Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti Madison

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Ja nisam, ali moracu da podesim moja mnogo su visoko, a pre toga da ih popravim jer su pre neki dan prestala sa radom na sred fruske gore (Vrdnik). Vozio sam na blic od telefona do venca... :ups:

Ako otkrijes kako se steluju, ti javi. Mada videcu i ja kad skinem prednju masku.

U stvari vise me interesuje, sta treba da bude reper kad podesavam, da znam da nisu mnogo visoka? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Reper je da odes na teh. pregled ili kod nekog autoelektricara koji ima apatat za stelovanje farova i nastelujes kako treba i gde treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Paris
  • Motocikl: Malaguti madison 3 125cc

Zdravo svima,

stao Malaguti 3 125cc pa ni da mrdne.

Preneki dan krenem ujutru i nisam prosao 500 metara a on kao da je ispao iz brzine i culo se neko zujanje.Zujanje kao...pa najblize kao kad spadne lanac na bicikli a ti i dalje okrećeš pedale samo znatno jace se čuje i bže okreće ,naravno.Kada sam stao morao sam da držim gas da se ne ugasi jer je poceo teze da radi.Kasnije nisam mogao da ga upalim.Teško vergla,kao slab akomulator zimi.Zadnji točak okrećem rukom bez problema a i ništa se ne čuje.Ima ulja i u motoru i u menjaču.

Da napomenem da mi se zimus nekoloko puta desilo da mi zaklapara dok ne uhvati brzinu(ujutru kad je hladno).Hteo sam da vidim šta se to dešava ali sam promenio posao i nisam ga vozio često i tako i ostalo mada je išao super.

Najviše me čudi što neće da upali.

Vaša mišljenja,šta da gledam?

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Najverovatnije ce biti da ti je pukao kais i zamotao se i zaglavio gde ne treba. Moras skinuti deklo varijatora pa ce ti se kazati samo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bas tako kako rece kolega iznad, s'tim da bi dodao da se kais obmotao oko variatora pa dolazi do kocenja ili potpunog zaglavljivanja radilice te iz tog razloga ne moze verglati kako treba.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Paris
  • Motocikl: Malaguti madison 3 125cc

Hvala vam na misljenju i vremenu.Nadam se da cu sutra imati vremena da ga otvorim i da vidim da li je kais u pitanju.Odprilike samo to i mogu da vidim jer mi je ovo prvi skuter i prvi put otvaram skuter.
Doduse cistio sam mu karburator i mogu da se pohvalim-vrlo uspesno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Paris
  • Motocikl: Malaguti madison 3 125cc

Коначно сам га отворио .Каиш је у реду,није пуко,пакнови на квачилу добри. То је то што сам могао да видим без даљег растурања.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Paris
  • Motocikl: Malaguti madison 3 125cc

 

Само се надам да није лежај радилице?!

Који су симптоми ако је отишао лежај радилице?Има ли начина да се провери а да не растурам мотор скроз на скроз?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pored promene zvuka (priblizno ujanju) agregata, mozes otvoriti CVT i skinuti desnu deklu gde je pumpa za vodu. Uhvati rukom osovinu radilice i pomeraj na gore i na dole.....ne sme imati lufta.

Kakvo je mot. ulje, ima li opiljaka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 636 ,Malaguti Madison s200

Pozdrav drugari imam problem sa  Malaguti Madison 200 ,2003 god. motor kad odstoji teško pali skinem svećicu obrišem izduvam upali iz prve ide odlično. Mislim da je do vakum pumpe ili ac pumpe da propušta gorivo u cilindar i ovlaži svećicu.Šta vi mislite da li je do toga i dosta bi mi pomogli sa slikom pumpe jer vidim da je neko stavljao neku veliku ac pumpu pravougaonu sa dve mebrane .Razbijam glavu tražeći šta uopšte ide vakum slavina ili ac pumpa sa membranama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

To sto obrises sa svecice jel benzin? 

Slobodno lizni, ako je sladunjavog ukusa ondak ti ubacuje antifriz u cilindar ili ti svirnuo ti je dihtung glave.

B. pumpa ti je obicna vakumska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
On 8/25/2014 at 11:41 PM, Aleksandar NS said:

 

Dok sam vozio motor priblizavam se lezecem i kocim lagano i motor se odjednom ugasio posle toga jedno 15 minuta nije hteo da upali vergla Al nista.. U cemu moze biti problem? U pitanju je malaguti madoson 125 (2000 godiste) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
On 2/17/2019 at 5:45 PM, Novak Lazovic said:

Kreni od osnovnih stvari, da ti nije spao kabl sa svecice ili je labav, da li dobijas gorivo do karburatora?

Problem je negde u karburatoru upalim ga radi 30 sekundi i uhasi se 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Zvornik
  • Motocikl: Yamaha Fz6n 2005

Pozdrav

Od skora sam valsnik skutera Malaguti Madison 250s sa yamahinom masinu, skoro da proverim nivo tecnosti kad imam sta da vidim tecnosti skoro da nema a u posuda masna od ulje a da napomenem da sam skuter vozao i da je temperatura bila na pola skale i prilik voznje i prilikom rada na leru znaci nije isla preko pola..

Molim za pomoc ako je neko imao slicna iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja