Jump to content

Moto Zajednica

Problemi sa puchom.

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Puch

Zdravo svima, ovako imam problem sa puchom,dobio sam ga na poklon od drugara mrzelo ga da namesta, ja sam ga sklopio sa caletom jedini problem je što njegov karburator lose radi pa smo morali od apn4 da stavimo, e sad on prima gas kao da hoće da poleti,a čim krene da se vozi on po ravnom i nizbrdo skoro ide 50 kmh a uzbrdo moram da ga guram da li postoji neki problem ili mora tako da radi??:neznam::neznam:

20190219_121114.jpg

20190219_121106.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Može vrlo lako da se desi da tako mora...mislim ne baš da se gura, ali da ide slabo. Ovako na prvi pogled deluje da bi mogao da bude nešto što na zapadu (Nemačka, Švica...) zovu "mofa"...a to su ozbiljno zadavljeni mopedi, do 50ccm, čija brzina ne prelazi 25 ili 35 nisam baš siguran.

Za slučaj da nije takav, limitiran, onda bi problem mogao da bude u lošem tajmingu paljenja. To zna da se manifestuje kao da ima kakav problem sa karburatorom.

Ako nije ni to...onda ga boli duša.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Limitatori snage na "mofa" mopedima umeju da budu malo ozbiljniji za rešavanje...u smislu da je u procesu proizvodnje recimo izliven cilindar sa manjim prelivima, uopšte svim otvorima. Sve je reducirano, prosto zadavljen motor...

E sad, da se sve to proširuje i prepravlja...može i da se pogreši i onda imaš neupotrebljiv komad gvoždja.

Da sve promeniš, to se baš i ne isplati...

Bez mnogo rasturanja, mogli biste recimo da skinete glavu i da vidite kakva je situacija unutra. Spolja se vidi koji je prečnik usisnog grla...i odmah se zna može li to da ide malo pristojnije ili ne.

...a možda mu je samo zapušen auspuh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
I koliko bi trebao otprilike da brzo ide??
Oko 100,120.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

:)

Ako je iz Švice 25, iz Nemačke 30, iz Austrije 40. Tako kaže zakon....šta je ovde slučaj ne znam(o).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Moj Rog je isao od 40-50km/h. 

Uzbrdo je isao brze od Automatika (tomos) kidao je.

Uzbrdica mu generalno predstavlja ozbiljan problem,preslab je. 

Savet koji ti je Zog dao je prilicno dobar, ako je motor stajao , ulje koje je inace prisutno u auspuhu ume da se skori i smani zapreminu auspuha,smanji se i protok. 

Takodje je bitno da na kraju auspuha imas prigusivav sa malom rupom na koju dim izlazi,ako toga nema,motor ne ide.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Možda mu je lamela loša. Pošto je dekompresor otkačen, probaj u vožnji da stisneš tu ručicu koja ti služi za paljenje motora ( donja na levoj strani volana ). Ako motor povuče bolje, lamela je loša . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Puch

Ja imam dve lamele e sad jedna je skroz propala, a druga je malo bolja i koja je trenutno na motoru, rekli su mi za nju da je stelujuca lamela, pa ne znam da li stvarno ima stelujuca lamela i kako se ona može steluje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Fabrički nije predviđena da se šteluje, a ljudi uzmu pa razvlače il sabijaju one opruge od tih lamela, pa to nazivaju štelovanjem. To može biti kao kratkoročno rešenje, al je posle problem kad se nabave nove lamele , a opruge razvučene il sabijene pa opet ne valja. Bolje nabaviti nove lamele odmah . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Ima i stelujucih na originalnoj montazi, samo njima se ne steluje jacina kojom ce da hvata nego na kojem broju obrtaja pocinje da hvata. Srafovi su u telu ovih polugica kao na ovoj slici, tamo gde su zalepljene lamele

Fakticki, ako se ja dobro secam, doteze  ili popusta opruge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Da, našao sam, Jbg-a, ja sam to vozio pre više od 40 godina, nešto se i zaboravi. Evo slike

 

 

USED-puch-e50-clutch-2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f
Pre 7 sati, drumskalisica je napisao:

Da, našao sam, Jbg-a, ja sam to vozio pre više od 40 godina, nešto se i zaboravi. Evo slike

 

 

USED-puch-e50-clutch-2.jpg

Oce to u nasim godinama, nebi ni ja znao nego skoro kod drugara vido rasklopljenog u radionici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja