vozilo to ti je isto kao da za BMW X5 upišeš 1300 ccm i uživaš u registraciji od 15.000 din.

To je svesno neko uradio prilikom uvoza,isto kao i sto se taj X5 vozi na invalida.Srbija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Danas odoh do supa da registrujem skuter ,i da pitam ,da li se zna nesto za apence ,cale ima ,pa da sredim i njega .Niko nista ,pozvah prijatelja koji radi na tehnickom ,kaze za sada neznamo nista ,jel ima neko neki novi info ,za njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

@Joca 12 od kako je izašla izmena zakona pokušavam da dobijem zvaničan odgovor da li smemo da vozimo na bele table i dalje ili ne. Svi daju neke filozoske odgovore, niko ništa konkretno ne zna. Verujte da sam i ja popizdeo već

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja