Jump to content

Moto Zajednica

GPZ 500s problem

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Lozanj, GM
  • Motocikl: U potrazi

Otvorio sam juce sezonu laganom voznjom...danas, rekoh, malo da ga razvucem... u drugoj dodje do 8000 rpm i kao da udari u blokadu i zapuca tiho par puta na izlazu grana iz bloka. Nisam hteo da ga silim dalje, mada ide i vuce normalno. Sve je, inace jesenas reparirano, ocisceno, itd. E sad, dve stvari:

1. Top je od zx6r, rekao bih ne bas profi odradjeno spajanje i same grane ne dihtuju dobro na izlazu iz motora, rekao bih...prilikom turiranja u mestu, hoce isto tako da pucka preko 6000rpm

2. Tokom jednog od zimskih paljenja, crkla mi je jedna svecica, prakticno nova. Skinuo obe nove DR9 i vratio stare DR8, sve super ( naravno, pojava puckanja prituriranju u mestu gore pomenuta stoji ). Oterao ga prosle nedelje na tehnicki i ostavio. Oni sutradan nisu uspeli da ga upale, kad sam dosao, ubili mi jednu svecicu. Dodjoh kuci, vratih onu jednu novu DR9 i upali odmah, radi kao sat. 

 

Pali kao mina, vuce lepo, samo danas ovo na 8000rpm...

Dajte misljenja...ja sumnjam na auspuh...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Treba pregladati spojeve auspuha, ali ako umire svecica, velika je sansa da je do karburatora i/ili ventila. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Lozanj, GM
  • Motocikl: U potrazi
11 minutes ago, abarth_maniac said:

Treba pregladati spojeve auspuha, ali ako umire svecica, velika je sansa da je do karburatora i/ili ventila. 

Rekao bih da spoj nije dobar na izlazu iz bloka, jer kad ga zaturiram u mestu preko 7-8000 tu izadje malo izduvnih gasova i pucka malo kako krenu da padaju obrtaji. I ima rupicu na topu sa strane...Karburatore sam sredio komplet osim sinhronizacije. Ventile nisam dirao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 21 minuta, xpetronije je napisao:

..Karburatore sam sredio komplet osim sinhronizacije. 

Ovde moze da bude najveci problem. To sto su karbovi sredjeni je super, ali ako nisu sinhronizovani, dzaba. 95% sam siguran da je ovde srz problema. 

Ventili se na njemu lako provere, a i steluju. Stelovanje zazora je preko vijka i kontra navrtke, niti se menjaju plocice niti se moraju skidati bregaste. Ako je zaptivac ventil dekle OK, ovaj posao je rutinski. Skines, sredis, vratis. Uz dobro ciscenje i par kapi silikona na zaptivacu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Lozanj, GM
  • Motocikl: U potrazi
1 minute ago, abarth_maniac said:

Ovde moze da bude najveci problem. To sto su karbovi sredjeni je super, ali ako nisu sinhronizovani, dzaba. 95% sam siguran da je ovde srz problema. 

Ventili se na njemu lako provere, a i steluju. Stelovanje zazora je preko vijka i kontra navrtke, niti se menjaju plocice niti se moraju skidati bregaste. Ako je zaptivac ventil dekle OK, ovaj posao je rutinski. Skines, sredis, vratis. Uz dobro ciscenje i par kapi silikona na zaptivacu. 

Planirao sam da uradim sinhronizaciju sam, to nije teško, pomoću onih crevaca...ako to reši problem, sjajno...hvala na savetima, svakako;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Da je bas skroz jednostavno, nije. Da je moguce uz malo truda, svakako. Podrzavam pokusaj da uradis sam. Ako zatreba pomoc, javi se. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4389 postova
9 hours ago, xpetronije said:

Rekao bih da spoj nije dobar na izlazu iz bloka, jer kad ga zaturiram u mestu preko 7-8000 tu izadje malo izduvnih gasova i pucka malo kako krenu da padaju obrtaji. I ima rupicu na topu sa strane...Karburatore sam sredio komplet osim sinhronizacije. Ventile nisam dirao.

Pucka i moj na oduzimanju gasa, to je delimicno zbog PAIR sistema a delimicno jer na spoju kod topa ima malkice lufta rekao bih, ali to uopste ne utice na ubrzanje, niti se nesto gusi i slicno. Trebao bi ipak oterati kod nekog majstora da proveri karbove kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Lozanj, GM
  • Motocikl: U potrazi

Sad mnogo teško pali, nekad i neće uopšte, a na gurku pali na pola metra. Kad upali radi lepo. Mislim da se davi u gorivu, jer I potrošnja je u plafon...Mislio sam da skinem karbove I pošaljem Bokiliću, drugog rešenja mi nema:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja