Jump to content

Moto Zajednica

Savet za kupovinu

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Da skratim koliko je moguce, hocu da kupim prvi "ozbiljniji" motor ove sezone, do sada sam uglavnom vozio maxi skutere i na duze puteve, ali vreme je za nesto malo ozbiljnije.
Visok sam 182-3 i tezak 77kg (skinuto sa 97 :) ) .
Motor bi se koristio za grad (35%) , medjugradski po srbiji (30%)  ali i za duza putovanja (35%), nikad ofroad osim ako mora (nema puta, naidjes na tucanik.. kratko po blatu do kuce ,kampa itd. ) 
znaci nikad namerno offroad u sume i staze i sl.
Od motora trazim prvenstveno pouzdanu masinu i lako odrzavanje, cesto vozim sa devojkom (60kg) i laki smo sto se prtljaga tice, na duze putovanje od 30+ dana dovoljan nam je topcase.. nismo zahtevni niti razmazeni, ne tovarimo masinu, nikad ne divljam, vozim po pravilima ne lozim se na brzinu.

Gledam godista od 2005+ sto novije radije bih nesto 2010+ ....
Dugo mi je Vstrom650 bio favorit... tu su i Kawasaki Versys , Transalp 700, mozda cak i honda nc, mozda tdm...
Tu su sad dileme svi imaju neke mane i prednosti.
Vstrom drzi cenu prilicno, sedeo sam na njemu deluje malo "tvrdji" cujem da ima manu sa stva(sekudarnim usisnim leptirom)...
Transalp 5 brzina (koliko je to stvarno mana?) noviji takodje prilicno skupi...
Versys nekako skracen, bolja je cena ali ne znam kakva je masina...
...
Ako ima neki konkretan predlog i savet bio bih zahvalan.
Poz i hvala.
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200

TDM je najbolja varijanta ali su uglavnom u prodaji do 2005 godišta i cene se oko 3000 evra.Ne znam koliko si mislio da potrošiš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 7 sati, Sale78 je napisao:

na duze putovanje od 30+ dana

Blago tebi  :)

 

Svi ti motori su ok. Vidi šta imaš u okolini, pogledaj i pazari najbolji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Previše motora razmatras. Ali dobro tako se kreće. Svako. Različite su potrebe i ukusi a kada je motor star 10 i više god najbitnije je da bude dobar primerak, održavan itd.
Da sam na tvom mestu, prvo bi odbacio neke modele i suzio izbor. Recimo transalp i nc, moj lični ukus. I onda bih gledao strom650 I versys i gledao od ta dva da nadjem najbolji primerak. Mislim da su idealni za prvi veći motor, putovanja, gradsku vožnju. Ma mozes sa njima sve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Pogledaj deauville nt700,ako si vec vozio skuter,ovo je pravi prelaz,motor dosada jer je kompletan i pouzdan,kardan,potrosnja smesna a za putovanje preudoban,tezina oko 250 ko burgman 400 skoro a za duga putovanja ekstra.Govorim iz licnog iskustva,posle bmw k1100,stroma 650,2 burgmana 400 k9 i tdm 900(nekih 1000km),honda nt 700 mi bas legla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Ako hoces preporuku za dobar motor  imam al je malo stariji model 1999.Moja bivsa Honda cb 750 Night hawk  sa ful opremom 3 kofera sa Sebinim  rol barom Boban sediste sve na njoj tip top nema nikakvog ulaganja minimum 2 sezone.Ja sam je prodao decku u Smederevu u ful stanju on dobio dete i nesto nece da se vozi.Kod njega presla mozda  500 km a neverujem ni toliko.Em nema nikakvih ulaganja em je jeftin za odrzavanje napred 1 disk a pozadi dobos.Potrosnja laganeze otvoreno 5 l do 100 grad oko 6.

Nemam nikave koristi od reklame nego greota da dobar motor stoji.Za cenu vidi sa njim ako te interesuje dacu ti telefon  a ima ga na polovnim automobilima plava Honda cb Smederevo cena je 1950 e ali mislim da nije fiksna.Motor je inace mrcina prelazi  mnogo a ovaj je sa originalnom kilometrazom .

Javi se ako te jos nesto interesuje   motor je proveren zna se poreklo i u odlicnom stanju.

Pozdrav Bobbra.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
On 3/1/2019 at 12:32 PM, Imeiprezime said:

Ja imam pitanje, kako si sa 97kg dosao do 77 :takoje:

Haha, o tome ce mo u drugoj temi, nije tesko kada se hoce...vazno mi je da nisam izgubio vise misica (dizem isto ili vise kao i pre)...

 

On 3/1/2019 at 12:54 PM, sashac said:

tdm 900.:takoje:

TDM je prestao da se proizvodi jos neke 2011 cini mi se i naj vise se oko njega dvoumim...

 

On 3/2/2019 at 10:26 AM, milosmc said:

Previše motora razmatras...

U pravu si ,odbacio bih ,transalpa,nc hondu za sada.

Izgleda Versys izbija kao favorit ali ipak na kraju ce presuditi ponuda i trenutne finansije.

 

20 hours ago, bobbra said:

Ako hoces preporuku za dobar motor  imam al je malo stariji model 1999.

 

Hvala na ponudi ali nije to motor za mene..

 

Hvala svima i na privatnim porukama, kao sto rekoh bice ipak presudna trenutna ponuda i finansija kao glavni faktor.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zdjelarm, 128 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: Honda Africa Crf 1000 adv

Ma najbolje da ti zena kupi za rodjendan sta se tebi svidja, avansno ako je daleko :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja