Jump to content

Moto Zajednica

Komentatori 2019

Recommended Posts

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
Jos da je Strajnic komentarisao mec, pa da to sto si napisao ima smisla.
Dvojica su sinoc komentarisala, a ovaj kog pljujes nije medju njima  


Vodio je emisiju na onaj svoj stari ofucani i vec prekoglave svima dosadan nacin... Ista pitanja i isti odgovori od pre 20 godina! A ne moze bez njega nijedno takmicenje da prodje... Moja poenta je bila da su nasi komentatori na SK odlični u odnosu na kolege iz ostalih sportova (u Srbiji) i pored svih velikih zamerki koje mi ovde imamo! I mislim da se vremenom poboljsavaju za razliku od onih spodoba sa rts-a koji tupe jednu te istu pricu vekovima!
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Opet je onaj manje dominantan (stvarno ne znam ko je ko, oprostite) siktao i hujao u mikrofon kad je akcija i borba. Verujem da se usplahiri, kao i mi kraj malih ekrana, ali dajte profesionalizma. Pirro pegla u kadru a vi pominjete Petruxa, dva puta. Jel gkedamo istu trku? Ne znam da li vam kasni prenos, ali cesto masite tajming. Kao da jedete burek dok je live prenos. Svi vidimo nesto u prenosu, kad eto vas posle 5 sekundi!? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
_dsc9167-2_0.video_list_big_3x.jpg
WWW.MOTOGP.COM

Enjoy the last lap of the Italian GP with commentary from BT Sport, C+, Dazn, Servus and Sky Sports Italia in this unique...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Od čega bolja? Nekulturna maksimalno, prekida onog kolegu svako pola rečenice, glas iritantan, gnijezdi se kao da će jaje snijeti, a tek besmisao u priči...katastrofa.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Znači, doveli su VeBeR da nas poklopi. Hoće da nas slome na pola sezone, kad i samo pomislimo da ne može dalje.

  • Haha 2
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ko će reći ovom balvanu da Rinsov stil nije kao u Maksa Bijadjija i Lorenca nego  kao u legendarnog Norika Abea.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad
20 hours ago, BRACO said:

Ko će reći ovom balvanu da Rinsov stil nije kao u Maksa Bijadjija i Lorenca nego  kao u legendarnog Norika Abea.

De on zna ko je NoriAbe

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Што је најгоре зна, помињао га је на неком тренинингу ове године

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Meni je ove sedmice hit, kad je vezao niz u Assenu Yamaha, Honda, Yamaha, Honda, ... za atrimetričku progresiju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Evo i ja svoje dupe (misljenje) da iznesem. Moto GP pratim jos od kad je bio povremeno na 3K (ako se secate ovog kanala ). Komentatora se bas puno ne secam, zatim je dosla kablovska i to je to prvo komentar na ENG a zatim Erceg i nas dragi kolega sa foruma . Njih dvoje u kombinaciji je bilo ok za tada i onda je nastala pobuna zbog SK.

 

Kad je SK poceo imali smo prenos iz studia, informacije xy porekla ili cak i nikakve. Koga zanima nadje na netu sta hoce i to je to.... Zamerali smo im da ne zive taj svet , da treba da odu na stazu da se prosetaju padokom , da intervjuisu sve redom... i da li to ne rade ? Misija obavljena.

 

Nervira me ruzan pad i ostali zvukovi usklika i zabrinutosti ali to je sto je, da li ima bolji ? Mozda, trenutno ne .

 

Veljko Petrovic (laka mu zemlja) komentator F1 na trecem kanalu , odrastao sam uz njega tek kad sam poceo da ulazim u materiju shvatio sam da covek suketa i to cesto. Cedomir Brkic, svaka cast na karijeri vozaca ali nije za komentatora ni strucnog , a ni nestrucnog jednostavno je za garazu i da ne izlazi iz nje .

 

Da li se ekipa iz SK trudi ? DA

Da li mozda malo dizu sebe u visine ? DA

Da li je to normalno ? DA


Ljudi zivimo u srbiji , broj nepismenih ljudi je uzasavajuc, isto kao i broj ljudi zarazenih PPB koje su izumrle svuda sem kod nas ( kondom ispod casti) , politicka scena neznamo ni ko je ko , ni ko je sta, automehanicari imaju kilo kljuc u sakama ( de ja to da koristim pa ja to radim 20 godina , znam ja to bolje od fabrike), da ne nabrajam dalje ko razume shvatice.

 

Tako da PRUZAM MOJU PODRSKU LJUDIMA NA SK da nastave dalje to sto su poceli , da ne staju i samo napred. Verujem da mozete ove decije bolesti da izlecite i da se potrudite da budete jos bolji.  Nije ljudski suditi po boji koze, glasa, ociju itd  ali to je kod nas u srbiji normalno stanje , za bolje ne znamo niti cemo ikad saznati osim ako ne promenimo sredinu posto drustvo je vec dovoljno zatrovano da to ne vredi ni pokusavati .....

 

Ajde da se mi promenimo umesto kritike da damo podrsku !

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Sličnog smo godišta sudeći po pominjanju 3K i ostalih komentatora ali i sličnog mišljenja. Sličnog jer se u jednom razlikujemo. Ja i kritiku smatram podrškom, željom da se unaprede. Dokle god neko kritiku svog rada shvata lično, imaće problem sa kritikama. Većina ovde kritikuje njihov rad, ne njih. Ja sam ih par puta slušao i nisam nešto ni oduševljen, ni razočaran. Nekako mi je svejedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Profesionalizam i stanje naseg drustva u zemlji je uzrok gomile nestrucnog osoblja (resursa) koji rade na pozicijama od kojih se ocekuje konstantan rad.

 

Zapostavili smo skole i obrazovanje ustrb stranackih radnih mesta ( ovo nije nastalo sad nego i za vreme KPJ ) , koliko god isticali sebe da smo posteni i profesionalni i dalje postoji ono preko veze bar u redu za LK ili pasos .

 

Sve televizije su nam katastrofa kao i stanje u zemlji . BOLJE NEMA ! pobeglo je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Nije istina da bolje nema. Koliko znam, a molim ispravite me ako grešim, Srđan Erceg plaća nekakvu licencu i vlasnik je prava prenosa MotoGP trka za Srbiju.

Znači, čovek je sebi materijalnim sredstvima omogućio da bude komentator MotoGP-a a ne da ga je na to mesto neko delegirao jer je dobar ili jer "bolje nema".

 

I aj kad sam zamočio prste u ovaj pekmez da bacim i ja mojih "tri centa"...

 

Ja lično ne tražim dlaku u jajetu od komentatora. Uopšte ne tražim od njega da zna ugao paljenja na krosplejn agregatu ili nešto slično. U mnogim slučajevima me detaljisanje u tom smeru i smara. Srđan, vremenom postaje sve bolji i bolji i to je činjenica ali postaje bolji u segmentima u kojima mu ja lično ni ne zameram.

 

Ako bi morao zamerke da sublimiram u najkraćem rekao bih: Čoveče, okrenuli smo taj kanal da gledamo trke a ne da slušamo tebe!

 

Pre izvesnog vremena sam naleteo na netu na neko stand-up predavanje koje je držao Srđan Erceg i koje se, ako se dobro sećam, ticalo javnog nastupa. Pogledao sam samo par minuta ali sam shvatio poentu koja je bila u fazonu bodrite sebe, dajte sebi gas da ste najbolji govornik na svetu, da ljudi uživaju da vas slušaju, da ste zvezda. I ok, potpuno je jasno zašto je on držao to predavanje jer je upravo on skroz naskroz u tom gasu.

 

Ne burazeru, nisi zvezda. Za taj prenos nisi mnogo bitan. Nekima vrlo malo, nekima uopšte. Komentator je potreban jer trke ne prati dvanaest pasioniranih ljubitelja koji sve znaju o tome nego i ljudi kojima je to zabava tako da je komentarisanje potrebno ali to komentarisanje ne treba da bude fokus publike nego trke. Onog trenutka kada gledalac tokom trke svoj fokus sa trkanja prebaci na voditelja, voditelj je zajebao.

On toliko tokom tih prenosa mora da je u centru pažnje da ne prestaje da priča i priča i priča i onda redovno krene da lupa gluposti. I kad mu ljudi ukažu da lupa gluposti on nastavi još jače da lupa gluposti u inat jer ko su oni da njemu spočitavaju... E to je bezobrazluk.

 

Pogledajte (zapravo poslušajte) Aleksandra Džankića. naravno, retko ćete to uspeti jer i kad krene nešto da kaže, uglavnom mu Erceg upadne u reč i "otme mikrofon". Ali Džankić, makar po mom mišljenju nikad nije pretenciozan, nikad ne stavlja sebe ispred trke koju komentariše već je uvek u skladu sa prenosom i meni je to sasvim ok. Potpuno je jasno da manje zna od Ercega ali mi je i to potpuno ok jer kao što sam i rekao, nije to najbitnije. Meni komentarisanje Aleksandra Džankića uopšte nije iritantno, šta više skroz mi je ok. ,

 

Što se tiče gospođice Jelene,  moje mišljenje je (a rekao bih i većine sa ovog foruma) da nije pogodna za sportskog komentatora. Ne i novinara, to izgleda radi sasvim ok i deluje mi da su sa SK to i sami provalili. Neka piše tekstove, neka se smuca po padoku i radi intervjue, meni kao gledaocu (i povremenom čitaocu) super.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja