Jump to content

Moto Zajednica

Projekat bobber low cost

Recommended Posts

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Tako sam nesto našao na YT, neki Indijac je pokazivao. Sabije se taj poklopac i uspod ima kontra matica koju treba otpustiti pa se gornja uska odvije. To mi je jedino logicno.

 

Znam da je zajebano, ali su napraviti ili pozajmiti alat da sabijem oprugu i da rastavim.

 

Najradije se nebi zezao sa farbanjem ali su zardjali pa moram. Druga opcija je kupovina drugih ali su i oni verovatno isti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Farbao sam na free-ju oprugu pre dve godine. Skinuo, ispeskario, prajmer, farbanje (naravno, u Ferari crveno :D). Lako se osteti da boja na njemu vec kod sklapanja. Kraj opruge se izgulio od onu platnu sto ga drzi. Od njegovog rada su se pojavile pukotine na boji. 
Pre toga je bio plastificiran. Znam da mi je lik u Ceneju sve po spisku dok je to peskario :D Tada je plastifikacija bila malo skuplja, ali sada je prilicno jeftina, a mnogo trajnija. Mozda da vidis da plastificiras amortizere, ako opruge zelis da radis. 
Ja sam skoro radio kod jednog coveka u Temerinu i zadovoljan sam, a ima i u Veterniku jedan lik. Cuo sam da je ok. Sve zavisi koliko low cost zelis da ides :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Za sada je plan totalni low cost, stvar principa. Svakako necu moci da ga registrujem.

 

Nije ni plastifikacija sto dukata ali me sada mrzi, motor i radionica mi je u Sapcu, a ja u Novom Sadu, zajebano logistički.

 

Svakako mi pusti neki kontakt tog sto ti je peskario i tog za plastifikaciju, mozda se predomislim ako mi se svidi kako bude ispao motor, pa da uradim malo kvalitetnije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Malo da zivnem temu posto sam nesto majstorisao prosle nedelje. Vecina delova je ofarbana i sklapanje pocinje. 

Ako neko bude planirao slicno neka ne farba sprejevima kao ja nego kopresorom. Em je skupo em nekvalitetno iako sam kupovao one skuplje sprejeve. Vizuelno izgleda super ali mi deluje da ce ze ubrzo ljustiti bez obzira na pripremu, ali videcemo. 

Tu su naravno i white wall gume u srpskoj izvedbi

Nastavak sledi... 

 

IMG_20190406_124839.jpg

IMG_20190407_133327.jpg

IMG_20190331_165108.jpg

IMG_20190331_174301.jpg

IMG_20190317_162234.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Radilo se malo i za praznike. Namontirani tockovi, ne finalno posto moram jos gume da sredim i razvucena struja. Struju sam testirao i sve radi sto me iznenadilo :)

Ostaje id krupnih stvari da sredim sedište, rezervoar i korman. Umesti kormana cu verovatno staviti na kraju heblove posto korman kakav hocu tesko mogu da nadjem a da ne košta puno. Oko rezervoara i sedista ima jos dosta posla ali tu sam bar nacisto kako treba da izgleda. 

 

IMG_20190430_130430.jpg

IMG_20190429_153609.jpg

IMG_20190429_152952.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Evo mali update, radovi teku ali jako sporo, jednostavno malo slobodnog vremena. Svi delovi su manje više tu, aki treba uklopiti i sklopiti... 

 

IMG_20190809_205523.jpg

IMG_20190809_205533.jpg

IMG_20190902_083948.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Danas sam se bavii mali snajderajem. Razmišljao sad da porucim sediste sa Alija, ali sam ipak resio da sam pravim sediste. Ipak je najlepsi osecaj kad svojom rukom napravis. Obzirim da mi je prvi put ja sam zadovoljan. 

 

IMG_20191012_190945.jpg

IMG_20191012_201538.jpg

IMG_20191012_202425.jpg

IMG_20191012_202431.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
11 hours ago, AndjeoPakla said:

Spavalte li mirno Bobane i Stive :na_glavi:

 

Odlično, svaka čast, samo udri

Moram da priznam da nisam na prvu shvatio foru, ali sam se kasnije valjao od smeha. 

Hvala na podrsci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Sada se namece pitanje da li sediste sa oprugama ili bez?

Stvar je isklucivo estetske prirode posto kad sednem sabijem opruge do kraja, a ove su bas jake. Svakako imam ove njegove opruge sa amortizerima, nije hard tail. 

Ja sam blize tome da batalim opruge? 

 

 

IMG_20191013_095246.jpg

IMG_20191013_094929.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

iskreno, meni lepse izgleda sa oprugama, makar i nemale neku ulogu...jos ih turis u neku boju  kao detalj, samo da ne ostanu niklovane, jer nista nije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Opruge svakako, samo probaj da nabaviš neke jače. 

:takoje:

P. S. Ili da umetneš unutar njih komad gumenog creva. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
4 minutes ago, Nimmin said:

Opruge svakako, samo probaj da nabaviš neke jače. 

:takoje:

P. S. Ili da umetneš unutar njih komad gumenog creva. 

Kupio sam najace sto sam našao ali konjina od 0.1t pa ne vredi. 

Posto su samo estetika, imam neke slabije ali u obliku burica pa cu ih mozda ofarbati u belo nesto kao sto je kolega @Zig0r predlozio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

A krompir još nije proklijao? A kakav je ajvar? :jee:

 

Ove trake na izduvnim granama, jesu sa Alija? Ja sam poručio neke, nisu mi još stigle. Jel se lako motira?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Krompir se jos drzi, a ajvar domaci pravi :)

 

Mada tek sad sam primetio da je los ugao slikanja i da se ne vidi pravi razlog boravka u podrumu :) a razloga je vise, sljiva, kruska, kajsija a ima i domaceg piva, uglavnom Pale Ale

 

A trake su sa alija naravno. Relativno se lako montiraju, ja sam prvi put to radio i mislim da je uspelo mada sam bio knap u milimetar a narucio sam 10m. Vodi racuna kada budes montirao trake o zaštiti, rukavice i duge rukave obavezno inace ima da se česes nedelju dana

 

IMG_20191015_131854.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Delovi sa Alija su keva, poručio sam svašta nešto za moju prepravku, čekam da stigne (far, stop, km sat...). A skoro je bila diskusija u nekoj od tema kako su prepravke sa kineskim delovima qrac, i da je to amaterski. Ja videh gomilu snimaka na YT gde su radili ozbiljne prepravke na ozbiljnim motorima, a stavili farove, ručice, km satove i ostale delove sa Alija. Bog blagoslovio AliExpress :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Farbane su sa spray plast. To je ona folija u spreju ima vise naziva u zavisnosti od proizvodjaca. 

Probao sa prvo i obicnom i nekom specijalnom bojim ali ne vredi. Krte su i prilikom montaže ispuca. Ova folija je elasticna kao guma. Mana je cena, nije bas jeftino. Sada kada bi ponovo radio kupio bih onu namensku boju sa Amazona, mislim da je oko 40 usd. 

Inace sam se onda navukao na ovu boju pa sam ofarbao i felne, stapove, rezervoar... Jako dobro izgleda ali mana je sto je hrapabo i prasina se lepi. Nema sanse da se izbrise, samo pranje. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Evo jos malo update-a, razvukao sam struju i to je jos malo gotovo najbitnije je da radi. Dugo sam razmusljao sta sa viskom kablova. Hteo sam neku metalnu kutiju kao fake oil tank ali na kraju skucajno zavrsih sa kožnom fiseklijom koju sam bio namenio za druge stvari, i ne deluje mi lose. 

Sedište ima opruge ali su fake, ne rade. Svakako su slabe pa sam kroz sredinu provukao sraf koji nosi tezinu. 

Od vecis stvari koje treba da resim su na prvom mestu rezervoar. Ovaj je u startu bio malo rdjav ali posle godinu dana zardjao je jos vise iznutra. Zali boze truda i materijala, izasao me ko neki dobar rezervoar da sam kupio. Bilo kako bilo najverovatnije ponovo ide od tomosa, posto sam napravio nosace ali neki koji nije rdjav. 

Probao sam i njegov originalni ali mi deluje preveliki, nekako nije skladan. Druga stvar je što bi ga tesko mogao uklopiti sa sedistem ali ko zna do kraja sta ce da bude. 

Druga stvar je akumulator. Ovaj je dobar ali razmisljam da kupim bateriju od UPSa i da je stavim ispod sedista horizontalno. Ima li neko iskustva sa ovim, da se ne katapultiram :)? 

 

 

IMG_20191102_174029.jpg

IMG_20191102_164822.jpg

IMG_20191102_174039.jpg

IMG_20191103_133214.jpg

IMG_20191103_133218.jpg

IMG_20191103_133858.jpg

IMG_20191103_133901.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ajmo komisija, glasanje, tomos rezervoar ili ovaj veci, njegov originalni? Hocu za vikend da se pozabavim time. Ako se prebacim na veci, onda moram da pravim nove nosace sedista i da ga pomerim nekih 5cm u nazad

 

IMG_20191103_134336.jpg

IMG_20191103_133858.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja