Jump to content

Moto Zajednica

Registracija mopeda od 1. aprila!

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

A gde ces to da dizes galamu?

 

Mi uglavnom dizemo galamu tamo gde netreba a gde treba cutimo, kao poslednje pi@ke (Alekre mislim generalno, ne na tebe), izigrani smo za hiljadu stvari i uvek otcutimo, kulturno i uctivo.

Sta bi sa periodicnom registracijom?

Mi trazili, oni dali sprdnju nevidjenu i nikom nista, jos mi ispasmo krivi, ne uzimamo a dali nam ljudi posteno.

O tehnickom se prica samo kada svakom ponaosob naidje vreme za reg. u medjuvremenu beremo svako svoju brigu.

 

Apropo slika, citiracu inspektora "slike cuvajte na vise mesta, nemojte na jednom pa da rikne komp i slike nestanu, u tom slucaju smatrajte da ste zatvoreni, necemo da mislimo hoce li neko namerno izbrisati".

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Samo bih dodao jos nesto na komentar u tekstu "tip-top", kao sto na tehnickom ne znaju kako motor izgleda bez opreme isto tako i inspektori u kontroli ne znaju, pogledaju sliku sa teh. i uporede je sa slikom motocikla na netu (sajt proizvodjaca npr).

Svi koji imaju motocikle kupljene u Srbiji nove sa nekom dodatnom opremom treba da nose racun gde je to navedeno i nece imati problem na registraciji, logicno kofere skinuti (XTZ 1200, GS na Deauville i slicnim modelima ostaju jer sa njima izlaze iz fabrike).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Pre neki dan svracala je kontrola kod mene na t.p. Ovi sto su kod nas inspektori su ok ljudi, i ja pitam jednog u vezi traktora, licno moj imt 542, nemam zadnje staklo, polomljeno, svako puca kad se digne plug. On mi covek lepo kaze ma Sale sta mu to staklo znaci za bezbednost progledaj malo kroz prste, nisu to kola. Kazem to mojim kolegama sad, oni kao da je sva vlast njihova, nema sanse kod mene to ne moze da prodje, mora kao nov da bude, sta ako mi dodje kontrola iz Bg.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50
pre 9 minuta, brdy je napisao:

  Kazem to mojim kolegama sad, oni kao da je sva vlast njihova, nema sanse kod mene to ne moze da prodje, mora kao nov da bude, sta ako mi dodje kontrola iz Bg.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 

E to je sistem, mi sami, hoce moja persona JA da to bude kao novo . 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1649 postova
  • Motocikl: /

Cekajte da samo nekom ozbiljnom advokatu vrate motor sa tehnickog... Odmah pada sve na ustavnom sudu!

 

A sta je sa prefarbanim motorima bez nalepnica, oni nisu kao na slici sa neta? I vizirima u boji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 13 sati, brdy je napisao:

nema sanse kod mene to ne moze da prodje,

A moze da prodje dogovor oko podizanja cena?@bdada i @brdy znate da se ovo ne odnosi na vas dvojicu licno jer sam vec vise puta pisao,ali je ovo jos jedan primer kakvi smo.Zasto t.p. u jednom manjem gradu svi zajedno ,nema ih (vas) 800,ne bi zatvorili na jedan-dva dana dovezli jedan motor na liniju i zvali kontrolore da se vidi sta moze a sta ne moze,a ne dopisi pa radi kako mislis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Jel ovo znaci da imamo fore i 1 i 2 aprila,da oteramo na tehnicki .Ja bio danas ,ali ljudi iz Milana koji uvozi kimko ,pogresili su jedan broj u broju sasije ,tako da moram da vracam coc potvrdu za Novi Sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Juce  prosao tehnicki .Iako mi drugar radi .trazi da bude sve fabricki ,sto i jeste na skuteru ,mada vec sada mator /kimko vitaliti iz 2006/,ali u ok stanju.Kratko svetlo nisam imao i to mi je progledao ,ali zanimljivo ,na spoljnom delu retrovizora ,je bila rupa ,oko 3cm ,prilikom pada ,klinaca je nastala i tako je godinama ,stojala ,nju sam morao zatvoriti ,ali malo plastike i pistolj ,i malo spreja izgleda odlicno.Zanimljivo je da su svi tehnicki ,koji rade skutere ,podigli cenu u zadnjih par dana pa je sada svuda 3000.Plus coc potvrda ,1500 ,vec je 4500 otislo ,racunam da ce oko 10 k izneti sve.Sam tehnicki  se brzo zavrsava ,par fotografija i popunjavanje papira.Ujutru u sup pa ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Drugari, pomagajte...

Dakle ovako, imam sprint exactly,na bele table je, e sad treba to registrovati, ali u cemu je caka- motor sam kupio od druga, posto ja nisam tad bio tu on je potpisao ugovor sa mojom tadasnjom devojkom.
Ostao je na belim tablma i tada jer su na tehnickim pregledima i u amss rekli "ma sto bi reg to na zute kad ne mora bvz placate samo..."

I sada imamo situaciju, saobracajna je na njegoovo ime, stara ona papirna, ugovor nemaju ni on ni ona,.bar nisu nasli, mene zanima koga da ja jurim da sa mnom potpise novi ugovor ,odjavi tablice, da bi ja to reg na svoje ime?

Za pocetak ovo, a posle kad ovo resimo da vidim kako da registrujem ovu zver, zbog famozne potvrde do 45km/h i sta znam.sta vec traze ovi strucnjaci




Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Ako je drugar vlasnik onda s njim potpisujes kupoprodajni ugovor. Ako je napravio ugovor s tvojom bivsom devojkom onda morate da nadjete taj ugovor, sigurno je negde zaveden, pa da trazite kopiju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Prvo vijaj potvrdu ili na teh. da ti izvuku iz tvv baze jer ako je moped porez se ne placa, a ugovor sa njim potpisujes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ugovor potpises sa drugarom i overite kod notara. To kosta oko 2.500.

Ukoliko skucajno ne pripadate istoj poreskoj upravi onda umesto kupoprodajnog ugovora napravite ugovor o poklonu. 

Kada to resis onda popunis poresku prijavu i sa odgovorom predas u poresku upravu. Trebalo bi da budes oslobodjen poreza posto je moped. 

Za potvrdu odes na sajt Sprint motorsa i podaljes im mejl, ima tamo kontakt forma, da ti posalju taj coc. Mislim da se to naplacuje oko 1.500 dinara. 

Dodatno ako niste sa iste registracione teritorije potrebno je da prodavac odjavi motor i vrati tablicu. 

 

Kada sve to skupis onda pravac tehnicki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey
Prvo vijaj potvrdu ili na teh. da ti izvuku iz tvv baze jer ako je moped porez se ne placa, a ugovor sa njim potpisujes.
Pretpostavljam da postoji kopija tog ugovora negde u sudu ili gde vec, jel u tom slucaju ako nadjem taj ugovor onda ona treba da mi prepise,ili jednostavnoo mogu sa njim da napravim ugovor o poklonu posto sam iz Ic a drug iz Ca?
Iskreno lakse bi mi bilo sa njim jel ne bih da sw mlatim sa njom a i msm.da bi svakako trazili da onaj na koga je saobracajna vrati tablicu i odjavi skut,??
Da li u amss mogu da izvuku taj podatak za skuter iz tvv baze, jel.oni imaju tu mogucnost?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
3 minutes ago, zolaman03201 said:

Pretpostavljam da postoji kopija tog ugovora negde u sudu ili gde vec, jel u tom slucaju ako nadjem taj ugovor onda ona treba da mi prepise,ili jednostavnoo mogu sa njim da napravim ugovor o poklonu posto sam iz Ic a drug iz Ca?
Iskreno lakse bi mi bilo sa njim jel ne bih da sw mlatim sa njom a i msm.da bi svakako trazili da onaj na koga je saobracajna vrati tablicu i odjavi skut,??
Da li u amss mogu da izvuku taj podatak za skuter iz tvv baze, jel.oni imaju tu mogucnost?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Ako je ugovor napravljen sa devojkom onda samo s njom mozes da napravis drugi ugovor, drugar vise nista ne moze da uradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja