Jump to content

Moto Zajednica

Članak iz MOTORRAD-a o problemima s ABSom

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 662 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Ja evo vec posle tdm-a, vesysa i sad R1200gs nikad hvala gospodu Bogu nije zatrebao ABS niti njegova asistencija, sem da ja nisam zeleo da ga malo aktiviram i vidim da li radi uopste. Naucio sam i sebe istrenirao da koristim obe kocnice prilikom kocenja, uvek nekako zadnju pa posle sekundu i prednju, i to radi savrseno…

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Samo da napomenem i mozda nekom ustedim troskove: u Mladenovcu postoji servis specijalizovan za ABS uredjaje na BMW motociklima. Dvojac, masinski inzenjer i inzenjer elektronike su se zainatili i proucili sistem do poslednjeg detalja, sve delove imaju, cak i plocice sa elektronikom.

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Plavi Banditos 600s
On 25.2.2024. at 11:32, lalajko je napisao:

Samo da napomenem i mozda nekom ustedim troskove: u Mladenovcu postoji servis specijalizovan za ABS uredjaje na BMW motociklima. Dvojac, masinski inzenjer i inzenjer elektronike su se zainatili i proucili sistem do poslednjeg detalja, sve delove imaju, cak i plocice sa elektronikom.

Komso,znaci li to da mozemo uzeti u razmatranje i ove starije modele 2004 5 🙂

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Da, bez problema. Licno znam tri coveka kojima je vratio u zivot ABS uredjaje sa servom, a da su prethodno isli u nekoliko servisa, sto kod nas, sto u inostranstvu.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 25. 2. 2024. at 18:25, đunta je napisao:

063 216 379 Neša Mladenovac

_______________

Upravo kopiram link pa da ga pošaljem nekima na Fejsu, zbog Nešinog telefona a i da pročitaju šta je ovde napisano.

 

Negde je napisano, il na forumu il na Fejsu, šta se dešava u Nemačkoj kada se ovaj sistem popravlja, ne bih da iznosim da ne ispadnem kakav nisam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
WWW.FACEBOOK.COM

Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du...

 

Ne znam da li će se otvoriti kopirani link objave sa Fejs grupe BMW motori Srbija. Čovek je objavio na osnovu pisanja po stranim forumima da su BMW i FTA dali ekskluzivitet firmi RHO da popravlja ove module. Uprkos ceni od 900e, oni se ograđuju na rezultat pod izgovorom loše ugradnje. Takođe su napravili kit za premošćenje i praktičnu eluiminaciju modula, što nedvosmisleno govori šta oni misle i o svojoj reparciji. Kako sam razumeo objavu, drndanjem modula se ne može dobiti TUV i ne može proći tehnički pregled.

Ne znam da li sam napiasao već, pri prezentaciji BMWa R1150 RT, 2000. godine, novunar je doživeo pad i povredu zbog otkazivanja ovog kočionog sistema. Postoji i objava na netu da je neko kasnije poginuo, a pisanja loših iskustava bilo sijaset. Ne znam da li se danas može sve to naći, već od 24 godine je prošlo, forumi su prelazili na nove platforme i redovno gubili postove, čak i najugledniji advrider nema više istoriju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja