Jump to content

Moto Zajednica

Ubacivanje protektora u jaknu

Recommended Posts

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Drugovi, posto nisam mogao da nadjem po razumnoj ceni jaknu koja mi se svidja, resio sam da u jednu solidnu koznu jaknu koju imam ubacim protektore. Naravno, pre toga moram da nadjem nekoga ko se bavi sivenjem da mi napravi dzepove za protektore. Inace, juce sam kupio Oxford Level 2 protektor za ledja i Oxford Level 1 protektore za ramena. Svraticu jos po 2 komada za laktove.

Da li neko ima bilo kakav savet u vezi sa nacinom pravljenja dzepova za protektore? Kako se sije ili slicno? Odlucio sam da svakako na dzep dodam i cicak traku, jer je na protektoru fabricki traka pa da bi se sto manje pomerao, i ako cu dzep napraviti po meri protektora.

Unapred hvala!

10517-ob101-1--.jpg

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

I mene ovo zanima. Žena hoće da ubacimo u njenu kožnu jaknu protektore :grr:  Ona originalna što je do sad nosila joj izgleda "Džakasto" :tras2:  I tema je stigla baš na vreme. Još da neko ponudi neko rešenje....    :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Treba naći materijal koji se upotrebljava za po(d)stavu jakne.

Na postojeću postavu treba našiti džepove koji će štitnike držati na željenom mjestu.

S' obzirom na to da se radi o unutrašnjoj strani jakne estetika nije primarna stvar i to se može uraditi u sopstvenoj režiji, ne mora to da radi profesionalac. Treba postići to da štitnik stoji na pravom mjestu kad je jakna obučena. Može se prekopirati sa bilo koje moto jakne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ledja i ramena nisu problem, ali laktovi mogu biti, tu su moto jakne siroke da bi stali protektori, pa mozda ne bude mesta i za ruku i za protektor i da to stoji kako treba da ima komocije i da sluzi svrsi....

Mada ne kapiram to karabudzenje, nije istina da u moru novih i dobrih polovnih jakni ne mozes da nadjes nesto? 

Ako si vec skupio para za ne bas jeftin motor FZ6, otvori se za neku krstenu jaknu, nemoj karabudziti.

  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Uz svo duzno postovanje, a zaista ga imam - istina je, jer necu da kupim jaknu sarenu kao papagaj pred parenje, niti sa bilo kakvim sarama, niti sa natpisima, niti kao kabanicu sto sam duzio na punjenju dzakova u odbrani od poplava. Ali da ne idemo u off.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
2 hours ago, Djaps27 said:

Drugovi, posto nisam mogao da nadjem po razumnoj ceni jaknu koja mi se svidja, resio sam da u jednu solidnu koznu jaknu koju imam ubacim protektore. 

A sto bi se zezao time? Uzmi protektore koji su dizajnirani za nosenje ispod jakne. Legjni protektor sa naramenicama i pojasom, za lakat oni sa trakama ... sigurnije, bolje i bez muka sa usivanjem. Imas i one "mrezice" sa usivenim protektorima.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Namenska moto jakna nije iste konstrukcije kao obična garderoba. 

 

Izbor jakni je ogroman, počevši od vrištećih do onih koje izgledaju civilno. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

I sama koza je drugacija, deblja, jaca a to ima svoje zasto ... pre par godina sam imao jaknu koja mi je bila malo sira ispod rukava, zvao ljude sto rade prepravke koznih jakni, sve koje sam pitao kada cuju da je moto-jakna odustali bi, samo jedan je hteo prihvatiti posao ali bi cena bila 50€ minimum, odustao sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Ima dosta jakni koje nemaju obelezje nikakvo ili vrlo malo obelezje, bas nije upadljiva. Evo ja sam uzeo Modeku Striker, za 15k din. Na ledjima dve linije i napred znak, nista vise.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

Ukoliko jaknu zelis da koristis samo kao zastitu od vetra ne trebaju ti protektori uopste. Ukoliko zelis zastitu to sve sto radis nece ti pruziti nikakvu zastitu. Objasnicu ti zasto, najslabije mesto na svim moto stvarima su savovi. Najbolja oprema se usiva kevlarskim koncima i triple stitched tehnikom. Ta tvoja jakna ce u slucaju kontakta sa asfaltom da se pocepa za sekundu i protektori ce se nalaziti ko zna na kom mestu a telo ce biti direktno u kontaktu sa asfaltom. 

 

Na tebi je da odlucis

  • Hvala 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

To je vec nesto. Ali, koliko sam razumeo puno jakni ne pruza ne znam kakvu zastitu pri klizanju, a protektori sluze da ublaze direktan udar odnosno let i pad, a za samo klizanje se slazem u potpunosti, sve ce se iscepati i ispomerati.

 

P.S. Ni konac od kevlara ni triple s. nisu stvari koje ne mogu da se izvedu, koliko vidim. S tim sto bi se pre raspala citava jakna (ostali savovi) nego konkretno ti koji drze protektore, razumem poentu, hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Cimanje sa budzenjem, nabavka protektora, sivenje dzepova i opet to nije to.

Po meni bi trebalo kupiti normalnu moto jaknu. Ima toliko neutralnih, da bi jedva prepoznao da su namenske moto jakne, a ne obicne za ulicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova
pre 14 minuta, Djaps27 je napisao:

To je vec nesto. Ali, koliko sam razumeo puno jakni ne pruza ne znam kakvu zastitu pri klizanju, a protektori sluze da ublaze direktan udar odnosno let i pad, a za samo klizanje se slazem u potpunosti, sve ce se iscepati i ispomerati.

 

P.S. Ni konac od kevlara ni triple s. nisu stvari koje ne mogu da se izvedu, koliko vidim. S tim sto bi se pre raspala citava jakna (ostali savovi) nego konkretno ti koji drze protektore, razumem poentu, hvala!

Naravno da mnoge moto jakne nisu ne znam kakva zastita. Kevlar i triple stitch idu na vrhunske kombinezone. 

 

Protektor jeste tu da upije energiju udara ali cesto imas nakon inicijalnog najjaceg udara jos nekoliko njih (ukoliko je tumbanje). 

 

Nisam mislio da ce se tvoji savovi pocepati vec savovi od jakne. Ima dosta proizvodjaca potpuno "mirne" jakne bolje gledaj to. 

 

Isto tako velika jakna ne pruza zastitu jer se protektori pomere. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Hvala na razumnom i konstruktivnom odgovoru, revidiram odluku. Naravno ipak ako je neko ovo pravio neka podeli svoja iskustva ovde u temi, i zbog mene i zbog drugih.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Tdm 900

Mene ovo isto zanima ali za farmerke posto su moto farmerke sve cudne a tesko da mogu da se nadju nekoliko modela i da se probaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Moje resenje za montazu protektora u jaknu bi bilo da na sam protektor na nekoliko mesta pricvrstis cicak-traku, i na licu mesta na postavu jekne pricvrstis drugi deo cicak-trake na mestima koja odgovaraju onima sa protektora. Tako bi protektor bio fiksiran, a lagano bi se uklanjao, a na jakni bi ostali samo prisiveni cickovi, kada bi se nosila bez protektora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 10 sati, Alekre je napisao:

I vi mislite da će to sve da vam radi ako ne daj Bože dođe do toga? Čičak traka? 

Ne vidim razlog zasto to ne bi radilo. Protektor se nalazi u unutrasnjosti jakne, fiksiran za postavu. Ako mislis da ce se postava usled "ne daj Boze" situacije zarotirati oko tela ili pomeriti unutar jakne, onda ni ovaj moj predlog nema smisla, a ukoliko su postave ostajale u jaknama i na mestu prilikom padova... da ne objasnjavam dalje. Uloga protektora koji se koriste u unutrasnjosti odece je da rasporede silu udara na sto vecu povrsinu, a ne da sluze za klizanje po asfaltu ili kamenju/zemlji...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Mnogo varijanti može biti pri padu, klizanje, kotrljanje, klizanje naletanje i šta god... Pre svega ne dao Bog nikome ali savetovati javno fiksiranja protektora čičak trakama smatram da je neozbiljno i nedostojno ovakvog foruma. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Da, s tim sto ja mislim da je kombinacija dzep + cicak skroz ok, izuzev bas ozbiljnih klizanja, gde je pitanje kakve su i ostale jakne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
Pre 17 sati, bokac je napisao:

Mene ovo isto zanima ali za farmerke posto su moto farmerke sve cudne a tesko da mogu da se nadju nekoliko modela i da se probaju

Imas moto farmerica kolko voliš na prodaju. Ako ceniš sebe, kupi ih. Razlika u odnosu na obične farmerice je u materijalu, imaš temu o tome da se ne ponavljamo.

Kroz njih ne duva, materijal je puno jači pa u slučaju pada štite neuporedivo više od običnih. I da, imaju protektore.

Evo ti teme :

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

A inace, sto se tice bezbednosti u svetu motora, bas naprotiv, treba biti upadljiv, jer i ovako nas slepci vozaci automobila ne vide, a pogotovo kad se onako skroz neupadljivi stopimo sa okolinom, i onda bude ono cuveno "Nisam te video.." ,naravno, ne pravdam automobiliste, ali mi (neki od nas) im indirektno pomazemo u tome da nas ne vide, zato treba imati to na umu.
I meni je do jaja brutalan taj  crni fazon, crn motor, crna kaciga, crni koznjak itd...  ali brate kad te neko olupa (ili za dlaku izbegnes olupavanje) onda se covek zapita i drugacije razmislja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja