Jump to content

Moto Zajednica

Projekat bobber low cost

Recommended Posts

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ne bih ja tu mnogo razmišljao nego počeo sa prepravkom. Veći je def lepši. Taj Tomosov mu stoji ko piletu sise :-/

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

manji. na stranu sto imas problema sa njim, ali nekako mi sa njim deluje originalniji, zapravo autorskiji (ako ovakva kovanica postoji u srpskom jeziku). mislim, promenio si gomilu stvari na motoru, vise i ne lici na motor od kojeg si krenuo i onda mu vratis njegov tank <_< ne znam, tvoj motor- tvoja odluka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
9 hours ago, raps said:

manji. na stranu sto imas problema sa njim, ali nekako mi sa njim deluje originalniji, zapravo autorskiji (ako ovakva kovanica postoji u srpskom jeziku). mislim, promenio si gomilu stvari na motoru, vise i ne lici na motor od kojeg si krenuo i onda mu vratis njegov tank <_< ne znam, tvoj motor- tvoja odluka.

Druze pogodio si u srz, isto razmišljam. I meni je kao i vecini veci lepsi i kada se sedne na motor prirodniji, lepo se oklope noge i imas osecaj da si se sjedinio sa motorom. Ali uvek ima ali, ovak nesretni od tomosa je autorskiji i sa njim motor izgleda dosta originalnije. Najvise bih voleo neki drugi rezervoar malo veci od tomosa ali nema u ponudi. A i od tomosa vecina zardjala. 

Najverovatnije cu ici sa ovim vecim, lepsi je, što je i vecina potvrdila, ali ostavicu modularnu konstrukciju da ako nadjem neki originalniji rezervoar da mogu da ga stavim. 

Hvala svima na sugestijama, javljam se posle sledeće faze

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ja bih probao od tomosa da napravim "netomosov" rezervioar...nisam dovoljno u materiji da li moze jednostavno, ali bih pokusao da zatvorim taj pretinac na sredini, ispeglao sva ta ulegnuca da bude sto vise obao, probao da nadjem neku zamenu za taj chep, nemi manji i elegantniji...no definitivno ne bih isao na originalnan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Druže, imao sam ja neki rezervoar koji je veći od tomosovog, a manji od tog tvog originalnog... Samo da probam da ga iskopam... Ako ga nađem i ako ti odgovara, pokloniću ti ga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Sve sam prevrnuo na tavanu... Na žalost, nisam našao taj rezervoar. Bio sam ubeđen da smo ga ostavili, ali mi ćale sad kaže da ga je izbacio (zajedno sa još par rezervoara od Tomosa) na otpad pre koju godinu... :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Bolji je veći rezervoar, ali bi mogao malo da podigneš sedište da bude u ravni sa gornjim delom pri dnu rezervoara koji dodiruje sedište. Inaće sve je fenomenalno. :) I ne zaboravi da izgled motora dosta zavisi od boje i nalepnica koje staviš na rezervoar. Idealno bi bilo neki custom paint u više boja sa nekom tetovažom preko rezervoara. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nikako bateriju od UPS-a, nije predvidjena da u trenutku da veliku struju za anlasovanje. 

AGM akumulator moze da se montira i horizontalno i vertikalno a radi kako treba. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, Arakis je napisao:

Nikako bateriju od UPS-a, nije predvidjena da u trenutku da veliku struju za anlasovanje. 

AGM akumulator moze da se montira i horizontalno i vertikalno a radi kako treba. 

Podržavam! 

Baterija od UPS-a spada u stacionarne baterije i koristi se da bi u dužem periodu mogla da da neku manju struju, a što je potpuno suprotno onome što treba da nam obezbedi baterija za startovanje motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Moped je počeo da poprima obrise konacnog izgleda. Zbog obaveza ali i hladnog vremena malo se radi, ali idemo sitnim koracima. Novi rezervoar je sredjen, ofarban i montiran. Bilo je dosta muke oko uklapanja sa sedistem i zadnji branikom jer je jako tesno. 

Ostaje mi da ga malo usarenim jer je ovako monotono, pa sam mislio da zalepim traku od skaja preko rezervoara i da sa strane stavim nalepnice, tipa ove ace of spades. 

Malo sam se i navukao na ovo, tako da imam i novi projekat u glavi i pretrazujem oglase za novom zrtvom :)

 

IMG_20191201_162810.jpg

IMG_20191201_162801.jpg

IMG_20191130_185718.jpg

-2021421324-423448032.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Nema tu nikakvog problema, jednostavno ne moze :). Jedino ako olabave za koju godinu... 

Svakako kada sam poceo oprostio sam se od registracije, zato sam i odabrao kineza a ne nesto skuplje 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Gospoče od motora, i ja dajem glas većem rezervoaru iako je glasanje već završeno :) 

Umesto da zalepiš skaj, možda je bolje da opraviš brushalter :lol3: Na engleskom je tank bib, po naškem pojma nemam.

 

I baš bezveze što nećeš moći da registruješ jer ova mašina izgleda premoćno i definitivno zaslužuje tablice i redovnu vožnju. 

Možda bi mogao negde da iskuburiš registraciju?! Videh svakakve majstorije po putu tokom sezone, nedavno sam video i ogroman trajk u Jagodini, čini mi se da je bio sa tablicama, tako da verujem da uz određene veze moooožda i registruješ mašinu negde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja