Jump to content

Moto Zajednica

Registracija mopeda od 1. aprila!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 3 minuta, srbac je napisao:

Stariji APN idu na A a noviji na žute

Ako ne prelaze 45kmh po fabičkim specifikacijama i prema potvrdama proizvođača. Ni meni nije jasno to oko APN a. Zar oni nisu po fabričkim specifikacijama na 45 kmh? Ovi na tehničkom mi tvrde da je 48 kmh. *ebo ih propisi i zakon

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Pa cemu sad sluzi AM kategorija? Sta se vozi sa njom, bicikla!? Na kraju ce uvesti novu kategoriju koja ide posle "A" kategorije da bi ljudi vozili ono sto sad voze sa istom. 

@Motorcyclist a ja prošao tehnički sa nosačem kofera bez problema, ali mi na poluzi prednje kočnice fali ona kuglica, lepili su superlepkom kuglicu iz ležaja za slikanje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Na zapadu ima i manja kategorija, moped do 25 na sat...

 

U Franuskoj sa B kategorijum se voze skuteri do 125 ccm , pametni ljudi smanjili guzvu po gradovima.

U Parizu metar sa obe strane puta je bela linija i tu je besplatan  parking za bicikle, motocikle i skutere !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 7 minuta, srbac je napisao:

Do 45 km na sat.

Apn6s ide 45 a Apn 4 i 6 idu 48

Nisam znao sa APN6S, hvala za podatak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
10 minutes ago, lakistrike95 said:

Pa cemu sad sluzi AM kategorija? Sta se vozi sa njom, bicikla!? Na kraju ce uvesti novu kategoriju koja ide posle "A" kategorije da bi ljudi vozili ono sto sad voze sa istom. 

@Motorcyclist a ja prošao tehnički sa nosačem kofera bez problema, ali mi na poluzi prednje kočnice fali ona kuglica, lepili su superlepkom kuglicu iz ležaja za slikanje....

Nisu mi nista rekli za to.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
apn_0-sredjena.jpg
WWW.PERAS.CO.RS

Motor : 2-taktni Broj cilindara : 1 Hlađenje : vazdušno… Detaljnije

Evo ovde ali treba proveriti od koje je godine APN na 45 na sat. Valjda svi posle 2007 su 45 na sat ali nisam siguran.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kako god to ne menja stvar da je protiv zakonito menjati klasifikaciju vozila, u trenutku prve reg. bio je klasifikovan kao moped i takav treba da ostane. 

Ali ovima nije strano menjanje istorije.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: tomos automatik
On 3/11/2019 at 3:12 AM, Jovan Ristic said:

Bio sam pre neki dan do AMSS gde su mi ljubazno objasnili da od 1. aprila svi mopedi moraju ići na redovan tehnički i svake godine da se registruju. Napisao sam tekst o tome koji ću ujutro okačiti. Većina Tomosa će preći na A kategoriju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: tomos automatik

meni su rekli da moram da naavim potvrdu da moj tomos automatik ne prelazi 45 km/h da i potpao pod a1 kateg. zvao sam zvaničnog presdstavnika  tomosa gde su mi rekli da mogu da mi izdaju samo potvrdu da prelazi 45 km i da moram da ga registrujem kao pravi motocikl.. a na zvaničnom tomosovom sajtu piše da model mopeda koji posedujem razvija najviše 45 km/h ... pitam se ko je ovde lud i šta da radim.. trea da polažem za A kategoriju da i vozio moped tautomatik?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Teh. pregledi imaju spisak Tomos programa koji se poklapa sa linkom iznad i zbog toga za njih ne treba potvrda proizvodjaca, uporedi model sa pocice (ispod sedista sa desne strane) ne iz saobracajne sa modelom sa linka i znaces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Tomos A35L

Gledajuci spisak sa linka ja moj A35L 1991 godiste (po saobracajnoj) moram da registrujem na na A1 kategoriju. Ne bi to ni bio problem vec to sto tom automatiku max. brzina je 40 km/h. I sa original auspuhom mereno sa GPS-om jes ta brzina. Inace radjen je za madjarsko trziste i prilagodjen njihovim tadasnjim zakonom. Na plocici ispod sedista nema godine proizvodnje. Trebalo bi jos malo da se ulaze u njega i sad nisam pametan. 

 

IMG_20171016_034021.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 1 minut, pronto je napisao:

E pa fino...

Glancamo Matika, konzerviramo i kačimo na zid.

Sve cenim da će tako biti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nemate A? :)

Razlika je 800 din. u ceni registracije samo meni ruka zadrhti kada treba da upisem vrsta-motocikli, jedno mesto za sedenje, nema migavce ... :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Tomos A35L

Nije problem A kategorija vec osecaj da ga koristim za moped koji ide max 40.  I ne znam kako prolazi na tehnickom bez zmigavca i sa neispravnim kilometarsatom (nije radio sat 25 godina i sad kad sam namestio pinjon, laze nenormalno. U drugu prebacuje na 40 km/h. A nov sat nema ni za leka). Jos ako moram i prvu pomoc da vucem sa sobom.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pa šta drugo.

Ne pada mi na pamet da jurim vlasnika...mislim onog na papiru. Pitanje je, Bože me oprosti, jel' još uvek sa nama. Tržišnu vrednost odavno već nema....a kao lutka. Bukvalno jedan od prvih M modela (A3m). Čovek od koga sam ga uzeo je bio neki direktor i reče mi da je kuplje  na sajmu, kao novitet...te daleke 1980e. Bakar metalik, samo bela slova na rezervoaru TOMOS, Ducati platinsko paljenje, hromirani blatobrani, pak treger i dva retrovizora...ima i mali VDO kilometar sat....na kojem je najoriginalnijih mogućih nešto više od 9000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

@bdada jeste, mala  razlika ali... Koliko košta tehnički? pa nova tabilca?Saobraćajna? Registracija?

 

Za te pare ću da vozim nešto ozbiljnije. Ovo sam  vozio zato što mi je radilo posao, a i uživao sam u njemu. Sad će da stoji za ukras, a planiram da pređem na ozbiljniji motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

 Čitam, gledam, i razmišljam koliko nas sistem, kojeg mi sami činimo, isisava i vredja inteligenciju do srži. 

  ....da se skidaju slideri, barr-ovi, pa da se sve to vraca, dodatna svetla, ima lajsnu, nema lasjnu, pa to silovanje, ide 45,ne ide 49...aoh Bože. 

I kad izadjem, stavim to nazad.

Pa kome bre idu te slike, ko pravi sebi tu kolekciju fotografija iz zabave??? 

Zasto da nemam kofer na slici, zasto mora da bude fabricki? 

Cak i sam motor nema sve delove iz iste fabrike. Loodilo

 

Ne mesam ni politiku, niti bilo koga, ali ovo stvarno počinje da iritira ozbiljno. 

Kako se ne prepisuju normalne neke i logicne stvari nego samo....pa ajd, ne znam kako da nazovem a da ne bude pogrdno. 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja idem krajem aprila na registraciju i ozbiljno sam se naoštrio da dižem galamu. Nisam takav čovek, ali neću da dozvolim da mi neko proglasi motocikl neispravnim zbog Givi kofera, nosača, i crashbarova a na motoru obe glanz nove gume i Brembo kočnice.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja