Jump to content

Moto Zajednica

Projekat bobber low cost

Recommended Posts

  • Drug član, 2839 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Molim te, nemoj skaj. Koža je ono što ti treba. Ima više prodavnica koja prodaju kožu na metar. Imaju mnogo restlova, naći ćeš ono što ti treba. Greota da staviš nešto jeftino na ovako lep motorin.

 

Drugo, ne lepi se, već se pravi, kako reče Marko, brushalter :D:D:D koji se vezuje napred i ispod rezervoara. Malo je više zezanja, ali "pljuni i zalepi" metod ne ide posle ovoliko truda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Svi predlozi su na mestu, samo sada teško izvodljivo a i ne uklapaju se u koncept low cost, mada su do sada svi budžeti probijeni, i troskovi su uveliko prevazisli nabavnu vrednost motora. 

Prva ideja mi je bila da zalepim foliju i prelakiram ali treba sada da jurim foliju u toj boji sto je komplikovano 

Za brushalter mi treba vise znanja i vestine nego sto imam

Svakako je modularno pa cemo se igrati. 

A sto se tice registracije, video sam i ja svakakvih budevina regularno registrovanih ali za to treba da ti je drugar vkasnik teshnickog pa da rizikuje. Svakako cu otici na prolece na tehnički u selu pa se napraviti lud ali sumnjam, em preprevljen, em ni jedna naknadno ugradjena komponenta nema homologaciju... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Hronican nedostatak vremena i višak posla uzima danak, a sad u corona... Pored toga uleteo jos jedan projekat. Pa sam malo zabatalio bobber. 

 

Ovaj vikend sam nesto popizdeo i rekao da u nedelju kinez ide napolje iz podruma. Cekam neku nalepnicu iz kine vec dugo pa sam bez nje rešio da skrpim ostatak i izadjem napolje na sunce. 

Ostalo je sitnica da se reše u toku leta, malo estetike i nekih sitnih tehnikalija ali može da se vozi. 

Juce isterana masina i probana posle par godina mirovanja. Upalio odmah, malo karb nastelovan mada nije idealno zbog protocnog filtera ali ok, podnosljivo. 

Prvi utisci, bolesno :)

Zvuk za 125 ekstra. Udobnost.... Dobro za kamen u bubregu. Sada mi stvarno nisu jasni Ameri sa hard tail konceptim, čist mazohizam. 

Zvuk tera da se zavrce, oolozaj sedenja kud ali mocan. Odusevljen sam, sada mi jako krivo sto ne moze da se registruje, nebih silazio sa njega bar na kraćim relacijama. 

Evo malo slika spolja a video cu malo kasnje ako skontam kako

 

IMG_20200412_133412.jpg

IMG_20200412_133405.jpg

IMG_20200412_133359.jpg

IMG_20200412_133355.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

U principu nikako. Treba neko iz tehnickog pregleda da ti ucini, a tesko da ce neko da rizikuje licencu i posao zbog toga 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Šteta... A mnogo volem tu Falkonovu mašinu. Imam za njega servisno uputstvo, made by JNA. Kao i katalog rezervnih delova. Davno obećao Rajku da ću da skeniram i postavim, ali nikako da realizujem.

 

U medjuvremenu, ako nekom treba javite se.

 

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Da li je neko uspeo da registruje prepravljene lepotane?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja jok. Pitao na tehnickom poznanke, pokazivao slike ali su samo klimali glavom. Kazu da bar malo lici pa I nekako,a aovako nema sanse. Nece  niko da rizikuje licencu zbog 20-30 eur

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja