Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Z750 2010

Recommended Posts

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Drugari,

 

Još od ranije mi se GS/GSA svidio i upisan mi je kao slijedeći motor, ali otkako sam ga probao prošle godine, ne mogu da se smirim. Shodno tome, Zwekan ide na prodaju. Ne žurim nikuda, znam šta imam, tako da - polako. Ovo je tekst sa PA, koji mogu da dopunim ukoliko bude bilo potrebe. Koga interesuje može da dobije detaljnu istoriju motocikla od prvog dana do danas, kao i Excel fajl sa svom evidencijom.

 

Kawasaki Z750, 2010. godište, kupljen nov kod Culeta u NS. Proputovao Srbiju i Evropu (BIH/CG/HR/SLO/I/A/DE/CH) bez ikakvih problema, servis do 45k km rađen na 6k km, od tada na 5k km. Sipano uvijek kvalitetno ulje (Motul 300V 15W-50, Motorex 15W-50/10W-50, Motul 7100 15W-50/10W-50). Na motoru još uvijek FABRIČKE prednje pločice, zadnje su zamijenjene sa Nissin odgovarajućim (244ST). Na 51495km zamijenjen fabrički lanac koji nije bio istegnut sa DID ZVM-X520 i JT lančanicima. Uskoro se mijenja i fabrički akumulator i gume.

 

Na 40k km u ovlašćenom servisu KMS (Karlovac, HR) izvršen servis motora sa zamjenom svjećica i štelanjem ventila (zamijenjen dihtung poklopca ventila, NE CURI ULJE, NEMA DIHT MASE NIGDJE), zamjena ulja i filtera, zamjena ulja u štapovima prednje viljuške i semeringa, pregledan i sređen komplet motor, izvršeno štelanje ovjesa za cca 100kg (a ne fabrički za žgoljavog japanca od 68 kg), sve po PS-u.

 

Uz motocikl ide i dodatna oprema koja je uračunata u cijenu:
- fabrički slajderi (čekam da mi drugar vrati), novi, nemontirani (cca 300€),
- Puig zadnji blatobran ofarban i lakiran u crno (fabrički, cca 100+€),
- Scottoiler vSystem (ne onaj mali iz Louis-a, cca 100€),
- Bike-Lift štenderi prednji i zadnji sa adapterima (cca 100€),
- Mivv Suono Black Steel ZA Kawasaki Z750, a ne neki drugi motor (cca 450€, IMA PAPIRE OD HOMOLOGACIJE I PRIGUŠIVAČ ZVUKA, kupljen nov u Italiji, kad postane bitno, može da se zavede u saobraćajnu za razliku od ovih polovnih koji se prodaju bez ikakvih papira ili prigušivača),
- Hel pletena kočiona crijeva PREDNJE I ZADNJE kočnice sa doživotnom garancijom u Motomaniji (cca 100€).

 

Uz motor idu i svi fabrički dijelovi koji su zamijenjeni ovim gore sa spiska. Ovo gore kada se sabere iznosi preko 1000€, čime je cijena motora oko 4000€.

 

Uz motor ide kompletna dokumentacija, svi papiri, SVI RAČUNI ZA SVE KUPLJENO (osim za zadnji blatobran i auspuh, postoji razlog za to) i sva tri ključa (2 crna - samo jedan je korišćen i jedan crveni), kao i za svako sipanje goriva, cestarinu, vinjetu, itd.

 

Na motociklu NEMA nikakvih fizičkih oštećenja osim oštećenja naljepnice na lijevoj strani repa od tank torbe koju sam prošle godine vezao na zadnji sic prilikom odlaska u i povratka iz CH. Motor nikada nije padao, klizao, letio ili šta tome slično, tako da nema nikakvih oštećenja. Postoje ogrebotine od opreme, torbe, nemarnih ljudi i tome slično, ali nigdje nema ogrebotine od pada ili klizanja. Nikada nije polegnut. Zime je provodio u garaži, pokriven, na štederima. Kada se pali nakon dužeg stajanja, pali iz prve. Na motoru je sve ispravno i sve radi bez ikakvih problema.

 

Od navedenog broja kilometara, ja na motoru nisam proveo manje od 20 km, sve ostalo sam prevezao ja lično. Motor nikad nije vožen u blokadi, dizanje na prednji, tj. zadnji točak nikad nije vidio. Maksimalna brzina nije poznata (interesovalo me da dođem do 200 km/h, dalje mi nije bilo bitno).

 

Razlog prodaje - BMW R1200GS/A mi ne da mira otkako sam ga probao.

 

Uslovi prodaje:

- CIJENA: 5000€,
- kontakt na 0-ŠEST-3-/-TRI-9-ČETIRI---3-ŠEST-9,
- prenos je obavezan,
- proba moguća uz depozit 100% (5000€), ukoliko se motor ne vrati u identičnom stanju smatra se prodatim,
- plaćanje je solarno, KEŠ NA RUKE,

- novčanice se provjeravaju u mjenjačnici prije preuzimanja novca i motocikla.

 

ZAMJENA MOŽE SAMO ZA BMW R1200GS/GSA 2010/2011 I MLAĐI UZ MOJU DOPLATU PO DOGOVORU. SVE OSTALO MI NE TREBA.

 

Fotke idu u narednim postovima, moram da sjednem da prelistam par hiljada komada. Biće ih od prvog dana kada je dovežen, do od prije neki dan.

 

Pozdrav.

Djole

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Svaka cast tako se to radi i cuva!! A bogami i pise! Srecna prodaja! Mogu misliti kako izgleda samo uzivo...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Gde si kupio te stendere za zimsko cuvanje motora za 100e? Zainteresovan sam da ih kupim, posto deluju veoma povoljno, shodno kvalitetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

Моја препорука за овај мотор!

Чини ми се да не постоји већа пицајзла од Кастора.:takoje:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Takodje i moja preporuka za motor, mnogo kilometara smo odvozili zajedno,

cak sam jedan od malobrojnih koji je imao priliku i da ga provoza, savrsen primerak :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition
Pre 9 sati, SHOKLA je napisao:

Gde si kupio te stendere za zimsko cuvanje motora za 100e? Zainteresovan sam da ih kupim, posto deluju veoma povoljno, shodno kvalitetu.

Štenderi sa adapterima/nastavcima su kupljeni dana 17.12.2010. u Guevar-i za 11450 dinara i adapteri za zadnju viljušku za 1490 dinara odnosno po tadašnjem srednjem kursu od 104,3355 RSD, a što je 109.74212996 EUR plus 14.28085359 EUR što je ukupno 124,02298355 EUR. Naravno, imam račune. :D:D:D

 

Prednji (treba ti još adapter za štapove):

Zadnji (treba ti još adapter za viljušku):

 

 

 

Pre 9 sati, VR46 je napisao:

Моја препорука за овај мотор!

Чини ми се да не постоји већа пицајзла од Кастора.:takoje:

 

Jovane druže, hvala ali i ti i ja znamo da ima jedna veća picajzla od mene po imenu BokyBoy. :D:D:D

 

 

 

Pre 6 sati, perlx je napisao:

Takodje preporuka, izuzetan primerak!

Hvala kolega. Nije da ne valja.

 

 

 

pre 42 minuta, BokyBoy je napisao:

Takodje i moja preporuka za motor, mnogo kilometara smo odvozili zajedno,

cak sam jedan od malobrojnih koji je imao priliku i da ga provoza, savrsen primerak :takoje:

Hvala kolega, baš smo se navozali do mora i na ćevape u Sarajevo ondak, a i sve ostale manifestacije na kojima smo bili, ihaaaj.

 

Mogao bi i da se javiš po nekad... Ako nemaš broj telefona, tu je u oglasu. Ne ujedam, znaš to dobro, a koktice uvijek ima hladne. ;););)

 

Nego kad si već spomenuo vožnju i malobrojnost, da kažemo i to ko je sve i koliko vozio motor:

1. pUFFna - mali krug na Ušću kod Radeta kad je imao parsto km, praktično na leru.

2. Majstor na redovnom servisu na 6k ili 12k km kod Culeta - od Culeta u Sremskoj Kamenici do Iriškog venca i nazad u servis.

3. BokyBoy od spajanja starog i novog pančevačkog puta do mene kući u Krnjači kod poljoprivredne škole.

Sve ostale kilometre sam ga jedino ja jahao. Toliko o tome.

 

Pozdrav.

Djole

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 367 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...

Kao neko ko je sa drugog motora gledao kako Djole vozi i dosta toga znam kako je odrzavan , moram skrenuti paznju svakom ko se u bilo kakvom smislu dvoumi oko kupovine ovog motora da to ne treba da radi . Pare u ruke i pravac u kupovinu... Motor savrsen :ljubav:

 

Srecna prodaja Djolence ..ljubi te Gole :P

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition
pre 4 minuta, GR 46 je napisao:

Kao neko ko je sa drugog motora gledao kako Djole vozi i dosta toga znam kako je odrzavan , moram skrenuti paznju svakom ko se u bilo kakvom smislu dvoumi oko kupovine ovog motora da to ne treba da radi . Pare u ruke i pravac u kupovinu... Motor savrsen :ljubav:

 

Srecna prodaja Djolence ..ljubi te Gole :P

Goleeeeeee, kad se gledamo? Aj' dolazi na gluparenje. Ljuuuuuuubimoooooooo... :jee::jee::jee:

 

Ajd' sad "malo" statistike:


Gorivo je sipano 225 puta, a potrošeno je 3095.18 litara.

Prosječna cijena je 144.87 RSD/l, odnosno 1.258 EUR/l.

Potrošeno je samo na gorivo ukupno 445437.43 RSD, odnosno 3881.62 EUR.

Pređeno je ukupno 55373 km, a prosječna potrošnja je 5.57 l/100 km.

Gorivo je prvi put sipano 25.05.2010. godine u 17:00 sati, poslijednji put 15.02.2019. godine u 17:17 sati.

Prosjek pređenog puta po sipanju je 235.63 km, prosječno je sipano 13.09 litara.

 

Na servise je potrošeno ukupno 124,270.05 RSD, 691.58 EUR.

Na opremu je potrošeno ukupno 160,083.91 RSD i 550.00 EUR.

Na registraciju je potrošeno ukupno 177,849.00 RSD.

Motor je plaćen 6690 EUR.

 

Kada se sve to zbroji, ukupan trošak vlasništva je 15,801.65 EUR.

 

Pitanja?

 

Pozdrav.

Djole

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Koju aplikaciju koristiš za evidenciju troškova? ;)

 

Ja koristim Fuel & Costs, ali smara što moram da pretvaram cene u inostranstvu u RSD da bi mogao da ih ubacim... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

spritmonitor.de koristim i na kompu i na telefonu, ali mi je sve ipak u jednom .xlsx fajlu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Jebem ti sunce, s kakvim se predznanjem seda na motor. Ovaj moj suzuki bi bio presrecan kada bih ga samo oprao, a kamoli vodio ovoliku evidenciju. Ono sto znam je da sam i ja gomilu para skrkao na benzin, oko 71 000 din samo prosle godine, ako ne i vise. Odakle meni te pare, ni sam nisam svestan, ali zagorivo se uvek nekako nadje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Bogami ce da te kosta mnogo hladne Koktice ovo koriscenje slika moje debele (Tandzare) u oglasu (i to jos bez autorskih prava) :P

Imam broj naravno, cujemo se i vidimo ovih dana...;)

 

p.s.Ljudi, kupujte motor, ovo se retko nalazi u prodaji...:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Zwekan moj ipak ostaje kod mene. Vjerno me služio ovih okruglo 10 godina neki dan što napuni, tako da dobro druženje ne treba prekidati. Hvala interesentima, koliko god da ih je bilo.

Pozdrav.

Djole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Čisto evidencije radi kako motor izgleda nakon 10 godina:

 

IMG-6095.jpg IMG-6097.jpg IMG-6098.jpg IMG-6099.jpg

IMG-6100.jpg IMG-6101.jpg IMG-6102.jpg IMG-6103.jpg

IMG-6104.jpg IMG-6105.jpg IMG-6106.jpg IMG-6107.jpg

IMG-6108.jpg IMG-6109.jpg IMG-6110.jpg IMG-6111.jpg

IMG-6112.jpg IMG-6113.jpg IMG-6114.jpg IMG-6115.jpg

IMG-6116.jpg IMG-6117.jpg IMG-6118.jpg IMG-6119.jpg

IMG-6120.jpg IMG-6121.jpg IMG-6122.jpg IMG-6123.jpg

IMG-6124.jpg IMG-6125.jpg IMG-6126.jpg IMG-6127.jpg

IMG-6128.jpg IMG-6129.jpg IMG-6130.jpg IMG-6131.jpg

IMG-6132.jpg IMG-6133.jpg IMG-6134.jpg IMG-6135.jpg

IMG-6136.jpg IMG-6137.jpg IMG-6138.jpg IMG-6139.jpg

IMG-6140.jpg IMG-6141.jpg IMG-6142.jpg IMG-6143.jpg

IMG-6144.jpg IMG-6145.jpg IMG-6146.jpg IMG-6147.jpg

IMG-6148.jpg

 

PS: Gume trenutno imaju 42892 km... :P:P:P I vrijeme im je za zamjenu.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja