Jump to content

Moto Zajednica

Bardahl ulje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Inače sam sipao Motul 5100 u Burgmana 250cc, a sad uzeh 400cc i pošto sam imao par pehova morao sam da posipam ulje i sl, a nažalost sam sipao Motul 7100 pa nije jeftino za prosipanje...

Kupih danas Bardahl ulje C60 10w40 (što ispada polusintetika) da još jednom sipam u motor za svaki slučaj da proverim da li negde curi , da li sve radi kako treba i sl, ali sam kao konačno imao u planu da sipam Motul 7100 10w40 (što je full sintetika).

Međutim razmišljam se pošto sam naišao na dobra iskustva sa Bardahl, da eventualno ostavim (ili sipam opet) pomenuti C60 polusintetiku, ili eventualno da promenim gradaciju (mislim da je C60 15w50 full sintetika).

 

Koja su vaša mišljenja ili iskustva sa Bardahl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Eagle
Inače sam sipao Motul 5100 u Burgmana 250cc, a sad uzeh 400cc i pošto sam imao par pehova morao sam da posipam ulje i sl, a nažalost sam sipao Motul 7100 pa nije jeftino za prosipanje...
Kupih danas Bardahl ulje C60 10w40 (što ispada polusintetika) da još jednom sipam u motor za svaki slučaj da proverim da li negde curi , da li sve radi kako treba i sl, ali sam kao konačno imao u planu da sipam Motul 7100 10w40 (što je full sintetika).
Međutim razmišljam se pošto sam naišao na dobra iskustva sa Bardahl, da eventualno ostavim (ili sipam opet) pomenuti C60 polusintetiku, ili eventualno da promenim gradaciju (mislim da je C60 15w50 full sintetika).
 
Koja su vaša mišljenja ili iskustva sa Bardahl.
Vidi meni je majstor Pedja Motolaboratorija i uvek mi sipa Bardahl i za sad nemam neka losa iskustva.
Mada mi je neki lik spomenuo da sipam samo ipone. U pitanju je Xciting 250

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja pak od majstora kome se veruje, a nas je kolega sa foruma cuh "ipon ni na lanac" :D

U leonarda 250 sa yamahinom masinom sipao sam Pakelo ulje, u zivotu nisam cuo da agregat odmah promeni zvuk, odmah!

Tacnije, da izgubi isti, odsustvo bilo kakvih zvukova sem huka na izduvu... Da ne poverujes, kao na paru da radi, pisao sam o tome na forumu.

Ne lutaj mnogo, bilo koje kvalitetno ulje u viskoznosti za taj skuter i podneblje ce odgovarati.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Našao sam dobar tekst o Motul:

MOTORNAULJA.BLOGSPOT.COM

Prvi deo (Part One) U bilo kojoj delatnosti pa i proizvodnji maziva (a najbliže je sportu) razlika u prvih (recimo) deset nije...

 

 

Rešio sam da ovaj Bardahl posluži prvih par stotina KM da budem 100% siguran da sve dihtuje i onda će ipak da dobije 5100 ili 7100.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
On 7.3.2019. at 15:24, dusantomic je napisao:

Inače sam sipao Motul 5100 u Burgmana 250cc, a sad uzeh 400cc i pošto sam imao par pehova morao sam da posipam ulje i sl, a nažalost sam sipao Motul 7100 pa nije jeftino za prosipanje...

Kupih danas Bardahl ulje C60 10w40 (što ispada polusintetika) da još jednom sipam u motor za svaki slučaj da proverim da li negde curi , da li sve radi kako treba i sl, ali sam kao konačno imao u planu da sipam Motul 7100 10w40 (što je full sintetika).

Međutim razmišljam se pošto sam naišao na dobra iskustva sa Bardahl, da eventualno ostavim (ili sipam opet) pomenuti C60 polusintetiku, ili eventualno da promenim gradaciju (mislim da je C60 15w50 full sintetika).

 

Koja su vaša mišljenja ili iskustva sa Bardahl.

Vozio burgmana 400 i sipao motul (ubij me ne znam koji)kako raste kilometraza tako je rasla i potrosnja.Na prvih 1000km nista,na 1500 100ml,na 2000 150ml, i tako dalje.U hondu sipam bardahl 15w50 tek posle 4000 km srkne malko ulja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Brescia,Italy
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Kad već pišete o njihovim uljima , ja nikad nisam čuo za ovo a naleteo sam na njega u radnji blizu mene .... 

6€ litrica, Bardahl 

jpg_aa4be5d0b274e5ea.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova

Bardahl je generalno dobro ulje. Drugar u svom servisu za automobile preporucuje i sipa, niko jos nije imao reklamaciju ili se zalio. A pritom i nije nepoznato ulje.
Kad pogledas na Wikipediji nesto o njemu, sve ce ti biti jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja