Jump to content

Moto Zajednica

Low cost skuter za grad i lokal, izbor i preporuka

Recommended Posts

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ja sam jet- ovku kupio samo iz razloga što mi je prijatnija za grad u lokal. Za te novce sam mogao da kupim i pristojnu full face, nije novac bio presudan, ali za ono za šta mi je skuter namenjen nekako mi je jet kaciga praktičnija.
Nije mi bezbednost nebitna, zato sam birao duboku, sa homologacijom i "skuplju". Realno, mogao sam kupiti i neku za 5000, takodje novu, ali se pri nošenju oseća da je značajno neudobnija, ne leže uz lice (uz obraze konkretno) i ima plići vizir. Jednostavno mi nije odgovarala.
Kod izbora kacige meni lično je bitan subjektivni osećaj komfora i bezbednosti koji ista pruža.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Evo primera - dok sam tražio model jer kacige za sebe, probao sam nekoliko modela i izvedbi.

Jet retro modeli bez vizira mi ne pašu i ne odgovaraju nikako.
Plitki jer modeli su mi nekako otvorene i imam utisak kao da mi stoje na vrh glave. Jednostavno mi fali onaj deo koji naleže na obraze, donju vilicu i pozadi prilazi do vrata. Takodje vizir poriva celo lice do ispod brade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Da, da napomenem, ne pišem sada ovo da BiH sebe opravdao pred sobom ili nametnuo svoje mišljenje drugima, već da neko ko je početnik i naleti na temu, ne pomisli kako je jedno sranje za izvlačenje para raji a drugo vrh zaštita.

Onaj ko kupuje treba da zna za šta mu treba i time vodjen da kupi nešto u čemu će voziti bez grča i teških misli u glavi.

Sama vožnja dvotočkaša je neki vid opasnosti, to već i ptičice znaju, ali ipak nas puno vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

jet je udobnija, bolje luftira, full je sigurnija za nedaj boze. I ja trenutno koristim jet sa vizirom, ali svojevremeno Nolan full mi je spasao glavu. Udarac je bio u potiljak, tu bi i ovaj jet radio posao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Nisam ga puno vozio, ne stiže se. Ona jedna vožnja do Goča i nazad i malo tu po gradu. Super je. Za vikend ću da mu odradim servis i štelovanje karburatora, jer je ulje prezimilo u njemu...

Šteta samo što tokovi nisu malo veći. Ali, da ne zanovetam, jel da :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beogad
  • Motocikl: Trenutno ništa

U istoj sam situaciji kao što si ti bio i dosta mi je značila ova tema :)Kakvi su ti utisci posle par meseci vožnje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u potrazi

Kako pre nisam naleteo na temu? Baš ono što meni treba.
Kako sam video kako su popularni Piaggio Liberty i još popularniji Piaggio Beverly. Iznad 1000e ono što mene zanima. Treba li na nešto da obratim posebno pažnju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Ne znam šta pametno reći.
Ja sam uzeo u novembru liberty 125, čovek ga po mraku izgurao iz šupe, motor pun prašine kao da nije vožen 3 g, stavili mu akumulator, sipao svežeg goriva malo verglao, sastavio, provozao se krug i spakovao ga u gepek.
Prešao sam 3000 km samo sam ulje zamenio, ni ključ za svećice ne nosim...
Ide za sve pare

Послато са уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

gledaj sve od papira,brojeva pa do originalnog izgleda.Inace liberty i beverly su dosta razliciti skuteri,zavisi sta ti vise lezi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Ja sam te brojeve zaboravio pregledati , došao kući, i u sred noći se trgnem jeeebo.... Nisam brojeve pregledao .
Sutra ujutro internet da vidim gde su i bože pomozi u garažu. Graška znoja na čelu i posle pregleda pao kamen sa glave, sve ok...

Послато са уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic
Pre 19 sati, celawi je napisao:

U istoj sam situaciji kao što si ti bio i dosta mi je značila ova tema :)Kakvi su ti utisci posle par meseci vožnje?

Mogu slobodno da kažem da sam zadovoljan - vozim se :-)

Uradio sam odmah servis, pretresao mašinu i to je to. 

Pošto sam visok 190 smetala mi je visina fabričkog vizira pa sam kupio wind deflector sa Alija. Sada je vožnja značajno prijatnije, nema buke od strujanja vazduha oko kacige. 

Što se samog modela tiče, mislim da za ove novce nisam mogao bolje da izaberem. Četvorotaktna Hondina mašina od 250 ccm troši oko 3 litra, dovoljno je snažna da se ne ustručavam da izadjem na magistrali put a gabariti su taman toliki da se po gradu provlačim bez ikakvih problema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Često sam vozio relacije Kraljevo - Kragujevac, Kraljevo - Gornji Milanovac, Kraljevo - V. Banja (oko 50 km u jednom smeru) bez ikakvih problema. Putna brzina mi se kretala izmedju 50 i 110 km/h. 

Obzirom da se radi o niskoturažnoj mašini, najlepše se vozi do nekih 90km/h i mašina mirno radi. 

Ono na šta treba da obratiš pažnju kod Honde Foresight, pored stvari koje su uobičajene za svaki skuter, jeste karburator. Vremenom znaju da se prošire ležišta iglice leptira i/ili plovka pa da zeza. Polovni se teško nalaze i koštaju od 40 do 80€, kako kome dodje da te zalomi. 

A ja nisam našao majstora koji bi pristao da proba da to zalije pa razbuši ponovo na fabričke mere... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Eto, to je par osnovnih stvari, na brzinu. Pisao sam iskustva i u temi Honda Foresight 250, u podforumu MAXISKUTERI, pa pogledaj ako te zanima baš ovaj model. 

Da sam imao duplo više para verovatno bih se odlučio Z Piaggio X9 sa agregatom od 250ccm. Ali nisam jer je ideja bila da za što manje novca uzmem nešto što će mi zameniti auto na relacijama do 50 - 100 km i biti jednako upotrebljivo po gradu, a da ne troši kao taj auto kojeg menja. Nisam odstupao od zadatih kriterijuma i mislim da je vredelo. 

Najteže od svega mi je bilo da se naviknem na mali prečnik točkova :-/

Svakoj krivini sam prilazio ko pi*kica. 

Do sada sam prešao oko 2000 km ali još uvek nisam skroooz opušten. 

 

Eto, ako te još nešto zanima slobodno pitaj, rado ću pomoći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u potrazi

Na dosta mesta se pominje "karburator" u smislu da nije najsjajnija kupovina. Zastareo ili podrška sa delovima polako prestaje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Kod karburatora se desava da se izliže ležište osovinice leptira, usled eksploatacije, pa se javi blago prelivanje istog.
Majstori kažu da se to ne popravlja već mora da se kupi dobar karburator.
Sad, dal je tako ili se ne splati razbusivati i sredjivati lično ne znam jer nisam imao taj karb u rukama.

Sve ostalo je OK.

Послато са SM-A530F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6709 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Leptir reguliše protok smeše vazduha i benzina. Kada je osovina potrošena, leptir blago vibrira i manifestuje se varijacijama obrtaja. Ako preliva, to je defekt loše podešenosti plovka ili potrošenosti igle koja zatvara.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Tako je Alekre, iglica plovka i ležište iste takodje.

Verovatno je problem u samom materijalu karba. Hvala na ispravci

 

Послато са SM-A530F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja