Jump to content

Moto Zajednica

Low cost skuter za grad i lokal, izbor i preporuka

Recommended Posts

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Zdravo drugari. Nešto mi se mota po glavi da za predstojeću sezonu uzmem neki skuter od 125 ili 150 ccm, da imam za po gradu i lokalu.

 

Uslovi su:

125ccm minimum,

Da točkovi nisu kao za dečija kolica,

Da u nabavci nije skuplji od 500€,

Da ne troši ko Afrika :-)

Da održavanje nije skupo,

Da je provereno pouzdan.

 

Znači treba mi relativno jeftin i izdržljiv skuter, pouzdan i proveren. Nije mi bitno "koliko može da razvije", bitno mi je da ne palim auto za svaku glupost.

 

Malo sam razgledao oglase u mom okruženju i zapadoše mi za oko Keway Outlook 150, onda onaj Kinez koji se pojavljuje pod nekoliko imena (Yamasaki 125, Orion Cupidon, Jonway,...), Sym Euro MX125,...

 

Dalje ne znam ni sam...

 

Video sam da je cenjeni Djunta posedovao i terao jednog Outlook-a od nule...

 

Dajte neke predloge i sugestije, lična iskustva.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Kymco ili Sym.......

Imam Kymco S200 People , trošimo ga svi redom ko seosku kurvu, plastika samo što ne rđa,zašto ima gas ručicu mi nije jasno, jer bi komotno mogao staviti prekidač ON/OFF, od jutranjeg paljenja pa do gašenja naveče, bez obzira vruč ili hladan to se tera do maksimuma. Istina da od amortizacije nema ni A, Delovi su ranga "đabulesku" i koštaju desetinu cene od delova ostalih proizvođača. A i troši manje od Afrike..........;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Kymco ili Sym.......
Imam Kymco S200 People , trošimo ga svi redom ko seosku kurvu, plastika samo što ne rđa,zašto ima gas ručicu mi nije jasno, jer bi komotno mogao staviti prekidač ON/OFF, od jutranjeg paljenja pa do gašenja naveče, bez obzira vruč ili hladan to se tera do maksimuma. Istina da od amortizacije nema ni A, Delovi su ranga "đabulesku" i koštaju desetinu cene od delova ostalih proizvođača. A i troši manje od Afrike..........
Kymco је можда на врху листе.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Kymco je deff. na vrhu liste sa odnosom kvalitet/uložen novac.

 

Agility 125 je dobar predlog, ali mislim da ne mož' da se nađe za te novce... Agility 50 4 takta i da ne misliš ni o čemu... Čak i gorivo zaboraviš da treba da se sipa.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Kymco tesko za te pare čak i 50ccm. Ja isto gledam nesto tako ali do 50 ccm zbog zene da moze i ona da ga ganja.  Pored toga 50 ccm 4t ide jako lose, to moze samo po ravnom, 2t je ipak malo bolje ali to onda trosi kao Afrika :) 

 

Svakako prepporucijem 125 ccm i po meni Liberty tu nema konkurenciju. Za te pare ili to ili kinez. Jeste verovato malo stariji ali ako je trajao 10-15 godina izdrzace valjda jos koju :)Sve ostalo koliko sam gledao je novije i dosta skuplje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

:-)

*ebete vi mene braćo, kolko vidim... :-D

Znam da je Liberty best bay ali za 500€ nema, bar trenutno nema.
Najjeftiniji na oglasima je neki od 650€ i to sumnjivog morala (vrv jahao konje stigao).

E sad, teoriju sam razradio, prosta je, imam toliko, za te pare vidimo i samo šta može, neke sam i naveo u prvom postu. Ja bih sad voleo da čujem konkretnu spiku ili za pomenute modele ili me prosvetlite nekim nepomenutim.

Ali bez odstupanja od kriterijuma iz prvog posta, da se ne rasplinjavamo :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
:-)

*ebete vi mene braćo, kolko vidim... :-D

Znam da je Liberty best bay ali za 500€ nema, bar trenutno nema.
Najjeftiniji na oglasima je neki od 650€ i to sumnjivog morala (vrv jahao konje stigao).

E sad, teoriju sam razradio, prosta je, imam toliko, za te pare vidimo i samo šta može, neke sam i naveo u prvom postu. Ja bih sad voleo da čujem konkretnu spiku ili za pomenute modele ili me prosvetlite nekim nepomenutim.

Ali bez odstupanja od kriterijuma iz prvog posta, da se ne rasplinjavamo :-)
Кимко Агилити 50 4Т иде одлично само треба да се промени електроника и иде ко лудо.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Исто у обзир долази и неки Баотијан или Лифан, то су врло поштоване и солидно направљене машине. Са дужним поштовањем има да проџеш много километара.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic
Кимко Агилити 50 4Т иде одлично само треба да се промени електроника и иде ко лудо.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

50 ccm sa 4 takta bi me brzo smorilo. Navikao sam na reakciju na gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic
Исто у обзир долази и неки Баотијан или Лифан, то су врло поштоване и солидно направљене машине. Са дужним поштовањем има да проџеш много километара.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk


Neki konkretan predlog za ove dve firme? Nesam školuvala pa su mi nepoznati... :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic
Honda pantheon 125-150
Hvala Niko, Pantheon 125ccm mi je veliki potrošač (cvaja). Imao sam ga davno, znao da posrče 5-6 l bez blama. To mi je sada puno za ovu kategoriju. Zato sam naveo da ne troši ko Afrika, neću da mi prdavac od skutera troši ko enduro, onda gubi svrhu :-)

Za 150ccm ne znam
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
50 ccm sa 4 takta bi me brzo smorilo. Navikao sam na reakciju na gas.
Имаш ту могучности за игру, 80ка па чак и 100ка, спортски варијатор(Тop Racing), Powerlink кајш и још неких ситница, има да полуди:)

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ја моментално возакам Баотијана 50 4Т(80ка са главом, варијатор, кајш, друга главна опруга задњег склопа и промењене опруге на ламели, карбуратор од 125ице и спортски ауспух) = 75км/ч. Ламели направљена корекција на дребонгу да кад отвори, цела пакна приања на зиду звона и старт је ДВОТАКТНИ. Кинез има потенцијала само треба знати шта, а делови су џаба.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic
Ја моментално возакам Баотијана 50 4Т(80ка са главом, варијатор, кајш, друга главна опруга задњег склопа и промењене опруге на ламели, карбуратор од 125ице и спортски ауспух) = 75км/ч. Ламели направљена корекција на дребонгу да кад отвори, цела пакна приања на зиду звона и старт је ДВОТАКТНИ. Кинез има потенцијала само треба знати шта, а делови су џаба.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk


To mi zvuči mnogo komplikovano da se igram. Treba mi nešto da samo sednem i teram :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic
pre 12 minuta, Krokodilo je napisao:

..... за 500€ не знам који да ти савет дам.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

Pa već si mi pomogao dovoljno, iz neznanja sam zaobilazio Boatian i Lifan.

 

Sada ću malo da im posvetim pažnju, samo ću tražiti opciju sa 125ccm i više. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Мој сам скутерчич купио за 300€(све пластике здраве само фарба бледа и пун огреботина) али машина у одличном стању и: клип, цилиндар 80 и дихтунге 30€, глава за 80/100 кубика 20€, варијатор спортски 35€, кајш 15€, и опруге 15€, Радна рука мојаdefault_0a-smiley.gif

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

и ја живим у стану али имам сервис за моторцикле тако да није проблем. Ретко која од многих машина које сам променио су остала у стандардно стање, тако и ово Баотијанче.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja