Jump to content

Moto Zajednica

Nova nada :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 620 Red

Pozdrav dragi bajkeri, forumasi,

 

Polako ulazim u moto svet, a kako se ne moze biti ozbiljan a da nisi clan bjbikers foruma, eto mene ovde prvo da se predstavim :)

 

Zovem se Lazar, imam 25 godina i iz Beograda sam.

 

Vozim skutere od 15 - te godine,

A nedavno sam nabavio svoj prvi motocikl - 2005. Ducati Multistradu 620 red (3 vlasnik sa 36000km)

 

Naime, dukati mi nije bio ni na kraj pameti. Razmisljao sam da do kraja godine proberem nekog dobrog entry - level japanca (tipa vstrom 650 ili honda transalp), medjutim, naleteo sam na super ponudu koji nisam mogao da odbijem. Coveku je bilo hitno, prodavao je  gorepomenutu Multistradu koji sam ja na kraju kupio za 2600e sa svom opremom, originalnim topcaseom i originalnim bocnim koferima. Cim sam video oglas, istog trenutka sam organizovao sve da odem da pogledam motor. Sa sobom sam poveo iskusnog bajkera, koga poznajem, i koji ceo zivot vozi upravo dukatije. Pregledali smo motor i nismo mogli ni jednu manu da mu nadjemo. Zaista je u odlicnom stanju. Sve je kao iz fabrike, ima sve papire, sve je bilo zaista uredno. Moj prijatelj ga je probao i preporucio mi da ga uzmem jer je ponudao bila zaista toliko dobra da mi je bilo tesko da poverujem.

 

Presao sam nekih 500km do sada i mogu reci da sam super zadovoljan. Medjutim, veoma sam neiskusan, pogotovo sto se tice odrzavanja motora i pogotovo dukatija. Pocinje da me kompulsivno obizimaju pitanja odrzavanja motora. Puno stvari za nauciti i veoma malo dostupnih postenih servisera me je navelo da pokusam da savladam sam sto vise mogu. Medjutim, puno razlicitih misljenja po internetu i forumima za cak i najbanalnije stvari je dovelo do toga da mi se sve pobrka u glavi (na primer, hocu lanac da ocistim i podmazem i kada gledam na internetu kako, postoji hiljadu nacina i preparata, neki favorizuju sprejeve, neki ulja, neki kazu da treba vodom ispirati, neki kazu da ne treba...itd).

 

S tim u vezi, evo me na forumu. Voleo bih da upoznam prave bajkere i da naucim sto je vise stvari moguce. Veoma mi je bitno da odrzavam svoj motor u perfektom stanju kako ne bih dosao u situaciju da mi je neophodan ovlasceni ducatijev servis koji bi verovatno bio veoma skup. Svestan sam da dukatiji nisu bas najpouzdaniji i da su veoma teski za odrzavanje ali sa druge strane veoma sam zavoleo ovaj motor i smatram da ako mu budem pruzao neophodnu negu da ce mi on vratiti dvostruko.

 

Takodje bih voleo da cujem neka misljenja i preporuke vezano za Multistradu 620 ako ih neko ima,

 

"In lightness my strength", fellows

 

Veliki pozdrav,

 

Lazar

 

 

20190209_101815.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Dobrodosao Lazare.

A sto se tice ovlascenog servisa Ducati,nije to tako skupo kao sto mislis. Ja sam za ovaj servis kod Arene sve najbolje cuo. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja