Jump to content

Moto Zajednica

Komentatori 2019

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5728 postova

Ma meni nije to sad problem da ne mogu da gledam nego nekad me uvuce da par minuta razmisljam kako neko moze toliko sujetan da bude. Severian je u pravu i ubedjen sam da se obracunava sa kriticarima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 16 sati, 3006 je napisao:

имам опцију на тоталу - избор језика, па ако попиздим крајња варијанта словеначки - има слика, има тон са стазе, нема коментатора.

 

Prava stvar, odavno koristim, milina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

Komentatori, molim vas pogledajte snimak vaseg prenosa! 3 kruga pre kraja Markez obilazi Dovija, vi pricate o nekim jbnim
vremenima nekih tamo vozaca... 30 sekundi kasnije se osvrcete na obilazenje... toliko od mene, od sada na pass-u gledam

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
pre 15 minuta, rastkojokic je napisao:

Komentatori, molim vas pogledajte snimak vaseg prenosa! 3 kruga pre kraja Markez obilazi Dovija, vi pricate o nekim jbnim
vremenima nekih tamo vozaca... 30 sekundi kasnije se osvrcete na obilazenje... toliko od mene, od sada na pass-u gledam

Upravo sam htio ovo da napišem..Jbt gledam i ne vjerujem, izgibanija, obilaženje oni nastavljaju neku lijevu temu i tek kasnije kao Markez je izveo ono svoje :D:D:D  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Prerano, tek je počela sezona. Jelenu će da ubace kad ljudi baš popizde, pa posle toga očekujem, da opet kažemo, vraćaj Ercega, sve mu je oprošteno. Jeca je adut, teška artiljerija, nećeš poklapati sa veberom odmah ;) .

 

Da nije sve crno, evo dvije stvari koje su se popravile.

1. Nisu se mnogo međusobno prekidali. Par puta i čak izvinuli jedna drugom, kad se to desilo. Veliki korak naprijed, a eto nema ni 15 godina da prenose. I da, još bitnije, prije bi kad ga prekine, započeo rečenicu i onda stao i pola nje, dramska pauza, a onda možda završetak iste.

2. Nije bilo duvanja u mikrofon.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Blokovi

Prvo, pozz svima. Hvala na komentarima bilo da se sa nekima slazem ili ne. To nije ni bitno.

Slazem se za to oko Markeza i Dovija. Ja se iskreno ne secam toga. Trka je bila uzbudljiva pa ako je do toga doslo onda je zbog same trke i nizbogcega drugog. Ali ne menja na stvari. Svima kojima je to zasmetalo - izvinjavam se.

Drago mi je da su neki uocili promene oko priprema za 2019. Takodje, nama dvojici je sasvim normalno da se izvinimo jedan drugom kada dodje do "upadanja" u recenice.


Uspeo sam da resim problem "duvanja" u mikrofon. Nije mi to uopste bilo jasno obzirom da sam uradio nekih hiljadu prenosa drugih sportova gde se to nije culo a buka je mnogo manja i sve se mnogo vise cuje.
Ljubaznoscu tonaca smo to resili. Doduse, zato se i cujem nesto tise ali problem - resen.
Siguran sam da mnogima nece smetati sto se cujem tise, he he :)
Sto se toga tice, cuo sam na jos par mesta tako da vam potpuno verujem. Jedino sto mi je zasmetalo sto me niko nije pitao zbog cega se to desava. Kao sto rekoh - that's all in the past.

Sto se Srdjanovog gledanja na komentare tice mogu da vam garantujem da tu nema nikakvog hejta, naprotiv, sve koristi za učenje.

Zajedno smo se dogovorili oko pominjanja bjbikers.com. Nemamo problem da to ponovimo vise puta tokom sezone. Zato sto je sajt odlican i dosta toga moze da se nauci. To sam rekao i u podcastu i mnogo puta ovde. Tu ne racunam pljuvace :) :) :) 

Ovaj sport je izuzetno tezak za komentarisanje jer nije statican toliko i sve se brzo dogadja. E sad, mozes da izaberes verziju da manje pricas , sporo ili jos sporije i tako smanjis eventualne greske. Meni to ne ide uz MotoGP. A mozes da radis kako ti je prirodno i kako te adrenalin povuce pa kud puklo da puklo.
Sredine nema, verujte. 

I jos nesto. Po deseti put. Porediti nas koji gledamo istu sliku kao i vi i komentatorske ekipe nekih televizija koje idu na sve trke i piju kafu sa vozacima - je u krajnju ruku neozbiljno. Pritom oni idu sa ogromnom ekipom producenata i ostalog osoblja. Takodje, ne rade poslove akreditacije, bukiranja hotela i sto drugih stvari. 
Slusao sam ih cesto i imaju mnogo gresaka a dvojica ili trojica su u kabini i jedan sa mikrofonom pored staze. A ne sede u Londonu ili Parizu nego tamo gde je trka. Omasili su na desetine imena mladih vozaca koji su dolazili u Moto 3, npr. I milion drugih stvari. Eto i dalje ime Kornfila izgovaraju po anglosaksonskom Kornfajl. Ne zanima ih da provere.

Zamisljam Srdjana ili sebe u opustenom razgovoru u Argentini za tri sedmice sa npr. Petrucijem i on nam prica o nekim temama vezanim za Ducati ili nesto iz svog privatnog zivota. Onako uz rucak i espreso. Bez kamera i mikrofona. Ili da te neki mehanicar koga znas godinama provede kroz padok i pokaze ti nove delove motora ili sta god. Toliko o tome.

Ukoliko zelite da svima pojedinacno odgovorim oko stvari sa kojima se ne slazem, nije nikakav problem :)

Iskren pozz i svako dobro.
Aleksandar Dzankic 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

@Geto Bastard vide se promene, samo što sam recimo lično ja navikao na drugačiji stil komentarisanja pošto sam oduvek gleda preko live streama. 

 

Ponekad pogledam trening na SK i uviđa se napredak.

 

Moja jedina zamerka je što niste najbolje upućeni u tehničke stvari oko motocikala, ali i to se da ispravit.

 

Iskreno jako cenim što niste sujetni i što ispravite grešku kad se ukaže na istu.

 

Ukoliko imate bilo kakva pitanja ili ako vam treba neka poć slobodno me kontaktirajte :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow
On 9.3.2019. at 22:52, 3006 je napisao:

Ја не волим да пратим трке преко стрима, али имам опцију на тоталу - избор језика, па ако попиздим крајња варијанта словеначки - има слика, има тон са стазе, нема коментатора.

 

Dobar info, bar povremeno da se ohladi glava 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS
14 hours ago, severian said:

Meni je drago da ova interakcija postoji. To jeste put da prenosi budu bolji. 

Slažem se, i volio bi da sa zadovoljstvom pratim cirkus na maternjem jeziku. Kao što više volim da kupujem domaće proizvode.

 

Nije lako popuniti sate programa uživo, nije lako jahati na entuzijazmu duže vrijeme. Eto tih par stvarčica koje je meni , uz malo kraće tehničko znanje smetalo, ste sada riješili bez problema, a moglo je to mnogo prije. I onda da se posvetite nekim bitnijim stvarima, tehnikalijama.

 

Želim Vam mnogo napretka i uspjeha, ali imate mnogo posla. Trenutno stojite skoro kao Yamaha, nisu baš isti problemi kao i prošle godine, ali pravi rezultati još nisu tu.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: BMW S 1000 RR

Udubim se ja u prenos trke. Ono neka žešća akcija a komentator  priča nešto što nema veze sa ovom akcijom.

Posle nekog vremena shvatim da komentator ima još neki monitor pored sebe i priča nešto što nema veze sa ovom trkom koju gledam.

Ja sam mislio da će komentator da mi nekako približi prenos trke, a ne da mi priča nešto što nema veze sa trkom i izvodi neke zaključke koji me ne interesuju.

Odrastao sam čovek (svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem ;)) pa me ne interesuje za koga navijaju komentatori tv prenosa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 1 sat, ValePA je napisao:

Udubim se ja u prenos trke. Ono neka žešća akcija a komentator  priča nešto što nema veze sa ovom akcijom.

Posle nekog vremena shvatim da komentator ima još neki monitor pored sebe i priča nešto što nema veze sa ovom trkom koju gledam.

Ja sam mislio da će komentator da mi nekako približi prenos trke, a ne da mi priča nešto što nema veze sa trkom i izvodi neke zaključke koji me ne interesuju.

Odrastao sam čovek (svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem ;)) pa me ne interesuje za koga navijaju komentatori tv prenosa.

Za koga god da navijaju trebalo bi da objektivno izveštavaju i ne favorizuju nikog. Meni je zasmetalo što je Erceg posle pada Fernandeza odmah dao dijagnozu prelom ruke i da će propustiti ceo vikend. Ispostavilo se da je na kraju tačno, ali bi trebao da se malo ogradi od dijagnoza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
Pad može da bude ružan ako padneš na glavu ili rame pa ode ključna kost, ili takav da puca podkolenica. Obično je vezan za High-side. Morbideli je imao, s'obzirom na okolnosti, pad za poželeti (ako je već neizbežno da se padne iz te brzine).
Pad može da bude i nezgodan; nije izgledalo gadno ali ode neka koščica na ruci ili nozi.
Pad može da bude (veoma) opasan, pa i sa tragičnom posledicom. Ne zbog samog pada nego zbog onoga što je moglo da se dogodi (Lutijev pad juče) ili što se dogodilo (Simončeli, Salom, ...).
 
Srđane, poradi malo na vokabularu padova. Lepljenje prideva ružan uz apsolutno svaki pad je netačno i iritirajuće.
Iz trke u trku, iz treninga u trening, coveku su svi padovi postali ruzni. Pocinje da me ozbiljno iritira, ne samo izraz "Ruzan pad" vec i voditelji prenosa tj spikeri. Par puta sam u sred prenosa na SK, pustio preko neta prenos i slusao na engleskom. Show

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

To "ružan pad" mu je izgleda postao jedan od zaštitnih znakova, jer ne vidim da želi da promjeni ili makar redukuje upotrebu.

 

Ali su mi prošlu trku zvučali nekako bolje, usaglašenije. Ustvari, kad malo bolje razmislim, ovako su trebalo da zvuče kad su počeli da prenose trke.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure
pre 26 minuta, mixa je napisao:

Ali su mi prošlu trku zvučali nekako bolje, usaglašenije. Ustvari, kad malo bolje razmislim, ovako su trebalo da zvuče kad su počeli da prenose trke.

jos dvadesetak godina i pocece da ti se svidjaju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Dopada mi se taj optimizam :). I ja bi volio da prepišaju po kvalitetu i BT Sport i nekadašnji Eurosport. Eto, od srca im to želim. Pa da pola planete prati Moto GP na Srpskom ;) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Blokovi

Hvala na recima podrske, kritikama bile one pozitivne ili negativne. Kao sto sam davno i rekao bilo bi lepo da se neki put vidimo, popijemo kafu ili sta vec :)  Mislim da ce uskoro biti zurka MotoGp fanova pa cu vas pozvati. Svako dobro. Aleksandar Dzankic

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

Eto ako mozes utici malo na Srdjana da ne siluje stalno iste fraze i izraze i bice ogroman napredak. Manje je bitno da li je neka rec iritantna u odnosu na ponavljanje bilo koje reci previse puta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 2 sati, Geto Bastard je napisao:

Hvala na recima podrske, kritikama bile one pozitivne ili negativne. Kao sto sam davno i rekao bilo bi lepo da se neki put vidimo, popijemo kafu ili sta vec :)  Mislim da ce uskoro biti zurka MotoGp fanova pa cu vas pozvati. Svako dobro. Aleksandar Dzankic

I ako bi moglo smanjite malo doživljaj sa Rosijem, razume da svako od nas navija za nekoga, uostalom i jasam njegov navijač ali je malo degutantno toliko reči tokom trke trošiti na njega čak i u trenutcima kada doktor nema ama baš nikakvih šansi, ne za pobedu već ni za podijum. Nema sumnje da je Rosi uticao na popularnost MotoGP-a, ali oladite malo jel može imati kontraefekat. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Nisam primetio da drastično preteruju sa rosijem.

 

Moj predlog je još malo dublje pripreme za moto2 i naročito moto3, mada se stvarno primećuje novi trud i oko toga. Takođe, rad na sređivanju mic ulaza stvarno je dao rezultate, @Geto Bastard se mnogo prijatnije čuje ove sezone.

 

I dodatni predlog: treninge prati gotovo isključivo posvećena i upućena moto publika. Verujem da komentar treba prilagoditi toj činjenici (smanjiti broj ponavljanja svima dobro poznatih abrova, a uvesti osvrt na istoriju rezultata na datoj stazi, kao i tehničke karakteristike staze/motocikala i aktuelnosti tog tipa - za pripemu preporučujem odlični MotoGP blog "TEchTalks", npr. Jasno je da je ovo klizav teren za ljude koji ne voze motocikle na stazi ili uopšte, ali nije nemoguće - odličan primer vam je naš @Jovan Ristic).

 

PS: pokušavam da budem konstruktivan, zamerke su vam odavno jasne.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova

Zaista se malo preteruje sa Rosijem, ali dobro, covek je legenda, i bice u centru paznje, bilo da je zbog losih ili dobrih rezultata.

A sto se tice komentarisanja, Dzankic bi trebao da preuzme ulogu glavnog, definitifno default_1oda.gif

Ili bar manje Srdjana, vise Aleksandra :D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja