Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Burgman UH200 2010g pregrejavanje

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Zdravo svima,

 

tek sto sam uvezao motor iz Italije i poceli su problemi. Motor normalno radi, pali bez problema, ali mi se desava da s vremena na vreme kazaljka za temperaturu naprasno ode skroz u crveno. Kada se to desi, ja stanem, ugasim motor, upalim ga nastavim da vozim a kazaljka je ponovo normalno na sredini. Ovo se desava bukvalno pri svakoj voznji a trenutno prelazim 500-600m do prodavnice i poste. Iskreno , nemam vremena da popravljam ovakve stvari zato sam i otisao do ovlascenog servisa gde mi je konstatovano da je ventilator pregoreo medjutim i nakon zamene pocelo je da se desava isto, te verujem da ce mi i ovaj zamenjeni pregoreti zbog ovih naprasnih podizanja temperature. Ako je problem do termostata na hladnjaku , da li neko zna kako da se proveri da li je isti ispravan? I ako je to bitno , kada dam kontakt , kazaljke za temperaturu i gorivo prvo dodju do kraja pa se vrate na pocetni polozaj, mislim da je ovo normalno za svako davanje kontakta na burgmanu ali nije na odmet da spomenem i to. Da li je neko imao slican problem i koji mi je vas savet u vezi ovog problema?

 

pozdrav svima,

Igor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Za proveru termostata ti treba podatak na koliko stepeni otvara, termometar do jedno 150 stepeni, stari lonac (a može i novi) i voda. Stavi u lonac vodu, neku daščicu odozgo po rubu, veži žicom termostat za istu i uroni ga u vodu. Stavi termometar, sve to na ringlu i prati da li otvara kada postigne potrebnu temeraturu.

Mnoge nove table imaju proveru ispravnosti instrumenata kada se da kontakt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Ok. Hvala, ali obzirom na opisani problem, termostat radi , samo, verovatno  ne radi kako treba, te mi nije jasno da li je do njega ili neceg drugog. Mislio sam da nekim merenjem eventualno ovo moze da se proveri. Ovo mi je suvise velika peripetija da zbog 12-15e jednostavno ga ne zamenim. Sledece pitanje, je da li nov ili polovan i gde? Koliko je komplikovano da se isti zameni? Da li jos nesto moze da utice na gore navedeni problem? Imam dijagnostiku , te cu probati da vidim i da li ce mi ona nesto reci.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
7 minutes ago, mradomir said:

Zato bolje proveri stari termostat.

I ja bih proverio termostat. Znam za slucaj kada su na Laguni promenili termostat bas da se ne bi cimali. Pa umalo da rascerupaju motor da predihtuju glavu, kad su kspirali da i novi ne radi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

U medjuvremenu se motor pregrejao , stao , sada nece ni da zavergla... Cekam sutra da vidim sta ce da se desi kada bude skroz hladan mada mi se ne cini dobro. Da li neko zna gde je najbolje kupiti zamenski deo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja