Jump to content

Moto Zajednica

A2 i odnos snage i mase

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Sa A2 kategorijom mogu da vozim motor do 35 kw i čiji odnos snage i mase ne prelazi 0.2 kW / kg. Šta znači u praksi ovaj odnos? Da težina motora mora biti maksimalno 5 puta teža nego snaga motora ili minimalno 5 puta teža pod uslovom da je snaga do 35 kW? Kako da budem siguran kad kupujem motor da spada u A2 kategoriju?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Mislim da je u pitanju maksimalna masa u odnosu na snagu,tako da motor ne sme biti teži od 175kg.ako ima 35kw. Tako bar piše u kategoriji A2,da je u pitanju maksimalan odnos,a ne minimalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Još nisam video u saobraćajnoj težnu koja odgovara onoj pravoj deklerisanoj. Ovi naši pišu ko zna šta :lol3:

Za XT600k mi piše 238kg :oda2:, odnos 1,2, vodi se na 30kw

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
3 hours ago, Miki VA said:

Mislim da je u pitanju maksimalna masa u odnosu na snagu,tako da motor ne sme biti teži od 175kg.ako ima 35kw. Tako bar piše u kategoriji A2,da je u pitanju maksimalan odnos,a ne minimalan.

Masa je u odnosu mase i snage obrnuto propocionalna tom odnosu. Veća masa - manji odnos i obrnuto.

 

Postavi par jednačina sa masom od 150kg, 175kg i 200kg na primeru motora sa snagom 35kW. Videćeš da se odnos kreće od 0,23kW/kg za motor mase 150kg, preko 0,2kW/kg za motor mase 175kg do 0,175kW/kg za motor mase 200kg.

 

Dakle, motor snage 35kW mora imati minimum 175kg da bi bio kategorisan kao A2, ne maksimum.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Jasno mi je to,samo mi nikako nema logike da se traži veća težina vozila. Zar nije lakše voziti lakši motor od težeg,pogotovu što su u pitanju početničke kategorije? To su većinom deca koja tek počinju da voze,mislim da bi bilo bolje i lakše da savladaju lakši motor nego teži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja