Jump to content

Moto Zajednica

Registracija mopeda od 1. aprila!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4380 postova
2 minutes ago, bdada said:

Stace ti agencija, odjavi tablicu, overi ugovor i sve mu posalji nazad.

 

edit: pardon, treba ti ne overen reg.list za odjavu.

Skuter je na caletu, dobio sam ga kad sam imao 16 , a on nema vremena da ostavlja dan na poslu itd... Jel moze agencija da sredi to bez njega ili mora ipak on licno da potpise?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4380 postova
1 minute ago, bdada said:

Mora on, kod notara se potpisuje.

Ok hvala na informaciji, Koja je onda tacno procedura npr ako idem preko agencije? Nose u sup u Bacu, ponisti se saobracajna, vrati tablica i dalje? Ako izuzmem trosak agencije koji ce on platiti ima nesto da se plati drzavi neka uplatnica itd?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4587 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ljudi, pojavile se glasine da se odlaže primena novog zakona zbog mnogo nejasnoća. Za traktoriste je 100% odloženo, a za mopede ću opet ići da motam saobraćajce po stanici i do AMSS. Pokušaću sutra to da odradim :) 

 

Члан 3. У члану 351. став 9. речи: „радну машину, мотокултиватор, бицикл са мотором и потврда о регистрацији трактора намењеног за обављање пољопривредних радова и прикључно возило које вуче овај трактор,ˮ замењују се речима: „бицикл са моторомˮ. После става 12. додаје се став 13. који гласи: „Потврде о регистрацији возила на моторни погон, издате за радну машину, мотокултиватор и издате потврде о регистрацији трактора намењеног за обављање пољопривредних радова и прикључно возило које вуче овај трактор, уз одговарајућу потврду о техничкој исправности, важе до промене власника, носиоца права коришћења, промене пребивалишта власника на територију другог регистарског подручја или других података који су унети у потврду о регистрацији.ˮ.

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4587 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Bio prvo do AMSS pošto sam dobar sa čovekom koji je glavni tamo. Kaže da se izmena zakon odnosi samo na traktore. Mopedi moraju da se  registruju.

 

Ostalo mi još da proverim  sa saobraćajcima , ali sam 99% uveren da mora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4587 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Bio do saobraćajaca, ovde se ne zna ko pije a ko plaća. Kažu saobraćajci da ne znaju ništa o promeni dok ne izađe u službenom glasniku. Više će znati sledeće nedelje. 

 

Uglavnom možemo da se vozamo još nedelju dana

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

ABS je izbacila spisak mopeda do 45 km/h tako da smo "spaseni" trazenja potvrde proizvodjaca, sve se zavrsava na tehnickom.

Tomosi su samo sa 17to cifrenim brojem sasije, noviji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6298 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

I šta sad to znači? Stari Tomos mopedi svi A1.

Znači Automatik je A1..a noviji nije (ako takvih ima...iskreno nikad nisam video nijednog Tomosa sa brojem od 17 cifara). Ima li uopšte ovde još sposobnih ljudi da iz prve naprave pismenu stvar?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Tomos arhiv je merodavan, u njemu su A3MS i jos 1-2 modela mopedi, olaksica je za Kineze bez predstavnika u Srbiji + je besplatno. 

A Tomos msm posle 2000 nosi 17 cifara u broju sasije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Juce kolega sa posla registrovao ,stariji ap4 ,i registrovali su mu na am ,ne na a1 ,verovatno zbog brzine kao oni idu do 45 na cas.Jedino su trazili da mora postaviti brzinometar ,sto je on i uradio na prednjem faru.Sve zavrsio i uzo tablicu i nalepnicu odmah.Imao je i stariji automatik koji je takodje  hteo registrovati ,ali nije imao broj motora ,pa je njega stornirao,koji bi takodje isao na am.E sad koji idu u a1,morate se detaljno informisati u tehnickom ,mada su i oni neupuceni ,dosta ,zavisi od tehnickog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja rešio da pazarim neki motorić za grad, al od 125 ccm. Ako već moram da registrujem svake godine ( a registracija im je skoro ista ) - onda bar da ima i više snage . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1209 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R
Pre 4 sati, joca12 je napisao:

Juce kolega sa posla registrovao ,stariji ap4 ,i registrovali su mu na am ,ne na a1 ,verovatno zbog brzine kao oni idu do 45 na cas.Jedino su trazili da mora postaviti brzinometar ,sto je on i uradio na prednjem faru.Sve zavrsio i uzo tablicu i nalepnicu odmah.Imao je i stariji automatik koji je takodje  hteo registrovati ,ali nije imao broj motora ,pa je njega stornirao,koji bi takodje isao na am.E sad koji idu u a1,morate se detaljno informisati u tehnickom ,mada su i oni neupuceni ,dosta ,zavisi od tehnickog.

Sta kazes,morao da ugradi brzinomer, a do kraja ce traziti i ABS , pa diskove,a mozda i i da se ugradi svetla za rikverc.:besan::besan:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
A zasto brzinomer?,ako fabricki nije imao?
Propisi su propisi. Postuju se za sitne stvari, za krupne nikad.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
On 4/6/2019 at 11:53 AM, bdada said:

Ti sto su mu registrovali APN4 na am definitivno nisu upuceni.

Kako mislis nisu upuceni ,onda nisu upuceni ni u Supu ,cim je dobio tablicu i nalepnicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Salterska sluzba radi po reg. listu, kada oni budu imali kontrolu produzice i do teh., da se razumemo meni prvom je smesno da je APN 4 motocikli ali jbg mora tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6298 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nije bitno o kojem se modelu tačno radi i kako se zove...dokle god kod jednih može, a kod drugih ne...to je prosto rečeno sviranje qrtzu.

Vidjao sam quadove sa moto, žutim, belim, auto običnim, auto četvrtastim...čak i sa za traktor zelenim...

Mislim....ne mislim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4587 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 45 minuta, joca12 je napisao:

Jwel ima neko info dokle mozemo voziti sa trajnim tablicama ,vidim po gradu gomilu njih.

Dok zvanično ne izađe u službenom glasniku izmena zakona. Pošto je zbog promene u vezi sa traktorima odložena primena zakona. Rekoše mi u saobraćajnoj da možemo da vozimo dok zvanično ne izađe promena u službenom glasniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja