Jump to content

Moto Zajednica

Registracija mopeda od 1. aprila!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300
2_trajna_registracija_moped.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Od 3. aprila ove godine prestaje da važi trajna registracija za mopede. Nakon tog datuma, svi mopedi moraće da imaju standardnu registraciju i da je obnavljaju svake godine.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Obisao danas par tehnickih kod mene u gradu/Krusevac/ ,i vecina ne radi skutere.Tamo gde rade ,su mi rekli ,da moram obavezno imati potvrdy o brzini ,koju izdaje ili sup ili uvoznik.tako da sam u mom slucaju kontaktirao kimcko ,MIlano Novi Sad,i receno mi je ,da im na mejl posaljem saobracajnu i za par dana stize potvrda koja je 1500 dinara.Cena samog tehnickog je od 1000 do 2500 ili mozete uraditi sve preko agencija ,cena ide do 8k.Dodatnu opremu prvu pomoc ,prsluk na tehnickom ne traze.

Kazi tim momcima, da imas strica u supu, i da ti je on reko, da sad imaju bazu agencije da koriste i da ti izvuku tu potvrdu iz baze, treba im 2 minuta ako su pismeni.

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Ma nije problem ,da izvuki ,ali nemaju taj soc papir ,kako ga nazivaju ,nego samo racun kada je kupljen ,i na njemu tu te podatke ,ali drugar mi kaze posto radi u jednom tehnickom ,da ne moze ta kopija racuna ,nego moram od ovlastenog uvoznika uzeti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
On 12.3.2019. at 8:04, srbac je napisao:

...Juče razgovarao sa nekim dedom, vozi Apna sa žutim tablicama. pitam ga pošto je registracija, a on kaže, nemam pojma pre pet godina sam ga registrovao. On vozi žutu kao da je trajno registrovan :lol3:

To i jeste rešenje...

... baš kao 'braća' grci:

 

On 12.3.2019. at 12:23, doktor je napisao:

Samo me zanima ko/kako/da li registruje gomilu onih raspalih skutera-motorica u Grckoj koji ima svuda i voze se. 

 

On 12.3.2019. at 23:11, srbac je napisao:

...

Traže ... / ... i homologovanu kacigu 

E ovo je biser! Pa jel' njima neko rekao da ne vrše pregled za trke... I ne, ne mislim da ne treba imati homologovanu kacigu već samo znam da tehnički pregled za vozila nema osnov, niti znanje, niti potrebu da ti proverava opremu. Ili možda treba i gaće da pregledaju, pa ko ima braon fleku - nije motor za njega :jee:

 

 

On 13.3.2019. at 23:22, Motorcyclist je napisao:

Pa moze , suludo bi bilo da ne moze ako je jos opremljeniji od A. 

 

Upravo je suština u tome da je ovde mnogo toga suludo i nakaradno zakonski postavljeno... A dok se ne ispravi, trpi marvo dok te šišaju i jebu. Ovde je daaaaavno država prestala da radi za narod, kao što je policija prestala da služi i štiti.

 

Sami sebi smo najveći neprijatelj.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 1 sat, PremieRacing je napisao:

E ovo je biser! Pa jel' njima neko rekao da ne vrše pregled za trke... I ne, ne mislim da ne treba imati homologovanu kacigu već samo znam da tehnički pregled za vozila nema osnov, niti znanje, niti potrebu da ti proverava opremu.

Zanimljivo :stabre:

IMG_20190319_093733.thumb.jpg.7b9974809d96cc0adc65718f54e864d7.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
16020955485c90a3fc7ad84164429170_640x360
WWW.B92.NET

Od 3. aprila prestaje da va�i trajna registracija za mopede. Nakon tog datuma, svi mopedi moraæe da imaju standardnu registraciju i da je obnavljaju svake godine, saznaje sajt...

 

Citam i nerviram se. Najvise me nervira to sto nije moguce nista menjati na motoru. To sto sam ja dugacak/kratak, pa hocu da zamenim korman i komande je isto kao namestiti sediste u kolima. Znaci kako sediste dodje namesteno fabricki, nema diranja. Jbg, ako stomak stiska volan. 

Receno je ovde vise puta da se ovde ne radi o bezbednosti, nego se gleda kako izvuci ljudima pare iz dzepa. Meni je najvise zao sada poljoprivrednika. Onih malih koji imaju nasledjeni matori traktor i njivicu od koje zaradjuju dosta da preklope do sledece godine. Oni koji zive od usluznog oranja, tanjiranja, njakanja. 

Ne mogu opisati kako me ovo sve iznervira. Kada si nemocan da bilo sta promenis, a j#$% te ko savsku kozu. Za tehnicki 5000, a kad sam bio pre par nedelja, nisu ni svetla, zmigavce, nista nisu proverili. Nisu upalili motor. Dva puta kocili zadnjom jer mu leluja motor na valjcima kad probava prednju. Za to 5000. 

 

Uglavnom, da lu cu ja moci da registrujem sada Free-ja? Menjao sam auspuh jer je stari zapusen. Skinute su sve blokade. Imam tablicu sa zvezdom. Nije na mene, ali znam coveka. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Evo ja bio danas da registrujem motor na tehnickom na kojem registrujem sva svoja vozila vec 10 i kusur god, i tamo radi jedan kolega bajker koji je svestan mojih "modifikacija" na motoru. Kod mene je dodat mali vizir napred, lepsi retrovizori, nosac tablice i akrap.

Tu mi je on rekao da tesko da cu moci da prodjem da moram da vratim bas sve u fabricko stanje, i da niko nece da poturi dupe vise za nekoga, na sta sam se ja samo okrenuo i izasao.

Otisao sam na drugi tehnicki i uradio bez problema. Lepo sam rekao ljudima sta se desilo i rekao sam isto sta sam menjao, oni su mi rekli kako mi da znamo koji je originalan deo, a koji fabricki. Osim za akrapa, gde sam dao sertifikat koji se dobije uz njega, mada ljudi ni to nisu gledali.
Kazu da je glupost i da je nemoguce znati koji su jebeni retrovizori fabricki, za nosac tablice je bitno da bude tablica osvetljena istim i da su migavci e8 i uradise za 20min sve.

Jedino sam morao da donesem Certificate of conformity (COC). Ako sam dobro razumeo, motori koji su kupljeni kod nas posle 2014. ne prolaze neku proveru i samo taj papir treba da se donese za motore mladje od 2014. koji su kupljeni novi kod nas. 
Ko nema, ima u supu kad je registrovao motor prvi put, ja naravno uvek kopiram sva dokumenta pre nego sto predam u sup pa sam imao kuci.
Nadam se da ce nekome biti od pomoci nesto od ovoga. o/

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

a ja kupio far od mt03, migavce i retrovizore od er6n,  vizir MRA, auspusi arrow vec na njemu...sve ima homologciju...bas me zanima hoce biti problema...doduse na motoru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
8 hours ago, zlig0r said:

a ja kupio far od mt03, migavce i retrovizore od er6n,  vizir MRA, auspusi arrow vec na njemu...sve ima homologciju...bas me zanima hoce biti problema...doduse na motoru...

Nadji na kojem nece biti problema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
On 19.3.2019. at 9:43, bdada je napisao:

Zanimljivo :stabre:

IMG_20190319_093733.thumb.jpg.7b9974809d96cc0adc65718f54e864d7.jpg

Hvala :takoje: , a ovo je izvod odakle? Pravilnik za tehničke preglede? Nešto čime se rukovodite u radu? Ili neki zakon...?

 

Opet kažem, znam da kaciga treba da bude homologovana i to jeste definisano zakonom, ali da tehnički pregled za motorna vozila može i treba da vrši pregled opreme vozača za vreme tehničkog pregleda samog vozila, to nisam mogao ni da zamislim. Šta ako motor dođe na prikolici? 

Mislio sam da samo policija treba da vrši proveru opreme (čitaj kacige). Imaš/nemaš, jeste ili nije homologovana...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@PremieRacing

Ovo je iz Pravilnika o podeli motornih i prikljucnih vozila u saobracaju na putevima.

V. Clan 114.

Mi se moramo drzati pravilnika o podeli, tj posao teh. pregleda je provera stanja vozila u odnosu na pravilnik.

U pravilniku o vrsenju teh. pregleda stoji provera opreme na vozilu a po gore navedenom pravilniku je navedena oprema. 

Sa druge strane kaciga tj velicina je vezana za vozaca a ako dodje na prikolici ...

Isto kao sto mi vozac mora dati l.k. na uvid da evidentiram a nigde nije navedeno da na t.p. pogledam vozacku dozvolu, tako ispada da na teh. mozes dovesti vozilo bez dozvole (stanje na putu nas ne zanima) ...

Bem li ga vise :neznam:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova

E ovako bio danas u Bacu, tehnicki na kome vec pregledam motor 11 godina, da ne bude da reklamiram nesto- Ferit iz Baca.

 

1. Cena tehnickog za motore- 2100din

2. Pitao sam sta treba da skinem itd:

 

-nosac kofera mora da se skine -slika
 

Spoiler

61lb21e.jpg


- trebao bih skinuti ovu izolirku sto sam lepio gde je plastika pukla pa kaze uradi kao ovo desno sa belom iseci i nalepi posto moramo slikati. Ne moras nista seci ispod izolirke je ista takva bela fluo traka samo razdvojena. Svakako cu sl mesec uzeti neki dvokomponentni lepak i srediti to. Slika (ova levo je izolirka)
 

Spoiler

ogb9bpl.jpg


To je to nije nista spominjao auspuh, zmigavce, retrovizore, kaze ne vidim zasto ne bi prosao. Sa gazdom sam licno pricao. 

Far cu takodje malo uljuditi posto ne stoji najbolje zbog plastike pa cu ga namestiti i to je to. 

Eto toliko od mene ako ste u blizini i njakaju vas kod vas znate gde mozete uraditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Upravo stigao iz saobraćajne policije. Od 3. Aprila će se kažnjavati svi koji nisu registrovani po novom zakonu. To jest, svi mopedi i skuteri do 3. aprila će morati biti registrovani.

 

Ukoliko imate samo položenu AM kategoriju (potvrdu), a vozite APN (koji se po novom zakonu registruje na A kategoriju) pisaće se prekršajna prijava i za to da ste vozili bez položene odgovoarajuće dozvole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Hoće neko da kupi APN4 sa mašinom od T15? Sređen ko bonbona? Registrovan još 8 dana :D 

 

DSC04323.thumb.JPG.780b51e7324002747d26bc1256fe6ba1.JPG

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja