Jump to content

Moto Zajednica

Jedan kliks iz Negotina

Recommended Posts

• I didn't start the fire, 5447 postova
  • Motocikl: Biffer 1L, Kliks 0.65L

Drugari, 

Da li bi neka dobra dusa mogla da pogleda jedan klx650 iz negotina?

Deluje meni da je sve kako valja, ali ipak da ne idem ako bi neko mogao da vidi samo, upali baci pogled levo desno obrne krug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Duh Bez Sekire, 970 postova
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600

Boco, ti jesi veliki čovek, ali veruj mi da ti ne treba KLX :D Ne zato što je loš motor, već zato što ti imaš motor za putovanje, a za endurisanje ganjaj lakši motor - što lakši to bolje. Iako ćeš na početku krenuti lagano, vrteti neke makadame i lagane trekove, vrlo brzo će ti apetiti porasti i shvatićeš da si bacio pare. Na laganom motoru, mnogo ćeš lakše usvojiti sve bitnije tehnike enduro vožnje, mnogo ćeš manje energije trošiti na dizanje motora kad padneš itd. Takođe izbor off road guma je daleko veći za nešto što pozadi ima 18" točak... Da ti je to jedini motor u vlasništvu onda bi imalo smisla kao neki iznuđeni kompromis (ono - da možeš i sa ženom da putuješ koliko god to bilo neudobno u odnosu na ono što sada voziš, a opet i da možeš vrlo pristojno da se endurišeš kada ti se ukaže prilika). Ovako stvarno ne vidim poentu...

Pričam iz ličnog iskustva... Ja se endurišem sa Cagivom i to sve kao ide, ali bi mi bilo neuporedivo jednostavnije i više bih napredovao sa laganijim motorom... Razlika u masi od 20-30-40 kg je na terenu kao nebo i zemlja...

Promenio član icatenej
Dodatak...

pre 11 minuta, icatenej je napisao:

Boco, ti jesi veliki čovek, ali veruj mi da ti ne treba KLX :D Ne zato što je loš motor, već zato što ti imaš motor za putovanje, a za endurisanje ganjaj lakši motor - što lakši to bolje. Iako ćeš na početku krenuti lagano, vrteti neke makadame i lagane trekove, vrlo brzo će ti apetiti porasti i shvatićeš da si bacio pare. Na laganom motoru, mnogo ćeš lakše usvojiti sve bitnije tehnike enduro vožnje, mnogo ćeš manje energije trošiti na dizanje motora kad padneš itd. Takođe izbor off road guma je daleko veći za nešto što pozadi ima 18" točak... Da ti je to jedini motor u vlasništvu onda bi imalo smisla kao neki iznuđeni kompromis (ono - da možeš i sa ženom da putuješ koliko god to bilo neudobno u odnosu na ono što sada voziš, a opet i da možeš vrlo pristojno da se endurišeš kada ti se ukaže prilika). Ovako stvarno ne vidim poentu...

Pričam iz ličnog iskustva... Ja se endurišem sa Cagivom i to sve kao ide, ali bi mi bilo neuporedivo jednostavnije i više bih napredovao sa laganijim motorom... Razlika u masi od 20-30-40 kg je na terenu kao nebo i zemlja...

Ico, mislio sam ja o tome. Ovo nece ipak biti samo motor za off. Naime, moja zena ce uciti na njemu da vozi, ja cu mu uzeti novi par tockova i voziti ga na posao deo vremena, a sa enduro gumama voziti off

Svidja mi se kliks jer je bas dobra masina, nije uzas tezak, pa lagano. Godinu dve, pa mozda nesto lakse. Jer lakse je i skuplje dosta a ja posle Honde nisam bas u prilici. Nekako se mora poceti, a smatram da je ova sezona odlicna da se podsetim blata i pridruzim se vama bandi na pesku ;)

Jasno sve... Ako si izvagao, onda je to-to :) Sezona ide... Pesak će sada postati sve nezanimljiviji, taman kada nabaviš ćereslo, biće vreme za planinu... Ima puno lepih trekova po planinama Srbije da se voze i sa težim motorom. Obavezno uključi u budžet i nabavku nekih enduro čizama i ostale enduro zaštitne opreme ako nemaš (gladijator, štitnike za kolena, dresove, pantalone...) - sve to u ogromnoj meri utiče na kvalitet vožnje na terenu - ne samo u smislu zaštite od mogućih povreda već i u smislu komfora.

Isplaniran budzet za odecu, hvala na podsetniku. Danam se da vozate brda i planine i da cemo se voziti :)

A kad/ako stigne Kliks, dodjes jedan dan pre ili posle posla do garaze da ga vidis :)

Nema tu šta da se gleda, nego da ga oma' skršimo tu u parku da ti posle na terenu ne bude žao :D:D:D

• Haha 1

• 8-bit, 1062 postova
  • Motocikl: KLX300, R1100GS
Pre 3 sati, bocca_bastard je napisao:

gdi je? ne mogu da nadjem

Evo ga

1f4f634634f1-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki dr 350, 1992. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 45000 km, Sokobanja. Cena 1.800 € - Motori - Polovni Automobili

• Zainteresovan, 703 postova
  • Motocikl: senza

Da ti ne bude malo mali KLX ? :)  Ozbiljan sam. Dok sam ga imao, doš'o momak da pogleda, seo ... Gleda ga onako dok sedi na njemu i kaže leep je, samo nekako skučen ... A ja kukao svo vreme kako je veliki i težak, na kraju ga zbog toga i prodao ... :D

Kolikih si gabarita ?

Btw, ovaj Dr mi je u komšiluku, znam i vlasnika ... al' ako si stvarno golem čovek, tek na njemu ne bih mogao da te zamislim ...

Ma nema sta da se zamislja prerastao sam ja to :)

na off-u cu da stojim mahom uz izvesne modifikacije a sve ostalo je kratko i bas me briga. Imam 2m i oko 95 kila. Meni je sve osim HD-ova i Goldwinga malo, ne dajem 5 para na to :jee:

• Sviđa mi se 1

Veliko hvala @Marko81

Nije kliks bas skroz dobar i ima ulaganja da se dotera u stanje. Nije isplativo

@icatenej video sam i taj DR, ali mi i on deluje malo zalosno. 

Za sada je pik na kliks iz Valjeva kojeg mi je kolega sa foruma preporucio. Malo ispada iz finansijskog plana trenutno. Bar dok ne ode TDM

Mislim da ce ta dual varijanta da radi godinu dve. Onda cu videti. 

A guber? Mislim koliko mogu da se pruzim?

• REWadventure.com, 6466 postova

Aha.. Tj. mislio sam u smislu preporuke.

Ali, izgleda da si odlučio, pa najbolje ujuri to što ti se čini kao pravi put :takoje: 

Taj iz Valjeva izgleda puno bolje, korman je već podignut.

Ali sam klx je dosta nizak (za tvoju visinu) tako da ćeš ga verovatno i podizati pozadi. I zaboravi vožnju u dvoje ... To može na njemu ako si japanac, il' kinez...  :D

Mada, ja bi na tvom mestu poslušao mudrog Severiana, koji pametno zbori. Onako nešto je za teren daleko praktičnije. Mislim, super je klx po terenu, nema gde ne može da prođe...  dok ne padne kiša :jee:

Nece biti vozen u dvoje. Za dvoje je tu CBF :)

To sto je Severian predlozio je sjajno, ali finansijski neizvodljivo u sledecih barem godinu-dve

E, u tom slučaju biće odličan! ;)

Za zajebavanje po gradu je izmišljen, a mož' se tera i po džade, i to sa osobitim užitkom,  jer je preudoban i premekan (ako izuzmemo sedište od granita)  :jee:

Dakle da ponovim ;)

1. Moja zena ce da se uci na tom motoru (koji god da bude)

2. Vozicu ga do posla i nazad s vremena na vreme, sto znaci kroz grad

3. Krenucu polako off, od laganog pa dokle doguram. Kada pocne da me ogranicava planiracu neki ozbiljniji crossic.

Sada trenutno, ozbiljniji cross motor moze daleko vise nego sto bih ja smeo pa nema poente da mastam o motoru i parama koje nemam :lol2:

Da privrsavamo sagu. Odlucio sam da uzmem ovog kliksa. Pregledan je jos jednom i zanimljiv je, ako nista kao projekat.

E sad tu postoji problem. Kako ga doterati za BG?

Na kramponkama i sa motorom koji realno nikada nije video duzi put nije bas dobra ideja. Ako nista zbog kocenja. Kramponke su.... nepovoljne. A i kocioni sistem Kliksa nije bas za drum.

Kuku nemam da iznajmim prikolicu, niti znam nekoga ko ima auto sa kukom.

Kombi ne mogu da iznajmim jer mora da se ostavi brutalno veliki depozit i to sa kreditne kartice ni manje ni vise, koju takodje ne posedujem.

Ima li neko neku kombinaciju za negotin? Prolazi okolo necim teretnim? Neko ko bi iznajmio neki pickup ili kombi na jedan dan?

Neka totalno treca ideja?

• Svrati ponekad, 452 postova
  • Motocikl: Piaggio X9

Ајд' позови ме сутра око 10-11, да окренем деду, можда има неку комбинацију :)

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja