Jump to content

Moto Zajednica

MotoGP Losail - Katar

Recommended Posts

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 8 sati, dvlns je napisao:

Jedan primer: motor lezi u prasini redari gase vatru i on izgovara nadam se da se ugasio motor sa unutrasnjim sagorevanjem. 

 

Razdvaja pojam motoRcikl od masine pa mu tako najlakse da umesto jedne izgovori cetiri reci :)

 

Kapiram da ima evro po izgovorenoj reci :)

Ne bih da branim doticne, nije mi u cilju. Samo cu da serem po nasem jeziku. 

Koji je tacan naziv na srpskom? 

Agregat-moze da bude, mozda i najpribliznije. 

Pogonski agregat, najtacnije, ali glupo za izgovoriti. 

Motor, najzastupljenije i najzvucnije, ali ne bas potpuno tacno, jer zbog zato sto je narodskim jezikom motor=moto(r)cikl. Pa ako kaze da se nada da se motor ugasio, a motocikl ceo u plamenu, opet ispada glup.

Pa onda dalje: ugasio-vatra se gasi (ugasi taj TV ili jos bolje, ugasi vodu) ili iskljucio (prestao sa radom). 

On je verovatno mislio na to da se nada da je pogonski agregat prestao da radi. 

Hvala ti Vuce sto si nas opsmenio. Kamo lepe srece da nisi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

shodno tome, ja ne mogu da verujem sta Vama smeta...nije mi jasno, ako imate alternativu, cemu pljuvanje po #SK ekipi? prebaci kanal, gledaj online engleze...oh,sad vidim da nekima smetaju i voditelji na drugim prenosima zbog boje glasa...puuu, ni stranci nisu kao sto su nekad bili...

Elem, ja stvarno malo znam o celom GP karavanu i stvarno, ali stvarno kontam da nisam reper, ali npr danas sam bas bio zadivljen  njihovim znanjem ko je ko u timovima mimo samih vozaca...i onda dodjes ovde, leb te *ebo, sve sami experti...iskucaju svu filozofiju GPa u dve recenice kucanog texta na forumu.....voleo bih da vidim bilo koga od Vas da morate da pricate 6 sati uzivo na tu temu...a da ne bude dosadno, bez greske, i potpuno zanimljivo sirokim narodnim masams...mozes misliti, u celom prenosu moto3,moto2 i motogp rekao 4x motor sa unutrasnjim sagorevanjem....zju...na kolac sa njim!!!

kakvi su, takvi su, nasi su, i vole to sto rade...i od mene - hvala im....a Vama kojima smeta, alternativa je cudo, izvolite, slobodno se posluzite...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5730 postova

@abarth_maniac ma lose sam naveo primer jer nije receno u smislu dvojbe da li je ugasen motocikl ili masina ali nije ni bitno. 

 

@zlig0r moguce da malo znas i da si impresioniran ali moj osvrt je na konstatno ponavljanje istih reci i izraza godinama od strane Srdjana. Komentator treba i da vodi racuna da ne ponavlja reci konstantno. Ali hajde i to da zanemarimo. Ono sto irititira bar mene je izbegavamje narodskih izraza. Ako mi kazes da ti na motoru ili kolima imas pneumatike a ne gume ok, ako kazes da V max ima dobar motor sa unutrasnjim sagorevanjem a ne masinu ili agregat i to je ok. Prosle godine je Jamaha imala problem sa kolenastim vratilom ako se ni toga ne secas. Koristeci nazive koje koriste samo na fakultetu i nigde u narodu meni izgleda da se "obracunava" sa gledaocima. U svom tom edukativnom nastupu prema gledaocima @Jovan Ristic mora da im skrene paznju da Moto 2 motor sa unutrasnjim sagorevanjem ne razvija maksimalnu snagu od 170 KS (na znam sto nije rekao 126,78 KW). 

 

Ti mislis da ja preterujem a ja mislim da on preteruje. Ja placam uredno SBB i nemam nameru da gledam strimove ili da gledam bez zvuka a ne vidim od kad je problem kritika upucena na neciji rad a pogotovo ako je taj rad javan. 

 

Ako vec meni dajes savet da koristim mogucnost izbora iskoristi je i ti pa preskaci postove koji te nerviraju. 

 

Razlog zbog kojeg je potencirano na motor sa unutrasnjim sagorevanjem koliko sam ja shvatio je to sto ce na 5 trka prenositi i moto E sampionat pa kao eto precizan je. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

eeee vidis, razlika je sto mene ne nerviraju vasi postovi i volem da ih cita, jer kakvi ste, takvi ste, nasi ste i volite to sto radite, i od mene hvala ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5207 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Gledam zato što ga plaćam a ne postoji opcija da ugasim komentatore a da ton ostane. Tješim se tim da je u svakoj sferi života isto, budale se osilile, pjevače komentarišu koze koje ne znaju stih otpjevati, vojsku vode ljudi bez odsluženog vojnog roka itd.. Ima tema o komentatorima da ne trujemo ovde.

Po komentarima vozača Jorge ih sve brine :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: Sankt Kanzian
  • Motocikl: Ktm 990 Superduke R
Pre 16 sati, Motorcyclist je napisao:

sta je ovo?

holeshot  control. Koristi se u motocrossu vec godinama. U sustini ogibljenje drzi u max zategnutom polozaju, koristi se samo pri startu. Ne krivuda toliko I teze ga lansira na zadnjak.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5207 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ovaj mali turčin u trojkama nije neki sprinter ali izgleda da je borac žestok, on se trka i na treninzima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 31 minuta, pronto je napisao:

Pitanje...

"Holeshot" se stavlja jer je zabranjen elektronski "wheelie control"?

Dozvoljen je, ali wheelie control ubija nešto snage i time ne dozvoljava da se prednji točak podigne u vazduh. "holeshot" je ukratko rečeno mehanički Wheelie control koji bi trebalo da im da još malo prednosti na startu. Videćemo koliki će efekat imati.

 

A ono čudo ispod zadnjeg točka na Ducatiju za koje su komentatori rekli da služi da hladi zadnju gumu zapravo ne služi za hlađenje zadnje gume. To je Petrući izjavio. Takođe je rekao da ne sme da daže čemu služi "jer će Gigi Dall Igna da se ljuti na mene" :D 

 

EDIT: A moj Rosi, majku mu, ponadah se posle prvog treninga, a on će izgleda morati u Q1 :( 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 1 minut, Gargi je napisao:

auhhh....jadan Lorenzo. Razbi se kao p...

a i Markez 

Markez dohvatio onu zelenu podlogu van ivičnjaka.

 

Što se komentatora tiče, imaju promašaja, ali mi je drago što nisu sujetni pa se isprave kad pogreše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Upravo sada, drs je napisao:

Baš bedak za Lorenca. Nadam se da nije ništa sa dugoročnom posledicom.

Vidim da šeta okej. Nadam se da je otišao samo na preventivnu kontrolu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion
Pre 1 sat, Jovan Ristic je napisao:

Dozvoljen je, ali wheelie control ubija nešto snage i time ne dozvoljava da se prednji točak podigne u vazduh. "holeshot" je ukratko rečeno mehanički Wheelie control koji bi trebalo da im da još malo prednosti na startu. Videćemo koliki će efekat imati.

 

A ono čudo ispod zadnjeg točka na Ducatiju za koje su komentatori rekli da služi da hladi zadnju gumu zapravo ne služi za hlađenje zadnje gume. To je Petrući izjavio. Takođe je rekao da ne sme da daže čemu služi "jer će Gigi Dall Igna da se ljuti na mene" :D 

 

EDIT: A moj Rosi, majku mu, ponadah se posle prvog treninga, a on će izgleda morati u Q1 :( 

 

 

To sam hteo da pitam, jel Rosi krece od Q1?..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre sat vremena, VukMar je napisao:

To sam hteo da pitam, jel Rosi krece od Q1?..

Da, voziće u Q1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Temperatura naglo opada u Kataru u ovim trenucima, biće nezgodno u FP4 i kvalifikacijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 10 minuta, Nikola Honda 954 je napisao:

U majku im,onaj reflektor je kriv ;-)

Slušam i ne verujem. Mislim da ga je Lorenco pokazivao ka gore mislio je na hladnije vreme, a ne na reflektor :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Losail standardno donosi iznenađenja, da li su svi popaljeni ili šta, pa sve pršti. Par sezona sam se zaletio u prognozama na osnovu Katara, pa se žestoko zajebucnuo, tako da , ostavljam da prođe makar 4-5 trka.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

Secam se kako je dosta nas bilo skepticno po pitanju Quartararo-a i zasto je bas njemu data sansa u gp-u... Jesu tek prve kvalifikacije ali ovaj rezultat je impresivan

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: Sankt Kanzian
  • Motocikl: Ktm 990 Superduke R

kako god matori drekavac totalni fijasko. Najgori od svih klavijaturista. Mozda neki znak da je 40 leta I 9 titula ipak dosta za penziju.

Sto neko rece ajd da vidimo ove mlade pistolerose ….sad je njihovih 5 minuta

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
Pre 2 sati, mixa je napisao:

Losail standardno donosi iznenađenja, da li su svi popaljeni ili šta, pa sve pršti. Par sezona sam se zaletio u prognozama na osnovu Katara, pa se žestoko zajebucnuo, tako da , ostavljam da prođe makar 4-5 trka.

Potpisujem! Tako se razni prže do Teksasa, onda isti dođe, pa prođe i onda tek počne sezona... Noćna trka, prljava staza u Argentini, pa Teksas, e tek onda krene.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja