Jump to content

Moto Zajednica

Članak iz MOTORRAD-a o problemima s ABSom

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 11.4.2019. at 21:14, đunta je napisao:

Od ne znam koliko servisiranih motora sa I-ABS sistemom, zalomilo mi se 6 problematičnih, pet su rešena, uključujući i pomenuti na kom sam ostao bez obe kočnice ,svi rade već nekoliko godina bez greške. Šesti, kom nije menjan kočiona tečnost nikada, po intervenciji je radio ko čuka, na moje iznenađenje, međutim, svega par dana i možda stotinak kilometara i to oštre gradske vožnje. Pri paničnom kočenju zbog klasičnog isecanja, iskočio je prednji krug dok zadnji radi nesmetano. Uprkos dogovoru o izuzimanju odgovrnosti, naravno da sam pokušao da otklonim kvar, dva dana na sve moguće trikove ali bez rezultata. I-ABS se inicijalizuje uredno, varira brzina kako se pojačava pritisak na obe komande, zadnja gura tečnost ko Kerher dok prednja pomeri jedva stub u crevu za 4-5cm i ni makac više, dok mehanički, sa isključenim sistemom, ima krajnje normalan kapacitet. Po aktiviranju bilo koje komande, ostaje uključena pumpa i gasi se samo preko kontakt ključa, a lampica tiltuje stalno, prebacivanje u off road mod ne prihvata, što bi omogućilo standardnu jednostavnu kočnicu. 

 

On 11.4.2019. at 21:14, đunta je napisao:

Danas se ceo dan vrteh dvoumeći se da ga raskupusam, međutim, postavio sam sebi pitanje odgovornosti, šta ako se kvar ponovi za godinu ili više i ne završi se srećno. Ne bi to imalo direktne veze ali lično bi osećao teret. Motor ide sutra sa preporukom, nov modul ili premošćenje, što smatram jedino sigurnim, a ebay i đuntisanje kojekuda, čak i kod nemačkog reparatera, ne bi komentarisao.

 

Nakon ravno godinu dana, informisan sam o ishodu. Poslato mi je par ilustracija kako izgleda otkazani modul. Uspeli su da osposobe zaribalu hidrauliku i elektromotore, elektronsku ploču nisu uspeli, tj. svaka komponenta radi ponaosob, ali sklopljen sklop ne, menjane su ploče od modula kojima je hidraulike neispravna, sve uzalud i na kraju je urađeno premošćenje i motor koči normalno, ali bez funkcije ABS-a. Ljudi koji su radili, van Srbije, su vrhunski poznavaci i koji sasavim sigurno nadmašiju moje znanje, a o entuzujazmu da ne govorim pošto su prijatelji.

 

abs.thumb.jpg.25bab60cefc3687343813c853a063894.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Namestiše se lončići baš na ovom sistemu, nova kočiona tečnost za nivelisanje u zadnjem krugu i izvučena stara iz prednjeg kruga. Tečnost je zamenjena pre 16 meseci, početkom juna 2019-te, za svaku izmenu inače, uvek se otvara novo pakovanje od 0,5l, kad pretekne, ko što je kod obične kočnice i bez serva, ta tečnost služi samo za ispiranje a nikako za punjenje. Ovaj fluid je podložan oksidaciji i upijanju vlage, sistem ima odušak,dugo crevo do ispod motora i praktično atmosfera deluje, jasno se vidi razlika između nove i stare tečnosti koja je pre tih godinu i kusur bila boje ko ova sad. Očito je da se treba pridržavati preporuke o intervalu izmene od 12 meseci za ovaj sistem, a i kod običnog kočionog sistema je to poželjno.

 

1953843713_absbjb2.jpg.426eca7feed605f4bbe1833252883413.jpg

 

 

239910589_BJBABS.jpg.e7675ed35c10593324bb1b686a4b0d1a.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Koristim Silkolene, probao sam trkaći Motul i pod rukom mi se ne sviđa osećaj komande, vozio nisam da bi imao verodostojniji zaključak. Shell za ispiranje, on mi deluje nešto ređe, a i kao rezerva pošto se ponekad desi da Silkolena nema, a siguran sam u poreklo. Takođe je dosta dobar osećaj na komandi. Kod hidrauličnih tečnosti se ne navodi koeficicijent sabijanja, jeste to malo ali prisutno i to je možda što čini različitost doživljaja, barem meni. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
On 11.10.2020. at 21:06, đunta je napisao:

Koristim Silkolene, probao sam trkaći Motul i pod rukom mi se ne sviđa osećaj komande, vozio nisam da bi imao verodostojniji zaključak. Shell za ispiranje, on mi deluje nešto ređe, a i kao rezerva pošto se ponekad desi da Silkolena nema, a siguran sam u poreklo. Takođe je dosta dobar osećaj na komandi. Kod hidrauličnih tečnosti se ne navodi koeficicijent sabijanja, jeste to malo ali prisutno i to je možda što čini različitost doživljaja, barem meni. 

Hvala. Ja se razmisljam sta koristiti za novu sezonu... Prosle godine sam koristio ATE kocionu tecnost.

Trenutno imam u posedu originalni Castrol, a od skoro sam video i Brembo dot4 kocionu tecnost, pa rekoh cisto da pitam da neko nije imao iskustva sa Castrol ili Brembo kocionim tecnostima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 14 sati, Bojan Budjevac je napisao:

Ja se razmisljam sta koristiti za novu sezonu... Prosle godine sam koristio ATE kocionu tecnost.

Trenutno imam u posedu originalni Castrol, a od skoro sam video i Brembo dot4 kocionu tecnost, pa rekoh cisto da pitam da neko nije imao iskustva sa Castrol ili Brembo kocionim tecnostima...

 

Iskustva su uvek diskutabilna, zapalo mi za oko, "brutalno", a tom što je tom rečju okarkterisao iskustvo je to prvo, tako da...Pisao sam svojevremeno o kočionoj tečnosti  u opštoj temi o uljima, Gosn Expandable se naravno složio, ne pratim redovno temu al ga već dugo nema. Naime, susretavši se sa svim mogućim i nemogućim tečnostima, uočio sam da  postoji neka doza nekompatibilnosti iako se radi o DOT 4 klasifikaciji, javlja se mrečkanje pri ulivanju  ponekad. Tako da treba izabrati neku kočionu tečnost i ako zadovolji, ne menjati marku, a ima ih zaista puno, za neke nikad čuo. Odabir nije lako učiniti, mogu da se nađu na netu tu i tamo testovi, koji pitanje kolko su merodavni, neka zvučna imena su proglašena relativno lošim, mislim da je i pomenuti Brembo. Čitao san neke "ren" forume gde su takmičari davali recenziju kroz subjektivni osećaj na komandi kočnice, ima svega nekoliko tečnosti koje dolaze u obzir za sportsku upotrebu, sva listom skupa. Silkolen koristim skoro 10 godina, bude zamena tečnosti koja je čista i bez mehurića, pa kočnica bude bolja, kad je flud potrošen, svakako da je sa novim, bilo kojim, rezultat evidentan. Pokušao sam da naručim trkaći Silkolen, nije bilo komercijalnog efekta, potom sam hteo da uzmem sebi Castrol od 80€ za litru, jedna boca bila uvežena i stajala dugo i izgubio joj se trag na kraju. Dok sam se bavio automobilizmom, isključivo trkaći Kastrol i u svakodnevni prevoz, al eto, nema ga više kod nas, tako da se Silkolene voza i u ličnom autu.   

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Obaveštenje o učinjenom lajku me podseti na temu, pa da je dopunim. Od poslednjeg posta se i dalje nastavila problematika sa servo ABS sistemom, jednom 1.2 je ispao prednji krug pa se povratio, nestabilno radio dok nije potpuno izgubio silu, no, bio je u pitanju elktrični problem koji je rešen i sad radi kako treba, inače je motor iza sebe imao već 3 zame kočione tečnosti i pun servis kočnica, drugi 1.2 kupljen i radio probnih 10km, tokom servisa ustanovljeno da su ispala oba kruga, dva sata trkeljanja po sistemu i kidanja živaca dok nije proradio, sad koči perfektno. Nekoliko motora nije imalo nikakvih anomalija, ali je za mene dovoljano jedno jedino otkazivanje za već iznet zaključak u predhodnom izlaganju.

 

Na R1150GS 04 je došlo otkazivanja jednog kruga  nakon saobraćajnog  zastoja na drumu, vraćao se pa ispadao više puta potom i na kraju je pala odluka  da se eliminiše i spoji u klasičan sistem ali bez ABS-a i samog serva. Motor je imao 4 intervala zamene kočione tečnosti i pun servis kočionih klješta pri drugoj zameni, naposletku je dobio nove kočione diskove i pločice, te ponovo urađena klješta, što je poželjno, da ne kažem obavezno, kad se menjaju pločice. Nađeno je solomonsko rešenje na netu gde nema potrebe za bilo kakvim dodatnim delovima, već se vešto postojeća hidraulika prespoji. U tom rešenju je instalacija presečena i izvršeno prevezivanje žica direktno jedna na drugu, ovde je urađeno bez da se išta seče i degradira, tako da danas sutra može drugi modul da su ugradi očas posla. Stari nije uklonjen već ostao na motoru, izvučena mu je kočiona tečnost kolko je moglo i čepovani hidraulični vodovi.

 

Početak od zadnjeg kruga, zaštita motora pre pražnjenja instalacije, tako se uvek štiti pri zameni kočione tečnosti zbog njene agresivnosti na boju i plastifikaciju:

 

001.jpg.f378248b5d77ae5dfd629e1e3dbdce07.jpg

 

Pre popuštanja holendera cevi se opere spoj da nebi upala nečistoća u glavni cilindar pri odspajanju:

 

002.jpg.c4e71db79522937fd6b01dadd9056a4d.jpg

 

Isto se radi neposredno pred izvlačenje:

 

003.jpg.64cfe036b815c769a19bac52f1016f45.jpg

 

Crevo se sa voda iz modula spoji direktno na kočioni cilindar, a cevka blinduje izolacionom trakom za podvodnu upotrebu:

 

004.jpg.3c77cd8f1f7c049ae5e2f087e5a4d31b.jpg

 

Navuče toplo stežući bužir koji drži blindu i uredno uzgleda, crevo malo ukosi i previje :

 

005.jpg.e0c179890cf4639690a3fe0aad33f47f.jpg

 

Prednji krug, postojeća instalacija sa već odspojenim ceckama, svojvremeno su ugrađena Spilberg creva kao najbolja moguća na tržištu uopšte, ona trpe nenormalna opterećenja, nisu džaba u F1:

 

006.jpg.c21467303fdc235a580fa00442cdfd44.jpg

 

Izvršena ja mala rotacija razvoda na koji su spojena creva:

 

007.jpg.a8645b1f091114a79c19cf069cf33369.jpg

 

Rotacija dolaznog creva koje je poprimilo neki svoj oblik od upotrebe, tu treba biti malo strpljiv dok se ponovo ne opruži u novoj popziciji :

 

008.jpg.37069c9dbe726ab7ac99ff20a27f5c03.jpg

 

Ovo je instrukcija za prevezivanje električne instalacije koja mora da se uradi da bi radilo stop svetlo i neutralisala sama lampica za ABS na instrument tabli:

011.png.1633890e9739803be40b072e1e8b0564.png

 

Sečom žica:

 

1248147311_Untitled2.jpg.1fb3f86290fa3204d950fba41d642c58.jpg

 

Međutim, otvori se konektor i dođe do žica, pa se sa druge strane u ženske buksne po zadatoj šemi izvrši premošćavanje kratkospojnicima, korišćena je lak žica sa blankiranim krajevima, ali snimak nije načinjen :

 

009.jpg.5838c5773ef035e7da53fb535eb927af.jpg

 

Knektor se obmota izo trakom, ženski deo  vodozaptivnom, ostavi se vod tu negde da ne smeta rezervoaru, tu je i sam rele:

 

010.jpg.b7948678edba31148aa45df232a77b8d.jpg

 

538627749_Untitled3.jpg.f097b109127525da7aad2be6409ec978.jpg

 

Sa servo sistemom, osećaj efikasnosti kočnica nije jasno uočljiv, zbog raspodele kočione sile na oba točka stiskom samo prednje, nožni refleks atrofira, zato uvek treba kočiti sa obe komande pravilnim postupkom. Ovom motoru je  pored opsežnog servisa kočionog sistema  izvršeno i poboljšanje efikasnosti, sa uklonjenim servom je vlasniku tek sada postalo jasno kako motor može i treba da koči, ekstremno precizno, direktno i sa brzim inicajlnim zahvatanjem, što nije slučaj sa predhodno posrednim gde je uvek prisutna ta indirektnost uprkos osećaju velike moći koja nije veća već je ista.  Naravno, potrebno je neko vreme privikavanja, da se koristi i nožna komanda, a prednja sa dozom istančanosti,  prva kočenja su na pip blokirala točkove.

 

Generalno, ovo može svako da uradi uz malo veštine i strpljenja i da ne misli hoće li sistem pružiti potrebnu silu svaki sledeći put, ko što se meni dešava kad moram takav motor da probam. Uz dužno poštovanje, moj stav je sa još više ubeđenosti da ga treba eliminisati jer se brojčano uvećao broj problema, delom zbog više motora u opticaju, ali i delom zbog same starosti, ko što navedini primeri i potvrđuju. 

Promenio član đunta
  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd

Pošto se meni dogodio problem sa otkazivanjem Servo ABS sistema, kontaktirao sam fabriku FTE, koja je prizvođač tih modula, sa željom da mi pomognu/daju neku korisnu info. 

 

U prilogu je screenshot moje konverzacije sa gospodinom Uwe:

Screenshot_20210509_222132_com.google.android.gm.jpg

Screenshot_20210509_222155_com.google.android.gm.jpg

Screenshot_20210509_222212_com.google.android.gm.jpg

Screenshot_20210509_222224_com.google.android.gm.jpg

Screenshot_20210509_222245_com.google.android.gm.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd

Pošto su kočnice kasnije prevezane na "direktno", shvatio sam koliko BMW zapravo ima dobre kočnice.

Kočiona sila bez ABS modula je osetno jača i sada kočnica za svaki točak radi zaseban posao. 

 

Vrlo je važna stvar biti oprezan u kočenju dok se vozač ne navikne na odvojen sistem i na to da je sada izuzetno lako blokirati jedan ili oba točka sa vrlo malo sile na poluzi. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 56 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV1000S, Bmw R1200 RT

Sad pročita ovu temu i duboko se razočara! Ja sam čuo (rekli su mi) da je Bmw rešio problem sa ABS-om od 2007god pa na gore! Meni motocikli(R1200RT 2007) koči odlično i aktivan je ABS. Na servisu za ovu sezonu smo promenuli sva ulja ali nemam povratnu informaciju da su to radili i pređašni vlasnici. Sad se dvoumim da li da premostim sistem i izbegnem taj famozni ABS iako funkcioniše?! 

Promenio član Саша

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ha, nisu nikad rešili problem tog sistema, niti je bio ni opoziv niti "good will", dobra volja, pa da priznaju kvar i urade zamenu, već su od 2007 ugradili vrlo pouzdan ABS, koji i kad otkaže, motor koči punom efikašnošću. Alii već na vodenjaku, od 2013. opet ne valja, gubi se zadnja kočnica na otprilike 4k, može da se produži na relativno duži interval, ali ne i trajno otkloni nedostatak, menjali su 4 ili 5 modula i ništa. 

Imaš više nego dovoljno informacija, odluka je u konačnici isključivo tvoja.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 56 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV1000S, Bmw R1200 RT
On 21. 2. 2024. at 9:01, đunta je napisao:

Retko se čitač kvari, ali ništa nije večno, nije ECU.

 

pre 48 minuta, đunta je napisao:

Ha, nisu nikad rešili problem tog sistema, niti je bio ni opoziv niti "good will", dobra volja, pa da priznaju kvar i urade zamenu, već su od 2007 ugradili vrlo pouzdan ABS, koji i kad otkaže, motor koči punom efikašnošću. Alii već na vodenjaku, od 2013. opet ne valja, gubi se zadnja kočnica na otprilike 4k, može da se produži na relativno duži interval, ali ne i trajno otkloni nedostatak, menjali su 4 ili 5 modula i ništa. 

Imaš više nego dovoljno informacija, odluka je u konačnici isključivo tvoja.

To mi je presudno, da koči i ako ABS zakaže. Većinu vremena provodim vozeći se sa putnikom(žena, deca) i na samu pomisao da mogu ostati bez sile kočenja u vožnji budi jezu u meni🥶. Ovako sam mirniji, i neću dirati ništa dok god je ispravno. Hvala đunta! Ps, ne znam kako sam povukao ono za Ecu na ovaj post ali svakako nije deo teme😀

Promenio član Саша

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
4 hours ago, Саша said:

Ja sam čuo (rekli su mi) da 

Uz svako poštovanje, nekako sve više ima to, čuo sam. Prekjuče mi priča prijatelj, na Viber grupi apropo kočnica, neko tvrdi samo Brembo, kao rekli mu, radi se o vodenjaku. Stereotip naravno, ko i uvek, ko i svako rekla kazala, bez ikakvog poimanja suštine. Ni Brembo ni Hayes ne zadovoljavaju kriterijum, podjednako, kako ih ja gledam recimo, da bi to bilo to, mora da se poradi na njima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
To mi je presudno, da koči i ako ABS zakaže. Većinu vremena provodim vozeći se sa putnikom(žena, deca) i na samu pomisao da mogu ostati bez sile kočenja u vožnji budi jezu u meni. Ovako sam mirniji, i neću dirati ništa dok god je ispravno. Hvala đunta! Ps, ne znam kako sam povukao ono za Ecu na ovaj post ali svakako nije deo teme
Pa to "dok je ispravno" je upravo i problem jer kočnice otkazuju bez najave i u momentu ostaneš bez kočnica.
Gledao sam video kako jedan naš kolega ispravlja krivinu na Zlatiboru kada su mu otkazale kočnice na BMW-u, puka sreća da je živ.
Kada bi posedovao takav motor, prvo što bi uradio je bajpas abs-a i prevezao kočnice direktno.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 56 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV1000S, Bmw R1200 RT
pre 3 minuta, vidakn je napisao:

Pa to "dok je ispravno" je upravo i problem jer kočnice otkazuju bez najave i u momentu ostaneš bez kočnica.
Gledao sam video kako jedan naš kolega ispravlja krivinu na Zlatiboru kada su mu otkazale kočnice, puka sreća da je živ.
Kada bi posedovao takav motor, prvo što bi uradio je bajpas abs-a i prevezao kočnice direktno.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Ok, i ja sam razmišljao da to uradim, ali ako kao što đunta kaže(a po postovima se vidi da ima iskustvo i znanje) kočnice funkcijonišu i kad ABS zakaže od 2007god. ne vidim razlog zašto onda unapred to raditi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Ček tvoj je model posle 2007. sa modernijim ABS-om?
Ako je tako ne diraj ništa, taj je dobar.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 56 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV1000S, Bmw R1200 RT
Upravo sada, vidakn je napisao:

Ček tvoj je model posle 2007. sa modernijim ABS-om?
Ako je tako ne diraj ništa, taj je dobar.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Da, "noviji ABS" onaj što ne zuji kad se stisne ručica kočnice😀

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 318 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Kako prepoznati da li je GS 1200 2006-2007 sa problematicnim ABS-om,jer navodno se od 8.2006 ugradjuje ne problemticni,a datumski su slicni,a vlasnik kaze: ne znam nista o tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 56 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV1000S, Bmw R1200 RT

Meni je majstor rekao da dam kontakt i stisnem polugu kočnice, ako tad počne da zuji ABS onda je stari a ako se ništa ne čuje onda je noviji. Ovo važi samo ako je ABS u funkciji tj. nije premošten. Verovatno je da ovde ima kompetentniji ljudi da te posavetuju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Inače motor ne ostane bez kocnica kada otkaže pumpa, pre 2007.  nego koči dosta slabije, kao auto kada šlapaš, koči ali moraš jako da stisneš.

Probaj na nekom mestu gde nema saobraćaja, ugasi motor pri 70-80 na sat pa probaj da kočiš, čisto da vidiš osećaj.

Naravno, ako neko vozi agresivno onda ..... :takoje:

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

U auto se komanda stiska nogom, prsti šake nemaju ni blizu toliku snagu, praktično to što je ostalo da koči, može da se računa kao da nema ništa u vožnji.

Ja sam se susretao sa nekoliko primeraka R1200 koji fabrički nisu uopšte imali ABS tih godišta, 04-06, direktan uvid je jedini način da se utvrdi činjenica. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 318 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Sto se mene tice ,abs uopste nije potreban na gs-ovima 1100,1150 i 1200...Takvo vesanje i hod amortizera to dopusta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ceo život vozim bez ABSa, tek od pre 4 godine ga imam, GS 1150 pa 1200 i do sada ga nisam ni primetio da postoji !! Vozim i zimi i leti ! 8)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
2 hours ago, Shaft021 said:

 vesanje i hod amortizera to dopusta...

Ovo nema neku koleraciju sa ABSom, da bi se on smatrao potpuno nepotrebnim. U GPiju samo vrhunski takmičari koče bez ABSa, većina ga ima, podatak od pre desetak godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
1 hour ago, srbac said:

Ceo život vozim bez ABSa, tek od pre 4 godine ga imam, GS 1150 pa 1200 i do sada ga nisam ni primetio da postoji !! Vozim i zimi i leti ! 8)

To govori da si pažljiv vozač i ne iniciraš oštra kočenja pri kojima se ABS uključuje, mada kod R1200 pa na dalje je ABS vrlo sofisticiran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja