Jump to content

Moto Zajednica

Registracija mopeda od 1. aprila!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre sat vremena, Henri Kinaski je napisao:

Premda se ovde provlači priča da će trajna registracija (bela tablica) prestati da važi (što je trenutno slučaj samo prilikom izmene podataka u saobraćajnoj), i ja bih link do nekog kredibilnog izvora?

 

1. april se otprilike poklapa sa godišnjicom stupanja na snagu zakona o izmenama i dopunama ZOBS-a ("Sl. glasnik RS", br. 24/2018). Je l nam nešto promaklo tu?

Član 351

Rešenja kojima se privredna društva za vršenje tehničkog pregleda ovlašćuju prestaju da važe nakon isteka jedne godine od stupanja na snagu podzakonskog akta kojim će biti uređeno pitanje vršenja tehničkih pregleda na osnovu ovog zakona.

 

Rešenja kojima se utvrđuje ispunjenost uslova za rad centara za obuku vozača prestaju da važe nakon isteka jedne godine od stupanja na snagu podzakonskih akata kojim će biti uređeno pitanje osposobljavanja na osnovu ovog zakona.

 

Rešenja o ovlašćenju za ispitivanje vozila važe do isteka jedne godine od uspostavljanja uslova za funkcionisanje i obavljanje poslova Agencije iz člana 9. stav 2. ovog zakona.

Postojeće vozačke dozvole važe do isteka roka važenja naznačenog u vozačkoj dozvoli, a najkasnije do pet godina od stupanja na snagu ovog zakona.

 

Postojeće potvrde o poznavanju saobraćajnih propisa prestaju da važe nakon isteka jedne godine od stupanja na snagu podzakonskog akta kojim će biti uređeno pitanje izdavanja vozačkih dozvola.

Postojeće dozvole za vozače traktora prestaju da važe nakon isteka jedne godine od stupanja na snagu podzakonskog akta kojim će biti uređeno pitanje izdavanja vozačkih dozvola.

 

Postojeće saobraćajne dozvole, odnosno potvrde o privremenoj registraciji vozila, odnosno potvrde o registraciji traktora koji je namenjen za radove van poljoprivrede i priključnog vozila koje vuče ovaj traktor, važe do isteka roka važenja naznačenog u saobraćajnoj dozvoli, odnosno potvrdi.

 

Potvrde o registraciji vozila na motorni pogon izdate za radnu mašinu, motokultivator, bicikl sa motorom i potvrda o registraciji traktora namenjenog za obavljanje poljoprivrednih radova i priključno vozilo koje vuče ovaj traktor, prestaju da važe nakon isteka jedne godine od stupanja na snagu podzakonskog akta kojim će biti uređeno pitanje vršenja tehničkih pregleda na osnovu ovog zakona.

 

Kandidat za vozača, koji je do dana stupanja na snagu podzakonskih akata kojima se uređuje pitanje osposobljavanja za vozače, završio obuku za upravljanje vozilima određenih kategorija, može pristupiti polaganju vozačkog ispita za tu kategoriju vozila, nakon što obavi dodatnu teorijsku i praktičnu obuku u trajanju od po najmanje tri časa, na način propisan odredbama čl. 232–237. ovog zakona, uz uslov da ispunjava starosne uslove za dobijanje vozačke dozvole iz člana 180.ovog zakona.

 

Kandidat za vozača, koji je do dana stupanja na snagu podzakonskih akata kojima se uređuje pitanje osposobljavanja za vozače, započeo, a nije završio obuku za upravljanje vozilima određene kategorije, može, ukoliko završi započetu obuku u naredna tri meseca i obavi dodatnu teorijsku i praktičnu obuku u trajanju od po najmanje tri časa, pristupiti polaganju vozačkog ispita za tu kategoriju, na način propisan odredbama čl. 232–237. ovog zakona, uz uslov da ispunjava starosne uslove za dobijanje vozačke dozvole iz člana 180. ovog zakona.

Kandidat za vozača, koji je do dana stupanja na snagu podzakonskih akata kojima se uređuje pitanje

osposobljavanja za vozače, položio teorijski deo ispita za određenu kategoriju vozila, može pristupiti polaganju praktičnog dela ispita za tu kategoriju, u roku od 12 meseci od dana polaganja teorijskog dela ispita, ukoliko obavi dodatnu teorijsku i praktičnu obuku u trajanju od po najmanje tri časa, na način propisan odredbama čl. 232–237. ovog zakona, uz uslov da ispunjava starosne uslove za dobijanje vozačke dozvole iz člana 180. ovog zakona. Ovi kandidati za vozača nisu u obavezi da polažu ispit iz prve pomoći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Sutra idem i do saobraćajne polciije, da popričam sa njima. Da vidim šta oni kažu na ovu temu pa javljam šta su rekli

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

u principu prestaju da važe saobraćajne i zbog toga je cela frka. Mora da se ide na ponovnu registraciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nije meni problem sto treba da se registruje i plati osiguranje. To sve stoji. Ja opet imam drugi problem. Imam saobracajnu i zivog vlasnika,ali ne mogu da odjavim jer u supu ne mogu u arhivi da nadju dosije od mog Tomosa. Bez toga ne mogu da ga ubace u sistem,a ako nije u sistemu ,ne mogu da ga registrujem na sebe u drugoj opstini. Predlog jei da stari vlasnik odradi tehnicki,registruje na sebe,pa onda da radimo prevod. A ja opet motor drzim u kutijama,necu da sklapam dok ne sredim papire. Zacarani krug...

Ako ne budem mogao da registrujem napravicu apn kros za zezanje po njivama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre sat vremena, stari roker je napisao:

Nije meni problem sto treba da se registruje i plati osiguranje. To sve stoji. Ja opet imam drugi problem. Imam saobracajnu i zivog vlasnika,ali ne mogu da odjavim jer u supu ne mogu u arhivi da nadju dosije od mog Tomosa. Bez toga ne mogu da ga ubace u sistem,a ako nije u sistemu ,ne mogu da ga registrujem na sebe u drugoj opstini. Predlog jei da stari vlasnik odradi tehnicki,registruje na sebe,pa onda da radimo prevod. A ja opet motor drzim u kutijama,necu da sklapam dok ne sredim papire. Zacarani krug...

Ako ne budem mogao da registrujem napravicu apn kros za zezanje po njivama...

Potpuno te razumem, ja mog APN4 sredio do detalja sa sve mašinom od T15Sl, nije poblem što moram da ga registrujem, već što ne znam ni da li je vlasnik živ 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Tomos A35L

Mala ispravka: prethodni deo je iz zakona iz 2009-te. Ovo je deo iz 2018 godine:

 

Član 351

Rešenja kojima se privredna društva za vršenje tehničkog pregleda ovlašćuju prestaju da važe nakon isteka tri godine od početka primene podzakonskog akta kojim će biti uređeno pitanje vršenja tehničkih pregleda na osnovu ovog zakona.

Privredna društva koja su podnela zahtev za dobijanje rešenja o ovlašćenju za vršenje tehničkog pregleda vozila do isteka roka iz stava 1. ovog člana, mogu da nastave vršenje tehničkog pregleda na osnovu rešenja kojim su ovlašćeni da vrše tehnički pregled do roka iz stava 1. ovog člana, do okončanja upravnog postupka za dobijanje ovlašćenja za vršenje tehničkog pregleda, a najkasnije šest meseci od isteka roka iz stava 1. ovog člana.

Rešenja kojima se utvrđuje ispunjenost uslova za rad centara za obuku vozača prestaju da važe nakon isteka jedne godine od stupanja na snagu podzakonskih akata kojim će biti uređeno pitanje osposobljavanja na osnovu ovog zakona.

Rešenja o ovlašćenju za ispitivanje vozila važe do isteka jedne godine od uspostavljanja uslova za funkcionisanje i obavljanje poslova Agencije iz člana 9. stav 2. ovog zakona.

Postojeće vozačke dozvole važe do isteka roka važenja naznačenog u vozačkoj dozvoli, a najkasnije do osam godina od stupanja na snagu ovog zakona.

Postojeće potvrde o poznavanju saobraćajnih propisa prestaju da važe nakon isteka jedne godine od stupanja na snagu podzakonskog akta kojim će biti uređeno pitanje izdavanja vozačkih dozvola.

Postojeće dozvole za vozače traktora prestaju da važe nakon isteka jedne godine od stupanja na snagu podzakonskog akta kojim će biti uređeno pitanje izdavanja vozačkih dozvola.

Postojeće saobraćajne dozvole, odnosno potvrde o privremenoj registraciji vozila, odnosno potvrde o registraciji traktora koji je namenjen za radove van poljoprivrede i priključnog vozila koje vuče ovaj traktor, važe do isteka roka važenja naznačenog u saobraćajnoj dozvoli, odnosno potvrdi.

Potvrde o registraciji vozila na motorni pogon izdate za radnu mašinu, motokultivator, bicikl sa motorom i potvrda o registraciji traktora namenjenog za obavljanje poljoprivrednih radova i priključno vozilo koje vuče ovaj traktor, prestaju da važe nakon isteka jedne godine od stupanja na snagu ovog zakona.

Kandidat za vozača, koji je do dana stupanja na snagu podzakonskih akata kojima se uređuje pitanje osposobljavanja za vozače, završio obuku za upravljanje vozilima određenih kategorija, može pristupiti polaganju vozačkog ispita za tu kategoriju vozila, nakon što obavi dodatnu teorijsku i praktičnu obuku u trajanju od po najmanje tri časa, na način propisan odredbama čl. 232-237. ovog zakona, uz uslov da ispunjava starosne uslove za dobijanje vozačke dozvole iz člana 180. ovog zakona.

Kandidat za vozača, koji je do dana stupanja na snagu podzakonskih akata kojima se uređuje pitanje osposobljavanja za vozače, započeo, a nije završio obuku za upravljanje vozilima određene kategorije, može, ukoliko završi započetu obuku u naredna tri meseca i obavi dodatnu teorijsku i praktičnu obuku u trajanju od po najmanje tri časa, pristupiti polaganju vozačkog ispita za tu kategoriju, na način propisan odredbama čl. 232-237. ovog zakona, uz uslov da ispunjava starosne uslove za dobijanje vozačke dozvole iz člana 180. ovog zakona.

Kandidat za vozača, koji je do dana stupanja na snagu podzakonskih akata kojima se uređuje pitanje osposobljavanja za vozače, položio teorijski deo ispita za određenu kategoriju vozila, može pristupiti polaganju praktičnog dela ispita za tu kategoriju, u roku od 12 meseci od dana polaganja teorijskog dela ispita, ukoliko obavi dodatnu teorijsku i praktičnu obuku u trajanju od po najmanje tri časa, na način propisan odredbama čl. 232-237. ovog zakona, uz uslov da ispunjava starosne uslove za dobijanje vozačke dozvole iz člana 180. ovog zakona. Ovi kandidati za vozača nisu u obavezi da polažu ispit iz prve pomoći.

 

Celi zakon možete pročitati na: 

propisi.jpg
WWW.PARAGRAF.RS

Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima ("Sl. glasnik RS", br. 41/2009, 53/2010, 101/2011, 32/2013 - odluka US, 55/2014, 96/2015 - dr. zakon, 9/2016 - odluka US, 24/2018, 41/2018...

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Bice ovde mnogo problema.

Dosta skutera od 125ccm je registrovano na bele/zute tablice.

Kako ce se to sada resavati,pod koju kategoriju spadati?

Za neke prozivodjace je moguce izvaditi potvrdu i max. brzini.

Tipa Runner,Aerox itd...

Sta ce biti sa onima koji ne mogu dobiti potvrdu a do sad su normalno registrovani?

Bice tu jos izmena i dopuna jer se najvise muljalo sa skuterima bas zbog trajne registracije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 18 minuta, M a R k o je napisao:

Bice ovde mnogo problema.

Dosta skutera od 125ccm je registrovano na bele/zute tablice.

Kako ce se to sada resavati,pod koju kategoriju spadati?

Za neke prozivodjace je moguce izvaditi potvrdu i max. brzini.

Tipa Runner,Aerox itd...

Sta ce biti sa onima koji ne mogu dobiti potvrdu a do sad su normalno registrovani?

Bice tu jos izmena i dopuna jer se najvise muljalo sa skuterima bas zbog trajne registracije

Mislim da će se njima vršiti provera max brzine na tehničkom pregledu. Izgleda da ću i ja morati da idem opet do AMSS da uradim dopunu teksta :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 3 sati, Jovan Ristic je napisao:

Potvrde o registraciji vozila na motorni pogon izdate za radnu mašinu, motokultivator, bicikl sa motorom i potvrda o registraciji traktora namenjenog za obavljanje poljoprivrednih radova i priključno vozilo koje vuče ovaj traktor, prestaju da važe nakon isteka jedne godine od stupanja na snagu podzakonskog akta kojim će biti uređeno pitanje vršenja tehničkih pregleda na osnovu ovog zakona.

  Ovo mi je poznato, i na osnovu ovog se nisu morali registrovati mopedi - bicikli sa pomoćnim motorom jer nije bio dodat taj " podzakonski akt " .  Zato su se i dalje vozili. Sad u ovom zakonu od 2018 se to ne pominje. Da li je taj " podzakonski akt donet ili ovaj novi zakon to rešava ?  Mislim da li su doneli taj akt o vršenju tehničkih pregleda za mopede, jer se to u novom zakonu ne pominje ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 38 minuta, drumskalisica je napisao:

  Ovo mi je poznato, i na osnovu ovog se nisu morali registrovati mopedi - bicikli sa pomoćnim motorom jer nije bio dodat taj " podzakonski akt " .  Zato su se i dalje vozili. Sad u ovom zakonu od 2018 se to ne pominje. Da li je taj " podzakonski akt donet ili ovaj novi zakon to rešava ?  Mislim da li su doneli taj akt o vršenju tehničkih pregleda za mopede, jer se to u novom zakonu ne pominje ?

Koliko sam shvatio donet je i stupa na snagu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

U čemu je problem da se APN registruje na A kategoriju?

jedino ako neko nema A kategoriju.

Reg Apn a na A je 1913 din bez tehničkog.

Moguće je da je jeftinije na A nego na žutim tablicama.

 Juče razgovarao sa nekim dedom, vozi Apna sa žutim tablicama. pitam ga pošto je registracija, a on kaže, nemam pojma pre pet godina sam ga registrovao. On vozi žutu kao da je trajno registrovan :lol3:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Svaki skuter ako je mladji od 2000 god moze da se izvadi izvod iz baze. Ja sam bas danas imao jedan skuter covek ne moze da izvadi potvrdu nigde jer za tu marku Generic niko ne moze da mu izda.
Preko baze sam mu nasao za 2 minuta.57e6c4438394361b309b2682561cfc6f.jpg

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Samo me zanima ko/kako/da li registruje gomilu onih raspalih skutera-motorica u Grckoj koji ima svuda i voze se. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Samo me zanima ko/kako/da li registruje gomilu onih raspalih skutera-motorica u Grckoj koji ima svuda i voze se. 
Grcka nije sredjena zemlja ko Srbistan.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 2 sati, brdy je napisao:

Svaki skuter ako je mladji od 2000 god moze da se izvadi izvod iz baze. Ja sam bas danas imao jedan skuter covek ne moze da izvadi potvrdu nigde jer za tu marku Generic niko ne moze da mu izda.
Preko baze sam mu nasao za 2 minuta.57e6c4438394361b309b2682561cfc6f.jpg

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 

u novom sadu nikakve potvrde o brzine ne priznaju već jedno4 godine nego samo coc i to za svaki moped pojedinačno a ne za model uopšte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Malo pre sam bio na tehnickom da pitam posto je registracija za skuter posto planiram kupovinu jednog. Sama polisa i takse nisu skupe malo preko 2.000 rsd ali tehnicki kosta isto kao i za auto 4.800 rsd, malo besmisleno ali kako je tako je. Registacija mopeda znaci 50eur godisnje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 3 sati, pronto je napisao:

Kome se obratiti za COC za Tomosa T12 i 1971?

MUP je svim teh. prosledio spisak max. brzine Tomos programa, netreba ti tj c.o.c. i ne postoji za stara vozila.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
pre 24 minuta, lemy je napisao:

Malo pre sam bio na tehnickom da pitam posto je registracija za skuter posto planiram kupovinu jednog. Sama polisa i takse nisu skupe malo preko 2.000 rsd ali tehnicki kosta isto kao i za auto 4.800 rsd, malo besmisleno ali kako je tako je. Registacija mopeda znaci 50eur godisnje

autorad  motocikl 2500, autotehnima moped i motocikl po 2500

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Pa ja bas bio u autorad, i onaj lik ispred kaze 4.800. Ja ga ponovo pitam jeli to isto kao i za auto, posto sam kod njih registrovao pre 10ak dana, in kaze jeste... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300
20 hours ago, Jovan Ristic said:

Sutra idem i do saobraćajne polciije, da popričam sa njima. Da vidim šta oni kažu na ovu temu pa javljam šta su rekli

Tema je vruca, javljaj sta si saznao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
pre 49 minuta, lemy je napisao:

Malo pre sam bio na tehnickom da pitam posto je registracija za skuter posto planiram kupovinu jednog. Sama polisa i takse nisu skupe malo preko 2.000 rsd ali tehnicki kosta isto kao i za auto 4.800 rsd, malo besmisleno ali kako je tako je. Registacija mopeda znaci 50eur godisnje

Tehnički možeš da uradiš bilo gde u Srbiji. Nađi gde je jeftinije a da ti nije daleko zbog troškova.

Konkretno, kod mene u Jagodini je 4,500 din za motor, a u Ćupriji, 8km udaljenoj je 2,000. Nije teško pogoditi gde idem sada u subotu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 44 minuta, umpahpah je napisao:

Tema je vruca, javljaj sta si saznao

Nisam ništa uradio u policiji, jedan od starešina sa kojim sam treba da razgovaram je bio na terenu. Sutra idem opet pa javljam šta sam uradio :) 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Meni nije jasan jedan detalj.

Kako i na osnovu čega očekuju fabričko stanje? Šta pod tim TAČNO podrazumevaju?

I da li će to važiti i za ostale dvotočkaše sa motornim pogonom?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Tehnićki za Fazer 1000  2000din Kiler auto Zemun !

 

Traže Prvu pomoć za motocikle Tip A, fluorescentni prsluk, i homologovanu kacigu 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja