Jump to content

Moto Zajednica

Nov problem gsxr 1000 k7

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Suzuki gsxr k8 1000

Danas sam prešao oko 50 kn malo grad mali otvoreno... I u jednom momentu mi digne obrtaje na leru sa 1100 na 2500rpm...I od tada kad hoću preko 3000rpm u bilo kojoj brzini se motor uguši.. Nece da vuče... Odem zamenim pumpu samo uložak onaj elektromotoric... I vuče ko blesav...puni bez problema.. Posle 10 minuta vožnje opet ista prica... Samo što sada ler gas mi je normalan... Ali opet pri ubrzanju... Kao da se guši... Stuca... I preko 3000 obrtaja se udavi bukvalno.. Stisnem kvačilo... Normalno radi... U mestu kada turiram... Puni ko blesav... Ali u vožnji se davi... Ne prima gas... Moze pomoć neka ako je neko imao iskustva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

da li je pumpa pokvarena električno -negura dovoljan pritisak -mmože stalno a može i povremeno ili samo zaprljana.Ako je bila zaprljana isti su smptomi ali možda je još nešto -filter pumpe ako je odvojen i nisi menja o ili dizne ,creva verovatno nisu a može biti i filter goriva ako ima.

Meni je bio isti problem ali smo otvorili pumpu i očistili i nje bilo problema evo već 10 godina.Doduše kawa je ne suzuki.

Tek posle par godina sam uz pomoć jednog tehnologa našao način kako očistiti naslage od goriva pa čak i tvrde lakove.Veoma je jednostavno -kalcinisana soda iz poljoprivredne apoteke.Košta 300 dinara i dovoljna za bure od 200 litara.Tako sam očistio filter-onu vatu iznutra da bude ko novo.Pre toga sam špricao karburator kliner ,potrošim ceo i očisti 10 %.

Uzmeš sodu i vodu pomešaš i ostaviš filter unutra na par sati .Kad izvadiš cela vata je bela ko sneg.Osušiš i vratiš.

Znači ako do zaprljanosti sistema moraš sve očistiti da bi bio siguran da nije to.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Suzuki gsxr k8 1000

Hvala bratko na odgovoru... Sutra idem kod majstora opet... Pa nek se on drnda... Zamenio sam danas pumpu sa sve filterom... Znaci novo... I 20 tak kilometara išao kao nov.... A onda isti simptomi... Sad opet probao kad se ohladi skroz da vidim da li ima razlike... Nema nikakve... Davi se guši se... Sve preko 3000 obrtaja nemoguća misija... Pod mali gasom sve je ok... Kapiram da su dizne ili nešto drugo verovatno ne bi ni tih 20 km išao kako treba... Verovatno je opet pumpa... Mene brine da neka struja ne jebava pumpu... Nisam pametan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Imao sam slučaj presavijenog creva (uštinutog) ispod tanka od pumpe prema EFI.

Crevo je tvdo pa kada se prelomi nema vraćanja, ide novo.

To se dešava pri skidanju i vraćanju tanka ili dizanja ako se crevo ne upakuje kako treba pri spuštanju tanka.

Ne mora da znači da je to ali proveri kao i sve drugo gore opisano.

Neko reče da taj motor ima tank sklon koroziji, ne znam da li je tačno...

Svejedno nešto je oko dotoka goriva, od pumpe pa sve do cilindra treba proveriti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Suzuki gsxr k8 1000

Sad sam kod majstora... Moraće da se pozabavi... Motor radi tako što čas radi na 1000 obrtaja... Čas sam pomeri leptire otvori ih i podigne obrtaje... I sve tako... Očigledno je neki sensor pobrljaveo... Sve smo živo istresli i creva i kontakte...isti djavo... U svakom slučaju ako rešim šaljem odgovor... Ako me se još nekome ovo desi

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
38 minutes ago, slave74 said:

jel moze biti vakum u rezervoaru? ili prljavstina? ustinuto crevo?

Vakuum u rezervoaru ne pravi ovakav problem nego se motor ugasi jer ostane bez goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950
Pre sat vremena, sini82bla je napisao:

Sad sam kod majstora... Moraće da se pozabavi... Motor radi tako što čas radi na 1000 obrtaja... Čas sam pomeri leptire otvori ih i podigne obrtaje... I sve tako... Očigledno je neki sensor pobrljaveo... Sve smo živo istresli i creva i kontakte...isti djavo... U svakom slučaju ako rešim šaljem odgovor... Ako me se još nekome ovo desi

Ako imaš problem sa senzorom u tome je i lakše, diag mode, kod greške i odmah znaš gde da ideš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Suzuki gsxr k8 1000

Samo da se javim... Hvala svima na odgovoru... Kvar je popravljen... Zamenjena pumpa... I ako nije trebalo.. Ali... Ok... Bolje nova nego stara... Instalacija je zezala... Ima dzek sa tri čina ispod brizgaljki.. Jedan cinc je pravio probleme... Prevezan je... Zamotan I nema vise prekida i problema.. Motor puni ko blesav... Moj savet ako nešto zeza... Ono čas hoće čas neće... Lepo rasturi oklope... I kreneš od struje... Cicnevi... Kablovi... Otvoriš... Očistis...isprskas sprejem za čišćenje...zao mi je samo sto nisam uslikao... Ali cu uskoro da menjam komplet oklope... Pa cu da slikam... Mozda nekome dobro dodje

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja