Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha tzr 50 - Problem sa menjacem (kvacilom)

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha tzr 50

Pozdrav forumasi,

 

Potpuno sam nov u svetu motora,tek se upoznajem sa carima,ali da bih uzivao potreban mi je motor sa kojim imam jako lose upoznavanje...motor sam vozio nekoliko puta,resih da ga kupim,dovezem ga kuci,parkiram posle dva dana,upalim ga,stisnem rucicu kvacila ubacim u prvu,motor se ugasi...ubacim u bilo koju brzinu dok drzim kvacilo,ugasi se...napominjem da sve vreme drzim rucicu kvacila koja uredno zateze sajlu,dam malo jaci gas,ubacim u prvu, motor krene i dok drzim kvacilo...pomagajte sta da radim,vrlo neprijatno iskustvo odmah u startu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Jesi proverio možda prekidač ćopave? To je napravljeno da radi baš tako, iz bezbedonosnih razloga. I ako on zeza to može da odgovara simptomima koje pominješ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ima li ulja u menjaču?

Može biti da su se zbog nedostatka ili lošeg kvaliteta ulja...ili dugog mirovanja, lamele slepile.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha tzr 50

Prekidac nije,iskren da budem on je i iskljucen iz sistema tako da mozes da vozis sa sve spustenom nogicom nista se nece desiti...ulja u menjacu ima,cak sta vise kupio sam original ulje da sipam ali je ulje menjano na kraju sezone...e sad ako su i zalepile lamelice,jel ima neki predlog kako bi se to moglo resiti bez da mora da se otvara menjac ili mogu da otpisem ovu sezonu? :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Za intervenciju na kvačilu nije potrebno rasturati menjač. Mislim čak da nije potrebno ni skidati mašinu sa rama, već samo otvoriti dekl.

Bez obzira što se zove Yamaha, mislim da nosi široko rasprostranjen agregat Minarelli...za koji ima i delova i rešenja za svaki problem.

Nije (pre) ozbiljan posao i zgodna je prilika da se uradi dobar servis i da se ljudski voziš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Probaj upaliti motor da se dobro zagreje, ugasi ga, ubaci u prvu, stisni kvacilo i gurni ga. Ja tako odlepim lamele. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja