Jump to content

Moto Zajednica

Komentatori 2019

Recommended Posts

  • Integrisan, 8120 postova

Evo, da pišemo i čitamo, i ove sezone, do mile volje o komentarima omiljenog nam sporta (GP cirkus)!

 

Ako možemo da budemo kulturni i bez ličnog, još bolje!! 

 

Za početak, meni se juče zaista činilo da se vidi veći napor u pripremi, za početak sezone. Sa moje strane, pohvala. To je korak u pravom smeru!

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Kao dezurni ktiticar da kazem prvo da nemam licno nikakav problem sa Srdjanom cak sam i cuo da je veoma ptijateljski nastrojen da uvede ljude u pit lane kada je na licu mesta. 

 

Nemam nista ni protiv iznosenja pikanterija o vozacima jer mora da se pokrije i taj deo publike i taj deo price. 

 

Zamerka je sto odredjene fraze i izraze ponavlja nebrojeno puta u toku prenosa i ponavlja ih iz prenosa u prenos kao i potenciranje na knjiskim nazivima za gume, radilicu itd

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Pa to za radilicu i gume mogu i da shvatim, ali je lik juce par puta pomenuo motor sa unutrasnjim sagorevanjem. Ne jednom, ne dvaput. Ok majstore, shvatili smo da znas sta je sus motor. Kod Morbidelijevog pada konkretno (nakon sto je izgovorio ruzan pad, naravno) je rekao, zapalio se motor sa unutrasnjim sagorevanjem.  :gaa:

 

Ne kapiram, parne masine svi znamo da se ne koriste.

 

Prenosi covek gp, kao neki djak, kad izadje da odgovara prirodu i drustvo. Vidis ga da je sve naucio, a nema pojma o cemu prica. 

 

To nije jedina stvar koja me nervira, ali ne znam, sve racunam da ja preterujem.  :neznam:

 

Edit: izvinjavam se sto ponavljam pricu. Sad sam video da se u temi o samoj trci isto ovo pisalo. Moja greska

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Niste ukapirali. To je uvod za kasniju frazu (sa E-Moto) - zapalio se motor sa pogonom na baterije  :lol3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Pa dobro, posto prenose i formulu 1, onda bi trebalo za motocikl na dalje da kazu:

Vozilo na dva tocka koje pokrece motor sa unutrasnjim sagorevanjem, a koje je namenjeno kruznim trkama.

 

Kapiram da bi tako bolje shvatili sta gledamo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Inače, problem kod svih naših komentatora tokom prenosa auto-moto sporta, je kao da to rade za publiku koja se po prvi put susreće sa tim.. Pa to onda izgleda onako amaterski

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Pad može da bude ružan ako padneš na glavu ili rame pa ode ključna kost, ili takav da puca podkolenica. Obično je vezan za High-side. Morbideli je imao, s'obzirom na okolnosti, pad za poželeti (ako je već neizbežno da se padne iz te brzine).

Pad može da bude i nezgodan; nije izgledalo gadno ali ode neka koščica na ruci ili nozi.

Pad može da bude (veoma) opasan, pa i sa tragičnom posledicom. Ne zbog samog pada nego zbog onoga što je moglo da se dogodi (Lutijev pad juče) ili što se dogodilo (Simončeli, Salom, ...).

 

Srđane, poradi malo na vokabularu padova. Lepljenje prideva ružan uz apsolutno svaki pad je netačno i iritirajuće.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Po meni postoji u GPu ruzan pad..Jer pad tu nije isto što i pad na ulici, ovde je pad ajde da kazem sastavni dio, kao faul u fudbalu.. Jedno klizanje je samo pad, ali highside sa ateriranjem na rame, glavu je ruzan, nezgodan pad...Ima razlike..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Meni je danas ubjedljivo najupečatljivije, kad je Džankić rekao da je neki podatak čuo od "kolege novinara"!?

 

Severian je primjetio tu neku razliku, iskren da budem, nisam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 7 sati, drs je napisao:

Srđane, poradi malo na vokabularu padova. Lepljenje prideva ružan uz apsolutno svaki pad je netačno i iritirajuće.

Po mom mišljenju, pravilnije je težak pad i lakši pad. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Mozda je pogresan direktan prevod od "Nasty motorcycle fall"  (gadan, odvratan a na kraju u nekom drugom znacenju i ruzan).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Ja sam potpuno ubeđen da čovek to namerno govori. Osim gp "kopu" to ne smeta bilo kome, a verujem da je ta tvrdoglavost mala pakost za sva ona lična prozivanja i uvrede :). Mene je čak počelo i da zabavlja, i to na pozitivan način. :lol2:

 

Uzgred, trebalo bi da gledate hrvatski komentar na SK. Ovi naši su ok!!

 

@mixa

Nisam gledao treninge jutros, kvalifikacije samo u letu, pa ne tvrdim 100%, ali juče je zaista primetan bio pokušaj da se Srđan i Džankić bolje spreme, onako za početak sezone. Ja mislim da je to dobro, kao što mislim da je dobro što je danas Džankić više puta "gasio" Srđana oko Petrućija... kad ovaj počne da ga truje. Možemo mi sada da lovimo svaku reč i grešku, ima ih, ali iskreno meni je to postalo dosadnije nego same greške.

 

Evo, Džankiću, javno te molim SAMO ZA MENE, daj bar još jednom reci Batistuta (u bilo kom kontekstu), pa nek se svet prevrne i nek' crknu dušmani!! :na_glavi:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
1 hour ago, severian said:

Uzgred, trebalo bi da gledate hrvatski komentar na SK. Ovi naši su ok!!

Не бих се сложио. И тамо их је двојица, један свакако лупета, али други јако добро зна шта прича и озбиљније познаје моторе и стазе (мислим да је неки уредник у мото пулсу или нешто слично, знаће МОТОМ боље).

Наш Аца на сваких десет покушаја да буде духовит убоде по једну подношљиву шалу, али Ерцег... Невероватна количина бесмислених, беспотребних и врло често нетачних информација, произвољних оцена (рецимо, на основу звука Мото2 мотора сигуран је да те машине имају много простора за напредак, дијагноза прелома у тренутку пада) понављања имена неког возача двадесет пута у две реченице (данас - Каито Тоба, Каито Тоба, Каито Тоба, Каито Тоба, Каито Тоба, Каито Тоба...)

Аца је легенда, никада нећу заборавити ветар од 8 километара у секунди у Катару пре пар година и сличне испале, али код њега има неке искрености. Сећам се када су почињали, више је ћутао и учио, барем је знао за ред. Овај други (први) је у фазону данашњег времена, нажалост свих нас, причати што више, у сваком тренутку, по сваку цену остати у центру пажње, причати, причати, причати. Што је најгоре, човек је убеђен да познаје материју скоро па у детаље... Ма шта скоро, у детаље.

Ја не волим да пратим трке преко стрима, али имам опцију на тоталу - избор језика, па ако попиздим крајња варијанта словеначки - има слика, има тон са стазе, нема коментатора.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 21 minuta, 3006 je napisao:

Не бих се сложио. И тамо их је двојица, један свакако лупета, али други јако добро зна шта прича и озбиљније познаје моторе и стазе (мислим да је неки уредник у мото пулсу или нешто слично, знаће МОТОМ боље).

 

 

Tomislav Bešenić, glavni i odgovorni urednik. Poznaje materiju dobro i prati sport i ostala dešvanja godinama unazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
7 hours ago, 3006 said:

имам опцију на тоталу - избор језика, па ако попиздим крајња варијанта словеначки - има слика, има тон са стазе, нема коментатора.

 

Ili ko ima surround...

If you have surround sound, you can mute commentators on major networks by turning down the center channel. The crowd and ambient noise of the sport will still be audible on the other channels.

 

Predlog za prvog BJB MotoGP komentatora :)

 

If you want to mute the commentators because you think they’re doing a bad job, you should sign up for Spalk (www.spalk.co).

Spalk lets people around the world commentate sports games. Our software synchronizes the alternate commentary to the live broadcast. Viewers pick and choose a commentator to suit their language style or preferences. Our software automatically scrubs out the original commentary (keeping game sound) and injects the new crowd commentary in perfectly in sync.

For SOME games we have game sound only, but for most we have a number of different commentary options. I’m sure you’d be able to find a commentator on their you like the sound of.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

@3006 ma i dijagnoza preloma manje vise ja ocekujem da ce uskoto biti slomio je klavikilu, ili dobio je influencu tip A pa ne moze da vozi...

:)

 

Necu da spominjem ime ali skoro sam gledao jednkg naseg uspesnog menadzera na TV koji je jedno 20 puta rekao sinergija i onda je sam 21 put rekao moracu na zalost i treci put da upotrebim rec sinergija :)

 

Iskreno Srdjanovo potenciranje tacnih naziva (kolenasto vratilo, pneumatici itd) mene najvise podeca na novohrvatski jezik 90-tih kada ni novinari ni sagovornici ni gledaoci nisu znali sta zapravo znace reci koje forsiraju. Evo i mene nesto zeza tipkovnica :P

 

Poenta je da radis prenos sportskog dogadjaja za siroke narodne mase a ne obrazovni program pa da izbegavas fraze i izraze koji se koriste svakodnevno

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

A pričanje o Formuli 1 nekih 15 minuta za vreme treninga Moto2? 

Džankić pomenuo moguće novo pravilo ovaj 15 minuta pričao kako to nije tačno i počeo analizu F1…

Nije tu nešto, počinje za 7 dana F1 pa pričajte…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 3 sati, nikvuksa je napisao:

A pričanje o Formuli 1 nekih 15 minuta za vreme treninga Moto2? 

Džankić pomenuo moguće novo pravilo ovaj 15 minuta pričao kako to nije tačno i počeo analizu F1…

Nije tu nešto, počinje za 7 dana F1 pa pričajte…

To me je malo iznerviralo. U Moto2 se pričalo o MotoGP u i F1. Mislim da bar za prvu trku sigurno ima mnogo materijala da se priča o Moto2 i Triumphu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun

Džankić se utišao toliko da nisam mogao da provalim da li je to on i zvučao je umirujuće i informativno. Erceg je toliko verglao da ja bukvalno nisam mogao da isfiltriram toliko tokova tudjih misli i gledam istovremeno. Biser dana je Medjunarodna staza Losail XD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

@Jovan Ristic I mene je iznervirala ta priča. Iskreno, iznervira mene ta priča o sus motoru, ali isto tako mnogo podataka i čujem za koje ja lično nisam znao. Ali priča od F1 za vreme GP-ja stvarno nema smisla. Ajde da je pomenuto, nego je to preraslo u debatu i priču od 10-15 minuta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja