Jump to content

Moto Zajednica

2. sezona, 1. putovanje

Recommended Posts

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB 500S

    Beograd, 29. decembar 2017.

 

Rešavam sa čovekom papirologiju za prebacivanje jednog super kul CB-a na moje ime. Čekanje u redu, kopiranje papira, deljenje autograma, ogroman pad moje kupovne moći i... moj je! Vraćamo se do motora uz diskusiju kako ćemo rešiti ostatak papira i ja se odlučujem se za agenciju. Bolje da se oni nerviraju nego ja.


Vec je kasno popodne, sunce zalazi, mrak se sprema, temperatura: lažno prijatnih sedam stepeni. Oblačim za put malo (letnje) opreme što imam, sedam na motor i krećem put Novog Sada! Teram u početku autoputom, nije strasno... 80-90 km/h i kući sam taman dok nastane noć. Prc... Kod Inđije, taman što sam platio putarinu, silazim na regionalni put i zbog hladnoće i već mrklog mraka vozim lagano oko 50 km/h i posle skoro tri sata od polaska stižem u NS. Kako sam sišao s motora, krećem manijakalno da se tresem sledeća tri dana.


Nažalost to je bila moja jedina moto avantura. Prva sezona, prvi motor... Ne smem da priznam koliko kilometara sam pretrčao. Možda ako kažem u metrima... Ovu dolazeću sezonu sam odlučio da započnem jednim krugom. Krugom koji bi trebao da nagovesti kakav će biti ostatak moje druge moto sezone!


Vreme događanja je kraj aprila i pocetak maja tekuće godine. Lepo se potrefili praznici/neradni dani sa nekim drugim planovima i put je spreman! Putujem sam. Postavicu ovde slike po danima kako za sad izgleda isplanirana ruta. Ima jos tema na forumu o sličnim/istim rutama, pa sam pokupio trikove i preporuke za rutiranje.

 

Dan 1: Novi Sad - Tijentište

Komentar: Planiram što pre da pređem u bosnu radi jeftinijeg i kvalitetnijeg goriva

sXfG73ZM_t.png

 

Dan 2: Tijentište - Mostar - Trebinje

Komentar: Pauze u Nevesinju (velika verovatnoća da ovde bude drugar u to vreme) i Mostaru

xrX7mOs6_t.png

 

Dan 3: Trebinje - Dubrovnik - Trebinje

Komentar: Cura trči Dubrovački polumaraton, pa sam tu ceo taj dan, al idem okolo :D
mKujtwI6_t.png

 

Dan 4: Trebinje - Boka kotorska - Trebinje

Komentar: Već dugo želim da obiđem Kotor, pa jedan dan ruta oko zaliva

4IiRFHNO_t.png

 

Dan 5: Trebinje - Šibenik

Komentar: Jagnjetina oko Neuma! Noćim oko Šibenika kako bih mogao provesti neko vreme na vodopadima Krke u blizini

qZ5EZzjE_t.png

 

Dan 6: Šibenik - Rijeka

Komentar: Noćenje ne nužno u Rijeci, ali nužno u blizini

BTQtXokI_t.png

 

Dan 7: Obilazak Istre

Komentar: Uzduž i popreko :)

b7LRWh6W_t.png

 

Dan 8: Rijeka - Trst - Ljubljana - Rijeka

Komentar: Ovo da bih zakačio i Zapad malo :)

vwwV9ryq_t.png

 

Dan 9: Rijeka - Karlovac - Šid

Komentar: Starom cestom do Karlovca i šibanje autoputem kući

BQNWgCen_t.png

 

Dan 10: Šid - Novi Sad

Komentar: Dobacivanje Novog Sada i priprema za posao sutradan...

 

Još se dvoumim da li da noćim u Trebinju ili Dubrovniku dok sam u južnom delu rute...

Ako imate neke predloge, sto možda nije već negde napisano, izvolite. Ceniću!

 

Lep pozdrav bajkeraši! :jee1:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre sat vremena, Vodonik je napisao:

Još se dvoumim da li da noćim u Trebinju ili Dubrovniku dok sam u južnom delu rute...

Trebinje. Dubrovnik je preskup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Trebinje je prava stvar za bazu, lep i prijatan grad, povoljne cene, sve ti je blizu.

Bili smo prosle a i preprosle a verovatno i ove godine nesto slicno :D , mozes da pogledas ovde-  link1link2

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda VTX 1300s

Nosiš šator?

 

Kampovanje zna dosta da uštedi, pogotovo ako se zabode neki mali kamp u nekom manjem mestu. I sobe su sigurno jeftinije po manjim mestima. Ja sam prošle godine prespavao u jednom kampu u Grabeštici nadomak Šibenika. Bukvalno dvorište koje je bilo popunjeno sa 3, 4 kampera gde sam ja uglavio moj mali šator. I naravno, prelepa mala uvalica...

 

AF1QipNIJ9sCRRbZO2mcKOdLwsI2X6ZjTNS_DGL-
WWW.GOOGLE.COM

22000, Grebaštica, Kroatien

 

Doduše april, maj nije sezona pa ni cene ne bi trebalo da su paprene kako što znaju da budu...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Dan 8. bih ti predložio da iz Rijeke ideš magistralom prema Kranjskoj gori i da odvezes  i Mangart ukoliko je otvoren. Prelep put uz reku Soču. U oba pravca možeš da voziš istim putem, nikada ne može da dosadi.. A Trst, Ljubljana i ostale urbane destinacije po meni nisu za motor, samo ćeš da se nerviras po ravnici i u saobraćajnoj gužvi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB 500S

@NotEqu

Ne nosim šator, putujem lajt :) Nadam se tim vansezonskim cenama...

 

@doktor

Nije propuštena, al je neiskorišćena... Maltene sam se samo po lokalu vozao. Bolje receno vozikao...

 

@Gajo Sevojno

Malo duza ruta od prosecne planirane, ali nakon sto sam video slike... Predlog usvojen! Zahvaljujem! :) Izmenicu sutra rutu :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB 500S

Jesam malo zbrda-zdola :D

 

Planirani put startuje 26. aprila, ove godine. Gore sam opisao, kao uvod, avanturicu dovozenja motora kuci iz BG-a kad sam ga kupio (kraj decembra 2017. godine).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja